Презентація до уроку ЗБД 5 клас "Рухова активність"

Про матеріал
Презентація до уроку "Рухова активність" за підручником "Здоров'я, безпека та добробут" 5 лас НУШ.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Фізичне здоров’я. Рухова активність5 клас НУШУчитель ЗБДЛюдмила Карпенко

Номер слайду 2

Рухова активність Рухова активність— це будь-яка діяльність, пов'язана з рухом тіла. Наприклад, ходьба, активні ігри, заняття спортом і фізичними вправами.

Номер слайду 3

Переваги активного способу життя. Фізичні вправи допомагають підтримувати оптимальну масу тіла і сприяють формуванню правильної постави. Помірні фізичні навантаження сприяють виділенню особливих речовин — ендорфінів, які називають «гормонами щастя». Завдяки цьому активні люди частіше почуваються задоволеними та емоційно врівноваженими. Фізичні вправи збільшують щільність кісток та еластичність зв’язок. Розвиваються усі м’язи, зокрема й серце. А отже, пришвидшується кровообіг і відбувається краще живлення внутрішніх органів. Заняття спортом гартують волю, вчать досягати успіху, гідно переживати перемоги і поразки, працювати в команді. Ці уміння допомагають людині домогтися результатів не лише в спорті , а й в інших сферах життя.

Номер слайду 4

Мозковий штурм Напишіть 10 видів рухової активності. По черзі назвіть одну рухову активність, яка вам найбільше до вподоби, і скажіть, чому.

Номер слайду 5

Наслідки малорухливого способу життя. Тіло людини чудово пристосоване для руху і страждає від малорухливого способу життя. Через недостатнє надходження до мозку поживних речовин і кисню знижується мозкова активність, підвищується рівень тривожності, погіршується настрій. Унаслідок тривалого сидіння порушується постава і зменшується об’єм грудної клітки та легень. Через це дихання стає поверхневим і знижується кількість кисню, що потрапляє в кров. Через поганий кровообіг можуть виникати набряки та оніміння м’яких тканин. Без тренувань розвивається слабкість скелетних м’язів і серцевого м’яза, який качає кров.

Номер слайду 6

Дайте відповідь на питання:• Які докази підтверджують думку, що наше тіло створене для руху? • Що відбувається з тілом, коли ми довго сидимо? • Як малорухливий спосіб життя впливає на мозок і здатність до навчання?

Номер слайду 7

Переваги активного способу життя для навчання Фізичні вправи допомагають дітям учитися. Не вірите? Таких висновків дійшли науковці. Обстеживши учнівство 3–6-х класів, вони з’ясували, що діти з добре розвиненими м’язами у середньому вп’ятеро рідше мають проблеми з навчанням. Вони менше втомлюються, краще організовують свій час, уміють зосереджуватися на досягненні результату.

Номер слайду 8

Сім днів руху. Упродовж семи днів щоранку виконуйте запропоновані на малюнку завдання. • Фотографуйте чи знімайте відео про ваші вправи. Поділіться своїми фотографіями та відео з друзями. • Перейдіть за QR-кодом на с.96, завантажте бланк, заповніть його іншими вправами та продовжте челендж на наступний тиждень

Номер слайду 9

Яку спортивну секцію обрати?Якщо маєте змогу записатися до спортивної секції — запишіться! Але зважте на те, що у вашому віці шкідливо займатися важкою атлетикою та атлетичною гімнастикою. Вони створюють надмірне навантаження на хребет, який наразі ще не досить міцний. Отже, заняття цими видами спорту треба відкласти до14–15 років. Із цієї самої причини не слід поки що піднімати нічого важчого за 5 кг, стрибати з дахів, дерев, високих парканів.

Номер слайду 10

Плавання, гімнастика, аеробіка, спортивні ігри, легка атлетика, лижі, фігурне катання — саме для вас.

Номер слайду 11

Під час плавання задіяні всі групи м’язів. Воно мало травмонебезпечне, а також позитивно впливає на серцево-судинну, дихальну систему. Плавання допоможе зміцнити м’язи спини, що сприятиме розвитку правильної постави. 

Номер слайду 12

 Під час занять танцями можна обрати багато різних напрямів для постави, розвинення гнучкості та балансу.

Номер слайду 13

Якщо мета схуднути, то це мають бути активні види спорту: плавання, футбол, танці, біг, бойові мистецтва. 

Номер слайду 14

Якщо, навчитися працювати в команді, більше часу проводити на свіжому повітрі, то це футбол, волейбол, теніс чи веслування.

Номер слайду 15

Для дітей 10-12 років: У дітей починає краще розвиватися фізичне навантаження та витривалість. Найкращі види спорту для дітей 10 років і старших — це, зокрема, лижі, сноуборд, бойові мистецтва, велоспорт, водне поло, стрільба, триатлон, скелелазіння. Для дівчат та хлопців 10-12 років також підійдуть різні командні заняття, адже соціальна взаємодія важлива для них. 

Номер слайду 16

 Обираючи спорт , варто орієнтуватися на вподобання та задатки. Саме тоді заняття принесе найбільшу користь. 

Номер слайду 17

Коли варто відмовитися від тренувань. Якщо ви захворіли, то заняття фізичними вправами та спортом слід припинити до повного одужання!

Номер слайду 18

Коли варто відмовитися від тренувань. Сильний біль — сигнал для припинення занять. Результатом тренування має бути лише приємна втома. Виняток — помірний біль у м’язах наступного дня після перших тренувань або фізичної праці.

Номер слайду 19

Коли варто відмовитися від тренувань. Краще не тренуватися поблизу автомобільних доріг, де  повітря забруднене. Під час занять спортом людина частіше і глибше дихає, тому вправи біля дороги можуть завдати шкоди.

Номер слайду 20

• Перейдіть за QR-кодом на сторінці 97 і завантажте статтю «Коли спорт і інтелект заодно...». Обговоріть: • Які види спорту сприяють розвитку аналітичного мислення та швидкості реакції? • Які види спорту стимулюють усі зони мозку та сприяють розвитку пам’яті? • Напишіть на стикерах вид спорту, яким ви займаєтеся чи хотіли б займатися. За допомогою своїх стикерів створіть діаграму та з’ясуйте, який вид спорту найпопулярніший у  вашому класі. Обговоріть його переваги.

Номер слайду 21

Активні розваги. Сучасні діти й підлітки захоплюються їздою на роликових дошках та ковзанах, велосипедах, скейтбордах, гіробордах тощо.

Номер слайду 22

Засоби безпеки: захисний шолом є обов’язковим для тих, хто займається активними видами спорту. Адже черепно-мозкові травми — найнебезпкчніші

Номер слайду 23

Засоби безпеки: роликові ковзани повинні мати жорсткий корпус і надійні застібки. Це вбереже від розтягнення зв’язок. Разом із технікою для активного відпочинку купуйте захист для кистей, ліктів і колін. Доки навчитеся кататися, падіння неминучі.

Номер слайду 24

Перша допомога при спортивних травмах. Під час рухливих ігор чи занять спортом іноді трапляються травми. Найпоширеніші серед них — розтягнення зв’язок, забої та переломи.

Номер слайду 25

Людина впала на спину і відчуває біль (мал. 35)?Травми спини є найнебезпечнішими. Постраждалого не можна піднімати до приїзду лікаря. Слід негайно викликати «швидку допомогу». Треба якнайшвидше викликати швидку допомогу

Номер слайду 26

Падіння завдало сильного болю у будь-якій іншій частині тіла. Треба якнайшвидше звернутися до травмпункту. В разі перелому на ушкоджену частину тіла накладуть гіпсову пов’язку (мал. 36). Якщо перелому немає, на забите місце накладуть тугу пов’язку.

Номер слайду 27

Під час бігу чи стрибків підвернули стопу. Найчастіше це спричиняє розтягнення зв’язок. Якщо нога опухла і болить, на хворе місце 4—5 разів на день накладають на 20 хвилин холодний компрес або пакет із льодом.

Номер слайду 28

Допінги та принципи чесного змагання. Допінги — це стимулювальні речовини, які здатні підвищувати працездатність організму і усувати відчуття втоми. Ще давньогрецькі атлети намагалися покращити свої досягнення за допомогою таких засобів. Однак вживання допінгів негативно впливає на здоров’я, може спричинити інвалідність чи навіть смерть спортсменів. Крім того, це порушує принципи чесного змагання. Тому вживання допінгів суворо заборонено. Спеціальна міжнародна організація — Всесвітнє антидопінгове агентство (ВАДА) — пильно стежить за цим. Навмисне застосування допінгів карається позбавленням права брати участьу змаганнях на певний термін. За повторне вживання спортсмена можуть назавжди відсторонити від змагань.

Номер слайду 29

Принципи чесного змагання1. Прагнути до перемоги, але не за всяку ціну. 2. Неухильно дотримуватися правил і регламенту змагань. 3. Поважати всіх учасників/учасниць змагань. 4. З гідністю приймати перемоги та поразки.

Номер слайду 30

Дякую за увагу!Домашнє завдання: Опрацюйте п. 12 «Рухова активність». Перегляньте презентацію за темою. Виконайте «Мозаїку завдань» на с.101.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Domanetska Valentina
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Додано
4 грудня 2023
Переглядів
1748
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку