Презентація "Безпека дітей в інтернеті. Кібербулінг"

Про матеріал
Презентація за власною публікацією від 18.03.2019 може використовуватись для проведення виховних годин. Містить інформацію про кібербулінг та методи подолання небезпеки підлітків в інтернеті.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

БЕЗПЕКА ДІТЕЙ В ІНТЕРНЕТІ. КІБЕРБУЛІНГ ЛІЦЕЙ №1 М. КАМ’ЯНСЬКЕ ВОЙЧЕНКО К. І.

Номер слайду 2

МАТЕРІАЛ ОПУБЛІКОВАНИЙ НА ОСВІТНЬОМУ ПРОЕКТІ «НА УРОК»

Номер слайду 3

В УКРАЇНІ ІНТЕРНЕТОМ КОРИСТУЄТЬСЯ ПОНАД 60% ГРОМАДЯН. АКТУАЛЬНІСТЬ ЗАХИСТУ БЕЗПЕКИ ДИТИНИ В МЕРЕЖІ ЯК НІКОЛИ ВЕЛИКА

Номер слайду 4

Номер слайду 5

ТЕРМІН «КІБЕР- БУЛЛІНГ» ПОХОДИТЬ З АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ, СТВОРЕНО ВІД ДВОХ СЛІВ: КІБЕР (ПОЗНАЧАЄ ВІРТУАЛЬНЕ,ОПОСЕРЕДКОВАНЕ КОМП ’ЮТЕРОМ СЕРЕДОВИЩЕ) І БУЛЛІНГ (ПОХОДИТЬ ВІД АНГЛ. BULL - БИК,БУГАЙ, А В ПЕРЕНОСНОМУ ЗНАЧЕННІ - ДУЖЕ ВЕЛИКА, СИЛЬНА ЧИ АГРЕСИВНА ПЕРСОНА; І ПОЗНАЧАЄ ПРОЦЕС ЛЮТОГО, ЗАВЗЯТОГО НАПАДУ; БЛИЗЬКІ ЗА СМИСЛОМ ДІЄСЛОВА УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ - РОЗ’ЯТРЮВАТИ, ЗАДИРАТИ, ПРИСКІПУВАТИСЯ, ПРОВОКУВАТИ, ДОШКУЛЯТИ,ТЕРОРИЗУВАТИ, ЦЬКУВАТИ ТА ІН.).

Номер слайду 6

КІБЕРБУЛІНГ ЦЕ НОВІТНЯ ФОРМА АГРЕСІЇ, ЩО ПЕРЕДБАЧАЄ ЖОРСТОКІ ДІЇ З МЕТОЮ ДОШКУЛИТИ, НАШКОДИТИ, ПРИНИЗИТИ ЛЮДИНУ З ВИКОРИСТАННЯМ ІНФОРМАЦІЙНО-КОМУНІКАЦІЙНИХ ЗАСОБІВ:МОБІЛЬНИХ ТЕЛЕФОНІВ, ЕЛЕКТРОННОЇ ПОШТИ, СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖ ТОЩО.

Номер слайду 7

ТИПИ КІБЕРБУЛІНГУ ДО НАЙПОШИРЕНІШІШИХ ТИПІВ КІБЕРБУЛІНГУ НАЛЕЖАТЬ: ВИКОРИСТАННЯ ОСОБИСТОЇ ІНФОРМАЦІЇ АНОНІМНІ ПОГРОЗИ ГЕПІСЛЕПІНГ ПЕРЕСЛІДУВАННЯ ТРОЛІНГ І ФЛЕЙМІНГ

Номер слайду 8

ВИКОРИСТАННЯ ОСОБИСТОЇ ІНФОРМАЦІЇ «ЗЛАМУВАННЯ» ПОШТОВИХ СКРИНЬОК, СЕРВЕРІВ, СТОРІНОК У СОЦІАЛЬНИХМЕРЕЖАХ З МЕТОЮ ОТРИМАННЯ ОСОБИСТОЇ ІНФОРМАЦІЇ ПРО ЛЮДИНУ ТА ПЕРЕСЛІДУВАННЯ ЇЇ.

Номер слайду 9

АНОНІМНІ ПОГРОЗИ КІБЕРХУЛІГАНИ АНОНІМНО ПОСИЛАЮТЬ ЛИСТИ НА АДРЕСУ ЕЛЕКТРОННОЇ ПОШТИ СВОЄЇ ЖЕРТВИ З ПОВІДОМЛЕННЯМИ ЗАГРОЗЛИВОГО ЗМІСТУ. ІНОДІ ЦІ ЗАГРОЗИ МАЮТЬ ОБРАЗЛИВИЙ ХАРАКТЕР З ВУЛЬГАРНИМИ ВИСЛОВАМИ І НЕНОРМАТИВНОЮ ЛЕКСИКОЮ.

Номер слайду 10

ПЕРЕСЛІДУВАННЯ КІБЕРПЕРЕСЛІДУВАННЯ ВІДБУВАЮТЬСЯ ЗА ДОПОМОГОЮ МОБІЛЬНОГО ЗВ’ЯЗКУ АБО ЕЛЕКТРОННОЮ ПОШТОЮ. ХУЛІГАНИ МОЖУТЬ ДОВГИЙ ЧАС ПЕРЕСЛІДУВАТИ СВОЮ ЖЕРТВУ, ЗАВДАЮЧИ БРУДНИХ ОБРАЗ ПРИНИЗЛИВОГО ХАРАКТЕРУ АБО ШАНТАЖУЮЧИ БУДЬ- ЯКИМИ ТАЄМНИМИ ФАКТАМИ. ВІДСТЕЖУЮЧИ ЧЕРЕЗ ІНТЕРНЕТ НЕОБЕРЕЖНИХ КОРИСТУВАЧІВ, ПЕРЕСЛІДУВАЧ ОТРИМУЄ ІНФОРМАЦІЮ ПРО ЧАС, МІСЦЕ І ВСІ НЕОБХІДНІ УМОВИ ЗДІЙСНЕННЯ ЗЛОЧИНУ.

Номер слайду 11

ТРОЛІНГ (TROLLING — ЛОВЛЯ РИБИ НА БЛЕШНЮ) - РОЗМІЩЕННЯ В ІНТЕРНЕТІ (НА ФОРУМАХ, У БЛОГАХ ТОЩО) ПРОВОКАЦІЙНИХ ПОВІДОМЛЕНЬ З МЕТОЮ ВИКЛИКАТИ ФЛЕЙМ, ТОБТО КОНФЛІКТИ МІЖ УЧАСНИКАМИ, ВЗАЄМНІ ОБРАЗИ.

Номер слайду 12

ФЛЕЙМІНГ УЛЮБЛЕНИЙ МЕТОД «ТРОЛІВ» (ПРОВОКАТОРІВ) У МЕРЕЖІ - ФЛЕЙМІНГ(ВІД АНГЛ. FLAMING - ПЕКУЧИЙ, ГАРЯЧИЙ, ПОЛУМ ’ЯНИЙ) - ОБМІН КОРОТКИМИ ГНІВНИМИ І ЗАПАЛЬНИМИ РЕПЛІКАМИ МІЖ ДВОМА ЧИ БІЛЬШЕ УЧАСНИКАМИ, ВИКОРИСТОВУЮЧИ КОМУНІКАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ. ЧАСТІШЕ ЗА ВСЕ РОЗГОРТАЄТЬСЯ В «ПУБЛІЧНИХ» МІСЦЯХ ІНТЕРНЕТУ: НА ЧАТАХ, ФОРУМАХ, У ДИСКУСІЙНИХ ГРУПАХ, ІНКОЛИ ПЕРЕТВОРЮЄТЬСЯ В ЗАТЯЖНУ ВІЙНУ (ХОЛІВО - ВІД АНГЛ.. –СВЯТА ВІЙНА).

Номер слайду 13

Номер слайду 14

ХЕПІСЛЕПІНГ (HAPPYSLAPPING - ЩАСЛИВЕ ЛЯСКАННЯ, РАДІСНЕ ПОБИТТЯ) - НАЗВА ПОХОДИТЬ ВІД ВИПАДКІВ В АНГЛІЙСЬКОМУ МЕТРО, ДЕ ПІДЛІТКИ БИЛИ ПЕРЕХОЖИХ, ТОДІ ЯК ІНШІ ЗАПИСУВАЛИ ЦЕ НА КАМЕРУ МОБІЛЬНОГО ТЕЛЕФОНУ. ТЕПЕР ЦЯ НАЗВА ЗАКРІПИЛАСЯ ЗА БУДЬ-ЯКИМИ ВІДЕОРОЛИКАМИ З ЗАПИСАМИ РЕАЛЬНИХ СЦЕН НАСИЛЬСТВА.

Номер слайду 15

ПСИХОЛОГІЧНІ ПОРТРЕТИ УЧАСНИКІВ КІБЕРБУЛІНГУ АГРЕСОР ЛЮДИНА ІМПУЛЬСИВНА, ЯКА ПРАГНЕ ГОЛОВУВАТИ НАД УСІМА, ЩОБ ЇЇ ВСІ СЛУХАЛИСЯ І БОЯЛИСЯ, АГРЕСИВНО НАЛАШТОВАНА НЕ ЛИШЕ ДО РОВЕСНИКІВ, АЛЕ Й ДО ДОРОСЛИХ(БАТЬКІВ, УЧИТЕЛІВ); НЕ ВМІЄ СПІВЧУВАТИ, ФІЗИЧНО СИЛЬНІША ЗА «ПОТЕНЦІЙНУ ЖЕРТВУ». ПОТЕНЦІЙНА ЖЕРТВА ЛЮДИНА ЗАМКНЕНА, ВРАЗЛИВА І СОРОМ ’ЯЗЛИВА, ЯКУ ЛЕГКО НАЛЯКАТИ, НЕВПЕВНЕНА У СОБІ, ДУЖЕ ЗА ВСЕ ПЕРЕЖИВАЄ, МАЄ ЗАНИЖЕНУ САМООЦІНКУ, ДЕПРЕСИВНА, ЧАСТО ДУМАЄ ПРО СУЇЦИД, НЕ МАЄ БЛИЗЬКИХ ДРУЗІВ, БІЛЬШЕ СПІЛКУЄТЬСЯ З ДОРОСЛИМИ, НІЖ З РОВЕСНИКАМИ, ФІЗИЧНО СЛАБША ЗА «АГРЕСОРА». СПОСТЕРІГАЧ ЛЮДИНА, ЯКІЙ ДУЖЕ ЦІКАВО ПЕРЕГЛЯНУТИ (В ДЕЯКИХ ВИПАДКАХ І ЗАФІКСУВАТИ) ПРОЦЕС ЦЬКУВАННЯ ТА ЗНУЩАННЯ ОДНІЄЇ ЛЮДИНИ НАД ІНШОЮ.

Номер слайду 16

ЩО ЗРОБИТИ БАТЬКАМ/УЧИТЕЛЯМ? • НАЛАГОДИТИ З ДИТИНОЮ ДОВІРЛИВІ СТОСУНКИ. БІЛЬШЕ ЧАСУ ПРОВОДИТИ РАЗОМ. • РОЗ’ЯСНИТИ ДИТИНІ МОЖЛИВІ РИЗИКИ, ДОМОВИТИСЯ ПРО ЗАБОРОНУ НАДСИЛАННЯ СВОЇХ ІНТИМНИХ ФОТО/ВІДЕО (ДО 18 РОКІВ — ЦЕ ДИТЯЧА ПОРНОГРАФІЯ І КАРАЄТЬСЯ ЗАКОНОМ) ТА ЗУСТРІЧЕЙ ПІСЛЯ ОНЛАЙН-ЗНАЙОМСТВ. • ЗАБОРОНИТИ ОБГОВОРЕННЯ ІНТИМНИХ ПИТАНЬ У СОЦ- МЕРЕЖАХ — РОЗКАЖІТЬ ДИТИНІ, ЩО ЇЇ СТОРІНКУ МОЖУТЬ ЗЛАМАТИ Й УСЯ ІНФОРМАЦІЯ СТАНЕ ВІДОМА ЗЛОЧИНЦЯМ. • ПОЯСНИТИ ДИТИНІ, ЩО ЛЮДИ В МЕРЕЖІ НЕ ЗАВЖДИ ТІ, ЗА КОГО СЕБЕ ВИДАЮТЬ, НАВІТЬ ЯКЩО НАЛАГОДИЛИ ДУЖЕ ТЕПЛІ СТОСУНКИ З НЕЮ В ОНЛАЙНІ. ТОМУ КРАЩЕ НЕ СПІЛКУВАТИСЯ З НЕЗНАЙОМЦЯМИ. • РОЗ’ЯСНИТИ, ЩО ВСЕ, ЩО ПОТРАПИЛО В ОНЛАЙН-ПРОСТІР, УЖЕ НІКОЛИ НЕ БУДЕ ТАЄМНИЦЕЮ: НІ З КИМ НЕ ДІЛИТИСЯ ОСОБИСТОЮ ІНФОРМАЦІЄЮ ТА НЕ ПУБЛІКУВАТИ НА СТОРІНКАХ У СОЦМЕРЕЖАХ НОМЕР ШКОЛИ, ДОМАШНЮ АДРЕСУ, ІНФОРМАЦІЮ ПРО БАТЬКІВ, НОМЕР ТЕЛЕФОНУ, ЛОГІН ТА ПАРОЛЬ СТОРІНКИ ТА ПОШТИ. • ОБГОВОРИТИ, ЯКІ САЙТИ ТА МЕРЕЖІ ВИКОРИСТОВУЄ ДИТИНА. НАВЧИТИ ЇЇ ВСТАНОВЛЮВАТИ ПРИВАТНІСТЬ СТОРІНКИ, ВИЗНАЧАТИ, ХТО МОЖЕ ПИСАТИ ОСОБИСТІ ПОВІДОМЛЕННЯ ТА КОМЕНТАРІ, ЯК ВИДАЛЯТИ ПОВІДОМЛЕННЯ ТА СТВОРЮВАТИ ЧОРНІ СПИСКИ КОРИСТУВАЧІВ. САМОМУ ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ В МЕРЕЖІ ТА ПЕРЕГЛЯДАТИ СТРІЧКУ ДИТИНИ І СПИСОК ЇЇ ДРУЗІВ. • ПОПРОСИТИ НЕ ВІДПОВІДАТИ НА НЕБАЖАНІ, ДИВНІ ПОВІДОМЛЕННЯ ЕЛЕКТРОННОЇ ПОШТИ ТА В МЕРЕЖАХ І РОЗПОВІДАТИ ПРО ТЕ, ЩО ВИКЛИКАЛО НЕПРИЄМНІ ВІДЧУТТЯ В МЕРЕЖІ. • НЕ ПРОСИТИ ДИТИНУ ВИДАЛИТИ СВОЇ СТОРІНКИ В СОЦМЕРЕЖАХ — ЦЕ ІЗОЛЮЄ ЇЇ ВІД ОДНОЛІТКІВ.

Номер слайду 17

Номер слайду 18

ПРОСТІ СЕКРЕТИ БЕЗПЕЧНОГО КОРИСТУВАННЯ ІНТЕРНЕТОМ ПАМ'ЯТАЙТЕ РОЗМІСТИВШИ ІНФОРМАЦІЮ В ІНТЕРНЕТІ, ВИ ВТРАЧАЄТЕ НАД НЕЮ КОНТРОЛЬ. ПЕРЕВІРЯЙТЕ ЛЮДИ, З ЯКИМИ ДІЛИТЕСЬ ІНФОРМАЦІЄЮ, МОЖУТЬ ВИКОРИСТАТИ ЇЇ ПРОТИ ВАС. ВИ МАЄТЕ ДОВІРЯТИ ТИМ, КОМУ НАДСИЛАЄТЕ ЩОСЬ ПРО СЕБЕ. ДУМАЙТЕ ЧИ ВАРТО РОЗМІЩУВАТИ ІНФОРМАЦІЮ, ЯКЩО НЕ ЗНАЄТЕ, ЯК ЇЇ ВИКОРИСТАЮТЬ І ЧИ ЦЕ НЕ ЗАШКОДИТЬ ВАМ ЧИ БЛИЗЬКИМ?

Номер слайду 19

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!

ppt
Додано
9 квітня 2021
Переглядів
1535
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку