СТАНЬ СПРАВЖНІМ ЗНАВЦЕМ!Дуже приємно відчувати себе СПРАВЖНІМ ЗНАВЦЕМ Інтернету, комп’ютерних програм, мобільного телефону. ДІЗНАВАЙСЯ більше про можливості інтернету та різних програм, особливо — програм, які допоможуть зробити твій інтернет більш безпечним — антивірусах, спам-фільтрах. Повір, чим більше ти знаєш і вмієш, тим більше ЦІКАВИХ МОЖЛИВОСТЕЙ ІНТЕРНЕТУ ти зможеш використовувати: малювати власні мультфільми, писати музику, створювати свої сайти й багато чого іншого.
БІЛЬШЕ СПІЛКУЙСЯ! Намагайся ПОБІЛЬШЕ СПІЛКУВАТИСЯ зі своїми однолітками в реальному житті. Запишися у цікавий тобі гурток або спортивну секцію. РОЗМОВЛЯЙ і грай з одногрупниками на перервах та з однолітками у дворі. СПІЛКУЙСЯ в чатах і на форумах по зацікавленням. Дуже важливо, щоб ти розвивався гармонійно та умів будувати відносини із самими різними людьми у реальному світі, і в інтернеті! Це обов’язково стане тобі у пригоді в майбутньому, уміння спілкуватися потрібно для більшості сучасних професій.
ЗАВАНТАЖУЙ ОБЕРЕЖНО! У мобільному інтернеті ти можеш знайти безліч корисних, кумедних або просто цікавих роликів, ігор, музики або фотографій. Багато що з них ти можеш легко скачати на свій мобільний телефон або комп’ютер. Проте БУДЬ ОБЕРЕЖНИМ, ніколи нічого не завантажуй з невідомих тобі сайтів. По-перше, там може виявитися зовсім не те, що ти хотів отримати. А по-друге, разом із цікавим роликом ти можеш скачати й вірус, який пошкодить твій телефон або комп’ютер.
НАВЧАЙСЯ ОЦІНЮВАТИ ІНФОРМАЦІЮ! В інтернеті ти можеш знайти безліч найрізноманітнішої інформації. Є цікава й корисна, що знадобіться тобі в навчанні, спілкуванні, зайнятті улюбленими справами й взагалі — у розвитку. Але є й НЕПОТРІБНІ ТОБІ САЙТИ — ті, які ти не розумієш, які викликають неприємні відчуття й емоції, або просто — сайти, призначені тільки для дорослих. Тобі потрібно НАВЧИТИСЯ ОЦІНЮВАТИ ІНФОРМАЦІЮ. Заходячи на новий сайт, насамперед, запитай себе, чи може він допомогти тобі в спілкуванні, навчанні, хобі, підняти настрій? І якщо відповідь — ні, тоді для чого тобі його відвідувати? Найкраще — скласти перелік цікавих та корисних для тебе й всієї родини сайтів і, в основному, відвідувати їх.
ТРИВОЖНА СТАТИСТИКА:понад 28% опитаних дітей готові надіслати свої фотокартки незнайомцям у Мережі.17% без вагань повідомляють інформацію про себе і свою родину – адресу, професію, графік роботи батьків, наявність цінних речей у домі… Навіщо незнайомцям така інформація, діти, як правило, не замислюються.22% дітей періодично потрапляють на сайти для дорослих.28% дітей, побачивши в інтернеті рекламу алкоголю або тютюну, хоча б один раз спробували їх купити, а 11%− спробували купувати наркотики.близько 14% опитаних час від часу відправляють платні SMS за бонуси в онлайн-іграх і лише деякі звертають увагу на вартість послуги.
Інтернет - залежність. Непереборне бажання залізти в Інтернет. Нездатність контролювати свій час в ІнтернетіПорушення сну або концентрації уваги. Симптоми. Розумове або фізичне виснаження. Дратівливість, депресія, нерви, замкнутість між людьми;вся енергія віддається спілкуванню в Інтернеті.
Можлива класифікація1 Безкінечне лазіння по всесвітній мережі, пошук інформації.2 Захоплення переписками та сайтами знайомств.3Ігрова залежність. Безперестанку ви граєте в ігри з іншими людьми.4 Участь у Інтернет - фінансових операціях. Це скажімо гра на гроші, Інтернет - магазини, аукціони тощо.5 Сексуальна захопленість — бажання лазити по порносайтах і отримувати від цього задоволення.6 Цілодобове коментування записів