Перша допомога при харчових отруєннях.
На які ознаки слід звертати увагу під час вибору продуктів у магазині.
* Надавайте перевагу свіжим та необробленим продуктам. На оброблених продуктах має бути вказаний зрозумілий вам склад, причому що менше інгредієнтів, то краще. Наприклад: в складі консервованого тунця повинна міститися риба, сіль і перець. *Рибу і м’ясо краще купувати охолодженими, а не замороженими.
*Намагайтесь уникати напівфабрикатів і готових страв.
*Уважно читати етикетки, знати розшифровку кодів і не звертати уваги наквапливих покупців, що хапають все підряд.
*Не купувати продукти з неприродно яскравим забарвленням. Швидше за все, у них повно барвників. *Не купувати продукти з надмірно тривалим терміном зберігання.
*Пам’ятати, що імпортні овочі та фрукти (яблука, лимони і т.д.) обробляютьспеціальними речовинами для кращого зберігання та блиску.
*Чим меншим є список інгредієнтів в готових продуктах, тим менше добавок.
*Продукти з вишуканим, пікантним смаком, швидше за все, містять різні добавки;
*Замість того, щоб купувати готові соки, робити їх самим.
*Обмежити вживання чіпсів, супів з пакетика, хот-догів, бургерів.
*Відмовитись від перероблених або законсервованих м'ясних
продуктів, таких як ковбаса, сосиски.
І, нарешті, готувати самим, без жодних харчових добавок!
ЯК ЗБЕРІГАТИ ПРОДУКТИ
Харчове отруєння — це хвороба, що виникає внаслідок вживання неякісних продуктів харчування і потрапляння в організм токсичних
речовин чи шкідливих мікроорганізмів. Харчові отруєння можуть виникнути через:
продукти, термін реалізації яких минув; продукти, які неправильно зберігали чи обробляли; продукти з пошкодженою упаковкою; продукти, уражені гниллю чи пліснявою; отруйні гриби, ягоди; консерви зі здутими кришками чи помутнілим вмістом; алкогольні напої.
Симптоми отруєння: біль у животі; нудота і блювання; утруднене дихання; пронос (іноді з кров’ю); підвищена температура тіла; слинотеча, сльозотеча; пітніння; слабкість; запаморочення; втрата свідомості; зміна кольору шкіри, особливо губ, нігтів; печія у роті, горлі, шлунку; головний біль; спазми, судоми; незвичний запах із рота; нечіткий зір; порушення слуху.
ДОПОМОГА ПРИ ХАРЧОВОМУ ОТРУЄННІ.
Запам’ятай!
*за перших ознак харчового отруєння треба звернутись до лікаря або викликати «швидку допомогу»;
*якщо є підозра, що отруєння спричинили гриби, негайно викликай «швидку допомогу» — дорога кожна хвилина; *до прибуття лікарів треба промити хворому шлунок і дати випити води або несолодкого чаю, У разі появи симптомів харчового отруєння треба викликати лікаря. До його приїзду дати потерпілому випити 5-6 склянок кип’яченої води і викликати блювання. Обов’язково попередити всіх, хто вживав ті самі продукти, особливо якщо це були гриби.; *якщо потерпілий непритомний - покласти його на лівий бік (мал. 15). Коли людина лежить на лівому боці, нижній відділ її шлунка спрямований угору. Це сповільнює потрапляння отрути в тонкий кишечник і допомагає виграти час. До того ж таке положення вбереже потерпілого від захлинання при блюванні.
В школі або в іншому місці, де ви будете перебувати достатньо довго, потрібен перекус або повноцінний обід із собою.
Розгляньте діаграму та ПЕРЕГЛЯНЬТЕ ВІДЕОРОЛИК, як правильно скласти ланчбокс.