17 липня о 18:00Вебінар: Чи може наука сформувати підприємницьку компетентність?

Презентація до уроку. Василь Симоненко «Цар Плаксій та Лоскотон». Різні життєві позиції царя Плаксія і Лоскотона (песимістична й оптимістична). Казкова історія та сучасне життя

Про матеріал
Презентація до уроку української літератури у 5 класі з теми "Цар Плаксій та Лоскотон" містить ілюстративний матеріал до уроку, та різні форми роботи: ілюстративний диктант, спостереження-відновлення твору за ілюстраціями, асоціативне гроно до характеристики Плаксія та Лоскотона.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Літературна казка

Номер слайду 2

Літературна казка

Номер слайду 3

Краще терпіти нужду і бути веселим, ніж жити в розкошах, не знаючи почуття радості. Епіктет, давньогрецький філософ Василь Симоненко. Казка «Цар Плаксій та Лоскотон». Різні життєві позиції персонажів (песимістична й оптимістична). Казкова історія і сучасне життя.

Номер слайду 4

1.Ілюстративна2. Теоретична3. Практична4. Змістова5. Аналітична6. Порівняльна7. Проблемна8. Музична9. Акторська10. Підсумкова11. Побажальна12. Успішна

Номер слайду 5

Ілюстративний диктант

Номер слайду 6

Ілюстративний диктант. Проста сільська хата під стріхою, тільки табличка блакитна праворуч з написом: “У цій хаті народився і виріс відомий український поет Василь Симоненко”.

Номер слайду 7

Іще зовсім малим був Василь, як батько покинув сім’ю, тому й писав поет: У мене була лиш мати, Та був іще сивий дід, Нікому, не мовив «тату» І вірив, що так і слід.

Номер слайду 8

У 1952 р. закiнчив iз золотою медаллю середню школу та вступив на факультет журналiстики Киïвського унiверситету iменi Т. Г. Шевченка.

Номер слайду 9

Черкаси. Площа навпроти редакції газети «Черкаський край» по вулиці Хрещатик. Василь Симоненко свого часу працював у цій обласній газеті, а тепер його бачитимуть таким же енергійним і динамічним, яким запам'ятали назавжди.

Номер слайду 10

Писати вірші почав ще в студентські роки, але в умовах прискіпливої радянської цензури друкувався неохоче: за його життя вийшли лише збірки поезій "Тиша і грім" (1962) і казка "Цар Плаксій і Лоскотон" (1963)

Номер слайду 11

Теоретична сходинка. Віршована мова( ритм) - Рима-  Роль рими:  Строфа -це мова, у якій поєднуються наголошені й ненаголошені склади. співзвучне закінчення рядків. за допомогою рим віршові рядки об’єднуються у строфи.(повтор)—сполучення двох чи кількох віршованих рядків.

Номер слайду 12

Практична сходинка. Гра «Відшукай риму»Він ходив по всій країні І носив з собою сміх. В розмальованій торбиніВ пальцях лагідних своїхаабб. Перехресне римування

Номер слайду 13

Номер слайду 14

Номер слайду 15

Номер слайду 16

Номер слайду 17

Номер слайду 18

Номер слайду 19

?

Номер слайду 20

Аналітична сходинка

Номер слайду 21

Порівняльна сходинка. Герої-антиподи

Номер слайду 22

ПЛАКСІЙЛОСКОТОНщирий і добрий; шанобливий і поважний; відвертий,шанувальник сміху; безкорисливий, незаможний;любить дітей та простий люд; справедливий, мужній; дружелюбний, волелюбнийволодар Плаксограда;жадний і підступний;ледар, марнотрат;жорстокий, улесливий;гнобитель, тиран;любитель дитячихсліз;боягуз, хитрий;ненавидить Лоскотона

Номер слайду 23

Проблемна сходинка. Яку життєву позицію радить обрати нам автор - оптимістичну чи песимістичну??

Номер слайду 24

допомагає краще працювати легеням;підвищує імунітет;СМІХ:зберігає молодість шкіри;продовжує життя.«Здоровий сміх зміцнює здоров’я і продовжує життя».

Номер слайду 25

Музична сходинка

Номер слайду 26

Музична сходинка

Номер слайду 27

Акторська сходинка

Номер слайду 28

Підсумкова сходинка. Після знайомства з казкою «Цар Плаксій та Лоскотон» я (мабуть, можливо, точно, ніколи…)Займи позицію

Номер слайду 29

Якби ви могли подарувати Плаксію квітку – семиквітку із бажаннями та пропозиціями, які допоможуть йому змінити його характер, поведінку, що б ви йому побажали?ПОБАЖАЛЬНА СХОДИНКА

Номер слайду 30

стати добримбезкорисливимчуйнимщириммилосерднимдружелюбнимпрацелюбним

Номер слайду 31

Успішна сходинка

Номер слайду 32

Домашнє завдання. Продовжити казку. Написати твір – роздум «Чому потрібно бути оптимістом?»

Номер слайду 33

Життя –це казка, тож будьтедобрими героями в ній. Дякую за увагу

pptx
Додано
16 березня
Переглядів
62
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку