Електричний струм - впорядкований рух заряджених частинок. Дії електричного струму: теплова, хімічна , магнітна.
Номер слайду 3
Теплова дія струму. Теплову дію струму можна спостерігати, приєднавши до полюсів джерела струму залізну чи нікелеву дротину. При цьому дротина нагрівається, видовжується і провисає; її можна розжарити до червоного кольору.
Номер слайду 4
Теплова дія струму використовується в побутових електронагрівальних приладах, в електричних лампах розжарення.
Номер слайду 5
Хімічна дія струму. Під час проходження електричного струму через водні розчини кислот, лугів і солей на електродах, занурених у розчин, спостерігається виділення певних речовин. Так, при пропусканні електричного струму через розчин мідного купоросу на негативно зарядженому електроді виділяється мідь. У цьому полягає хімічна дія струму. Вона використовується для добування деяких металів, наприклад, міді, алюмінію або покриття одних металів іншими.
Номер слайду 6
Магнітна дія струму. Досліди свідчать, що навколо провідника зі струмом існує магнітне поле. Цю властивість вперше виявив у 1824році французький вчений Д. Араго. Так електричний струм, що проходить через провідник, спричиняє відхилення магнітної стрілки, яка розташована поблизу цього провідника.
Номер слайду 7
В наступному досліді використана невелика рамка, на яку намотано декілька витків тонкого мідного дроту. Кінці обмотки приєднані до полюсів джерела струму. Якщо замкнути електричне коло, рамка залишається в стані спокою. Якщо тепер помістити рамку зі струмом між полюсами магніту, то вона почне обертатись.
Номер слайду 8
Із усіх розглянутих дій електричного струму, магнітна дія спостерігається завжди, який би не був провідник: твердий, рідкий чи газоподібний.