Даний матеріал призначено для супроводу уроку фізики у 7 класі. Тема уроку "Виштовхувальна сила. Закон Архімеда" Пояснення матеріалу відбувається через виконання фронтального експерименту.
Тема уроку “Виштовхувальна сила в рідинах та газах. Закон Архімеда” Ознайомитися з поняттям виштовхувальної сили; Пояснити причини виникнення виштовхувальної сили; Сформулювати закон Архімеда та з'ясувати умови його застосування; Навчитись розв'язувати задачі на застосування закону Архімеда.
Номер слайду 2
Навіщо заточують леза ножів?Якщо слабо накачаний м’яч полежить на сонці то стає більш пружним. Чому?Під час накачування автомобільних шин тиск усередині них стає більшим. Чому?
Номер слайду 3
У сполучені посудини налито воду. Чи почне вода перетікати, якщо відкрити кран? У сполучені посудини налито воду. В одну з них кладуть камінь. Чи зміниться рівень води в посудинах? Тиск?
Номер слайду 4
Як знайти гідростатичний тиск?При будівництві якого будинку потрібно використовувати більш міцніші труби: двоповерхового чи п’ятиповерхового?
Номер слайду 5
Чому важко утримати м’яч під водо? Чому у морі легше плавати? Чому у воді ми легко підіймаємо важкі предмети?
Номер слайду 6
Номер слайду 7
Виштовхувальна сила залежить від:об'єму зануреного в рідину тіла (що більший об'єм тіла, то більша виштовхувальна сила діє на тіло);густини рідини, у яку занурене тіло (що більша густина рідини, то більша виштовхувальна сила діє на занурене у неї тіло).
Номер слайду 8
Закон Архімеда На тіло занурене в рідину (газ), діє виштовхувальна сила, яка дорівнює вазі рідини (газу), витиснутої цим тілом.
Номер слайду 9
F1= gρph1 SF2= gρph2 SFa= F2- F1= gρph2 S - gρph1 S = gρp S(h2 - h1) = gρ p. VTFA= gρp. VT
Номер слайду 10
Експериментальна частина
Номер слайду 11
Розв’язування задач20.4 Чому дорівнює архімедова сила, що діє на тіло об’ємом 25см3, повністю занурене у гас?20.6 На тіло об’ємом 40см3, повністю занурене у рідину, діє архімедова сила 0,48 Н. Визначити густину рідини.
Номер слайду 12
Розв’язування задач20.15 Яка виштовхувальна сила діє на скляне тіло масою 500г, що повністю занурене у воду?
Номер слайду 13
Чому важко утримати м’яч під водо? Чому у морі легше плавати? Чому у воді ми легко підіймаємо важкі предмети?