У презентації розкрито питання "шкільних хвороб", таких як порушення зору та постави, надано рекомендації стосовно їх профілактики та правильного вибору наплічника.
Профілактика«шкільних хвороб»Інтегрований курс “Здоров’я, безпека і добробут” 5 кл., НУШПідготувала вчитель Запорізької гімназії №27 Остах Ю. В.
Номер слайду 2
Психологічна хвилинка. Вправа “Різні привітання”Привітаємось офіційно ( киваємо головою)Привітаємось як королева ( машемо долонькою)Привітаємось як дівчатка (повітряний поцілунок)Привітаємось як хлопці (даємо п’ять)
Номер слайду 3
На цьому уроці ви:
Номер слайду 4
Мозковий штурм. Як ви думаєте, що таке “шкільні хвороби”? Чому їх так називають?
Номер слайду 5
«Шкільні хвороби»«Шкільні» хвороби – захворювання, що діагностують у дітей шкільного віку (від 6 до 17 років). Захворювання опорно-рухового апарату. Захворювання органів зору
Номер слайду 6
Як зберегти зір?Зір — важливий канал отримання інформації з навколишнього світу. Найбільше навантаження на очі виникає під час:
Номер слайду 7
Як правильно читати? Сядьте зручно, розслабте м’язи спини та шиї. Тримайте книжку нижче від підборіддя. Кліпайте очима двічі на кожний рядок тексту (наприклад, на початку й у кінці кожного рядка). Не читайте на сонці, а також коли ви хворі або втомлені.
Номер слайду 8
Як правильно писати? Тримати спину рівно, не нахиляти корпус тіла під час письма. Ноги тримати на підлозі повною ступнею. Лікті покласти на парту/стіл. У процесі письма не перечитуйте щойно написаного. Стежте поглядом за кінчиком стержня ручки. Частіше кліпайте очима.
Номер слайду 9
Як зберегти зір?Вправи для збереження зору. Відскануйте QR-код або перейдіть за покликанням на вправи для збереження зору. Виконуйте ці вправи кожні 20-30 хвилин роботи за екраном
Номер слайду 10
Фізкульт-хвилинка Повтори за малюнками
Номер слайду 11
Постава і здоров’я. Хребет людини має 33 хребці. Кожен із них «лежить» на міжхребцевому диску, який нагадує мішечок із желе. Завдяки цьому людина може згинатися і розгинатися. Та якщо хребет часто і неприродньо викривлюється може виникнути сколіоз.
Номер слайду 12
Спробуйте виконати наступну вправу:
Номер слайду 13
Перевірте свою поставу. Станьте прямо у звичному для вас положенні і визначте, якими частинами тіла ви торкаєтеся стіни чи одвірка. Порівняйте результати з нормами правильної постави (потилиця, лопатки, сідниці, литки, п’яти)
Номер слайду 14
Поради по збереженню правильної постави
Номер слайду 15
Як обирати наплічник. Поради по вибору наплічника. Більше порад тут