Пропоную Вашій увазі презентацію на тему "Біорізноманіття нашої планети як наслідок еволюції. Рослини", яку доцільно використати на уроці біології у 10-му класі.
Біорізноманіття нашої планети як наслідок еволюції. Рослини. Автор: М. Підгорна
Номер слайду 2
Біорізноманіття нашої планети. Біорізноманіття – це міра кількості, різнорідності і мінливості форм живих організмів. Включає в себе різноманіття у рамках виду, різноманіття видів та екосистем. Вивчення біорізноманіття також включає спостереження за його змінами в просторі і часі.
Номер слайду 3
Номер слайду 4
Ароморфоз – це шлях еволюції, який супроводжується підвищенням рівня організації. Водорості → Червоні і Зелені водорості → Папороті (хвощі і плавуни) → Голонасінні → Покритонасінні
Номер слайду 5
Шлях еволюції – ідіоадаптації, які формуються завдяки пристосуванням організмів до певних умов існування
Номер слайду 6
Якщо еволюція організмів певної систематичної групи супроводжується спрощенням їхнього рівня організації, - це загальна дегенерація.
Номер слайду 7
Загальна характеристика наземних рослин. Загальні риси:1). Багатоклітинні організми з тканинами та органами;2). Хлоропласти яскраво-зеленого забарвлення;3). Містять хлорофіли a та b;4). Відсутність фікобініл;5). Життєвий цикл зі зміною гаплоїдної та диплоїдної фази;6). У життєвому циклі переважає гаметофіт або спорофіт.
Судинні спорові рослини. Плауни – трав'янисті рослини з лускоподібними листками.
Номер слайду 10
Хвощі – рід багаторічних трав'янистих спорових рослин
Номер слайду 11
Псилотові та вужакові – примітивні папоротеподібні рослини
Номер слайду 12
Справжні папороті – дерева, кущі, ліани, трави
Номер слайду 13
Насінні рослини. Саговники – давні рослини, розквіт яких припав на юрський період
Номер слайду 14
Хвойні – судинні рослини, насіння яких розвивається в шишках
Номер слайду 15
Гінкгові – листопадні голонасінні рослини
Номер слайду 16
Квіткові або Покритонасінні – мають розвинені вегетативні та генеративні органи
Номер слайду 17
Узагальнення та систематизація. Опитування:1). Назвіть загальні риси, які характерні для наземних рослин.2). Охарактеризуйте Мохоподібні рослини.3). Зазначте особливості поширення Судинних спорових рослин.4). Назвіть представників хвойних. У чому їхня особливість?5). На які класи поділяються Покритонасінні? Які включають підкласи?6). Назвіть представників підкласу Магнолієцвіті. Де людина їх використовує?