Презентація до Дня Миру

Про матеріал
Презентація стане в нагоді вчителям, які готуються до Всесвітнього Дня Миру
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

Номер слайду 3

Щороку 21 вересня за ініціативою ООН міжнародна громадськість відзначає Міжнародний день миру. День був заснований у 1981 році, а перший Міжнародний день миру був проведений у вересні 1982 року. 7 вересня 2001 року ГА ООН запропонувала розширити його значення, закликавши ворогуючі сторони в усьому світі оголосити щорічний Всесвітній день припинення вогню і відмови від насилля. Починаючи з 2002 року, Міжнародний день миру щорічно відзначається 21 вересня. Цього дня ООН пропонує всім країнам і народам припинити воєнні дії, або ж відзначати цей День проведенням освітніх і громадських суспільних інформаційних акцій з проблем миру.

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Номер слайду 6

У 2015 році 193 державами-членами Організації Об’єднаних Націй були ухвалені 17 цілей в царині сталого розвитку. Цей порядок денний на період до 2030 року закликає держави вжити заходів, спрямованих на досягнення цих цілей протягом наступних 15 років. Вони полягають у тому, щоб викорінити злидні, захистити планету і забезпечити загальне процвітання. Однією з невід’ємних акцій Дня миру, починаючи з 1986 року, є символічна Хода Миру, ініціатором якої став індійський філософ-миротворець Шрі Чінмой. Тепер щороку в Міжнародний день миру люди в усьому світі беруть участь у Ході, висловлюючи таким чином власну відданість ідеям миру, об'єднуючись з іншими людьми на різних континентах і в інших країнах, і підтримуючи Організацію Об’єднаних Націй у її зусиллях, спрямованих на досягненні й встановленні миру.

Номер слайду 7

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Чому голуб? З давніх-давен наші предки вважали голуба священним птахом. Їх утримували вдома для краси, а не для того, щоб вирощувати на їжу. Поняття "голуб миру" виникло ще в Стародавньому Римі. Люди вважали, що ці птахи є посланниками Венери. А ця богиня, як відомо, була покровителькою любові і краси. Але чому саме голуби? Римляни вірили, що ці птахи здатні на мирне життя скрізь і завжди. Навіть в розпал війни вони можуть "замислюватися" про своє існування і про своє потомство. Тому в легенді про голубів було сказано, що ці птахи змогли звити собі гніздо в шоломі бога Марса. І якщо вже голуби змогли створити будинок в шоломі бога війни, то вони дійсно світові створення. Згадки про білосніжною птиці є в Біблії. Коли Ной вже досить довго прожив в ковчезі, йому потрібно було якось дізнатися про те, чи не відступила вода. І тоді він прийняв рішення - випустив білу голубку. Незабаром вона повернулася з оливковою гілкою в дзьобі. Так чому голуб - символ миру? Птах принесла Ноєві радісну звістку, що Бог його пробачив і вода відступає, так як здалися верхівки дерев, одна з гілок яких тепер перебувала в ковчезі.

Номер слайду 10

Дивно те, що білий птах ставала дедалі популярнішою незалежно від культури і релігії держави. Свій голуб миру був всюди. Як описувалося вище, в Стародавньому Римі голуби вважалися птахами Венери, в Візантії голуби були вісниками Ноя. Та й взагалі в християнстві голуб часто асоціюється зі святим духом. У Стародавній Греції люди вважали голуба добрим і миролюбним, так як припускали, що у цього птаха немає жовчного міхура. А на думку Гіппократа, саме цей орган відповідав за агресію у всіх живих істот. За часів середньовіччя люди думали, що відьми і злі сили можуть перетворитися на що завгодно, але тільки не в голуба. Так само міркували і наші предки слов'яни. У Китаї білий голуб вважається символом здоров'я і довголіття. У азіатських народів світову птицю вважали вісником богів.

Номер слайду 11

Коли з'явився символ? Голуб миру став міжнародною емблемою в 1949 році. Саме в цей час була організована конференція, на якій Всесвітній світовий конгрес вирішував питання, що залишилися незакритими після Другої світової війни. Лінійний малюнок білої голубки належить іспанському художнику Пікассо. На той момент він був уже знаменитий і, природно, із задоволенням взявся за створення світового символу. Голуб був обраний невипадково. Цей птах відігравала велику роль практично у всіх світових релігіях, а також вона довгий час залишалася поштової. Білий колір завжди асоціювався у людини зі світом і добрими помислами. Щоб надати голубу більше значимості, художник вклав в дзьоб птаха гілка оливи. Таким чином проводячи асоціацію світового потопу з подіями Другої світової війни. Як уже писалося вище, голуб символом світу став не випадково. Незважаючи на те що Пікассо вважав голубів дурними птахами і часто це висловлював публічно, свою дочку він все ж назвав в їх честь. На своїй емблемі художник зобразив вісника світу з розворотом в ліву сторону. Це повинно було асоціюватися з рухом лівих партій. Але з часом цей факт забувся. Тому на сучасних плакатах білі голуби можуть летіти в будь-яку сторону. Та й в дзьобі сучасні птахи не носять оливкових галузок. У нашій країні в дзьоб голубам вставляють тюльпани і ромашки. Лапки у голубки на оригінальній емблемі були відсутні, що складно сказати про сучасних фотореалістичних плакатах. Художник не забув деталізувати птицю. Він навмисно не став малювати лапи, так як в дитинстві намалював їх дуже багато. Батько художника, теж художник, не довіряв своєму синові малювати нічого серйозного. Але ось лапки голубам домальовувати змушував. Не дивно, що виріс Пікассо вважав принизливим заняттям деталізувати голубів.

Номер слайду 12

Символ Чистоти До того, як білий голуб миру з'явився на емблемі, він вважався ангельської птахом, правда, це тривало недовго. Чому ж білий птах отримала такий високий статус? Все пояснюється білим ангельським кольором. Птахи кружляли в хмарах і виглядали неймовірно красиво. Європейці вважають своїм обов'язком приручити цих чудових створінь. І з часом з'ясувалося, що голуби не тільки красиві, але ще і мають непоганий пам'яттю. Приручені птахи завжди поверталися додому. У цей період церква і помістила голуба на свою символіку. Але незабаром з'ясувалося, що білий пернатий ангел красивий тільки зовні. Приручати птахів люди зрозуміли, що їх підопічні дурні і нечистоплотні. Церква ж, яка встигла до того моменту помістити на свою символіку білого птаха, привселюдно оголосила, що на їх емблемі зображений зовсім не голуб, а горлиця.

Номер слайду 13

Номер слайду 14

Символ миру і «голубка Пікассо» Вираз «голуб миру» з'явилося і стало популярним після Другої Світової війни, найкривавішою і наймасштабнішою в історії людства. Втомлені від горя і страждань люди раділо запанувала довгожданого миру. Їх бажання більш не повторювати подібних помилок, що призводять до багатомільйонних жертв, спонукало людство на створення в практично кожній країні безлічі різних громадських організацій, Що борються за мир у всьому світі. Для зміцнення зв'язків і спілкуванням між борцями за мир різних країн було прийнято рішення про проведення Першого Міжнародного конгресу, що відбувся в Празі і Парижі в 1949 році з 20 по 25 квітня. Що прийняли в ньому участь делегати в кількості 2065 чоловік представляли 561 організацію з 72 країн. Емблемою цієї знаменної події стала робота іспанського художника Пабло Пікассо (1881-1973 рр.), Що зображувала білого голуба з оливковою гілкою в дзьобі. З тих пір «голубка Пікассо» стала символом миру, а що з'явилося вираз «голуб миру» міцно увійшло в лексикон усіх країн планети. Звідси, до речі, з'явився звичай випускати голубів на волю як символ мирних і благих намірів

Номер слайду 15

Номер слайду 16

Номер слайду 17

Номер слайду 18

Номер слайду 19

Номер слайду 20

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. колодій світлана
    Дякую за дуже цікавий і змістовний матеріал.
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
ppt
Додано
2 травня 2023
Переглядів
1801
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку