Презентація до уроку української літератури у 8 класі "Тарас Шевченко. Життєпис поета (участь у Кирило-Мефодіївському братстві, арешт, перебування в казематі, заслання)"

Про матеріал
Презентація розроблена до підручника української літератури О.Авраменка. містить додаткові матеріали про Т.Шевченка.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Тарас Шевченко. Життєпис поета (участь у Кирило-Мефодіївському братстві, арешт, перебування в казематі, заслання). «Думи мої, думи мої…» (1847). Усвідомлення власної місії поета

Номер слайду 2

Перевірка домашнього завдання. Цікаві факти про Тараса Шевченка

Номер слайду 3

Створюємо стрічку часу

Номер слайду 4

Працюємо над теоретичний матеріаломс.37-39

Номер слайду 5

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Україна XIX століття. 40-ві роки. Саме в цей час формується тут нова, демократична інтелігенція, яка відділяється від буржуазно-ліберальної і починає брати активну участь у політичній боротьбі. В Києві у 1846 році створюється таємна політична організація, яка набуває антикріпосницького характеру. Так з'являється Кирило-Мефодіївське товариство.

Номер слайду 8

Передова група цієї організації (а до неї й належав Т. Шевченко) висувала такі вимоги: відміну кріпацтва, звільнення всіх слов'янських народів від національного гніту, об'єднання їх у вільну федеративну республіку із парламентською владою, рівні права усім народностям. Саме кирило-мефодіївці ставили питання про створення української держави, яка б увійшла до республіканської федерації слов'янських народів. Сам Шевченко вважав, що таке об'єднання може відбутися в результаті всенародного повстання. Тому в братстві загострилася боротьба між цими двома групами, особливо тоді, коли почали обговорювати програму і тактику. Ліберали відкидали революційну тактику, шукали згоди з кріпосниками, Шевченко ж стверджував, що наш народ зможе звільнитися лише шляхом боротьби трудящих проти самодержавства і поміщиків.

Номер слайду 9

У 1847 році Кирило-Мефодіївське товариство було розкрите царською владою, а всі його члени були заарештовані. Їх засудили або до в'язниці, або до каторги на різні строки. Найбільш жорстоко Микола І розправився із Тарасом Шевченком: його віддали в солдати, заборонивши і писати, і малювати. На допитах поет усе заперечував, але при обшуках були знайдені його вірші, поеми, які викривали усіх гнобителів, карикатури на царя і царицю. Кати суворо розправилися з борцем Шевченком, він став жертвою царського режиму. За богами — панства, панства. В серебрі та златі!Мов кабани годовані —Пикаті, пузаті!

Номер слайду 10

Номер слайду 11

Номер слайду 12

Поезія Тараса Григоровича «Думи мої, думи мої…» і була написана у 1847 році під час його перебування в Орській кріпості. У цій поезії автор уболіває за важку долю, злиденне життя кріпаків, їхнє безправне становище, пригніченість України. С. 40. Читаємо поезію

Номер слайду 13

Номер слайду 14

Номер слайду 15

Домашнє завдання1. Написати аналіз поезії “Думи мої...”Виписати епітети та порівняння з поезії.2. Підготувати творчий проєкт з малярськими роботами Т. Шевченка періоду заслання (за бажанням)

pptx
Додано
10 жовтня 2023
Переглядів
503
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку