Найрідкісніша тварина. У територіальних водах України зник із середини 20 ст. ТЮЛЕНЬ БІЛОЧЕРЕВНИЙ
Номер слайду 3
ТАРПАН, ДИКИЙ КІНЬ Зник з лиця Землі. Був звичайним у 16 – 17ст. у Лісостепу, в 17- 18 ст. . Ще був чисельним у Південному Степу, Херсонській та Таврійській губерніях. Останнй тарпан був убитий у 1918 р. у маєтку Дібрівка Миргородського повіту Полтавської губернії.
Номер слайду 4
КУЛАН Кістки 12 – 13 ст. знайдені під Києвом ( Вишгород, річка Десенка). Нині зберігся лише в Туркменії.
Номер слайду 5
ТУР, ДИКИЙ БИК У 13 ст. був звичайним для України, зник у 17 ст.. Останні представники виду загинули у 1627 р. під Варшавою і у 1669 р. в зоологічному саду у Кенігсберзі ( нині Калінінград, Росія).
Номер слайду 6
САЙГА До 1870 р. мешкала у степу та Лісостепу в межиріччі Південного Бугу, Дніпра й Дону . Зникла у Таврії на початку 19 ст. . Нині збереглася у Калмикії та Казахстані .
Номер слайду 7
СОБОЛЬ У часи Київської Русі промислова тварина; у 16 ст. був звичайним у Литві та Білорусі, Українському Поліссі ; у 18 ст. мешкав у Могилянській губернії . Нині зберігся лише у районі сибірської тайги.
Номер слайду 8
РОССОМАХА У кінці 18 ст. зустрічалась на р. Інгулець, у середині 18. ст. добувалася на Поділлі на р. Смотрич, у 1880 р. було повідомлення про промисел россомахи у Канівському повіті . Нині збереглася лише у тайзі та тундрі від Баренцового моря до Тихого океану (Росія).
Номер слайду 9
ПІСКУХА СТЕПОВА У кінці18 ст. мешкала у степах між Дністром та Бугом . Нині зустрічається лише у степах Казахстану.
Номер слайду 10
ЗАЄЦЬ-БІЛЯК У 17 ст. мешкав у лісах Подністров’я, на початку 19 ст. був звичним у Чернігівській губернії , на Харківщини. У 1920 -30 –ті рр. був рідкісним , нині взагалі не зустрічається.