Презентація до конспекту виховної години з учнями 6 класу з метою розвивати в учнів загальнолюдські чесноти, закріпити уявлення учнів про товариські взаємини, дружбу і спонукати їх до товаришування.
Тема: Вмій дружбою дорожити! Хто не шукає дружби з ближнім, той сам собі заклятий ворог. Шота Руставелі
Номер слайду 2
Творче завдання: Чи знаю я свого друга?»Який урок у нього улюблений? Ким хоче стати, коли виросте? Яка пора року є найулюбленішою для твого друга? Чим захоплюється твій друг?Яку тваринку він хотів би мати вдома? Які кольори подобаються твоєму другові?
Номер слайду 3
Номер слайду 4
Виберіть ті якості, якими повинен володіти друг. Повага, ввічливість, відданість, чуйність, довіра, взаєморозуміння, скромність, доброзичливість, терпеливість, толерантність, мудрість, мужність, відкритість, впертість, співчуття, взаємодопомога, заздрість, егоїзм, байдужість, хвалькуватість, злість, вірність, готовність прийти на допомогу будь-якої хвилини.)
«Немає нічого небезпечнішого, ніж підступний ворог, немає нічого отруйнішого від удаваного друга. Жоден диявол ніколи не приносить лиха більше, ніж такі удавані друзі». Григорій Сковорода
Номер слайду 7
«Золоті правила поведінки та спілкування»1. Стався до справ своїх товаришів так само відповідально й уважно, як до власних.2. Зберігай чужі таємниці й не виказуй секретів.3. Не читай без дозволу чужих листів, не підслуховуй розмов і ніколи не втручайся в те, що тебе не стосується. 4. Не говори про людину погано за її спиною: їй обов'язково перекажуть. Тим більше — не пліткуй про своїх друзів і знайомих.5. Частіше цікався успіхами та захопленнями своїх друзів. 6 Ніколи не глузуй із чужих помилок — кожний може помилитися. 7. Коли в компанії розповідають історію з життя, про яку ти вже не раз чув, не зупиняй оповідача: можливо, хтось чує про це вперше.8 Не намагайся постійно переключати на себе увагу всіх у компанії. 9. Не сперечайся через дрібниці. 10. Не приховуй і доречно та ненав'язливо демонструй те, що вмієш робити краще за інших. Тобою пишатимуться, якщо ти вмієш що дуже добре робити! Але не глузуй із тих, у кого виходить гірше або зовсім не виходить. 11. Намагайся захопити друзів тим, що цікаве й важливе для тебе.12. Ніколи не зганяй на друзях свій поганий настрій! Вони не винні у твоїх проблемах.
Номер слайду 8
Що Біблія говорить про дружбу?Дружба у Біблії розуміється як тісні стосунки між людьми, що супроводжуються такими обов’язковими характеристиками:
Номер слайду 9
ЧЕСНІСТЬ. Справжній друг намагається говорити правду і приймати правдиві слова від іншого. Підлабузництво не робить добра, а навпаки, заважає побачити власні помилки і змінитися на краще. Друг, хоча й знає недоліки свого товариша, не відштовхує його, а докладає зусиль, щоб допомогти.«Людина, що другові своєму підлещує, на стопах його пастку ставить» (Пр. 29:5).2. ДОВІРА. Чудовий приклад справжньої дружби — Йонатан та Давид (1 Цар. 19). Їхні стосунки були довірливими і надійними. Роками вони берегли вірність один одному. Не зважаючи на те, що батько Йонатана намагався розділити друзів, їхня дружба збереглася.«Лукава людина сварки розсіває, а обмовник розділяє друзів» (Пр. 16:28).
Номер слайду 10
3. ПРОЩЕННЯ. Прощення — один із найважливіших принципів збереження стосунків. Нагадувати про колишні помилки та вчинки означає руйнувати стосунки, але справжнє прощення допомагає позбутися відчуття провини та образи.«Хто шукає любов — провину ховає, хто ж про неї повторює, розганяє друзів» (Пр. 17:9).4. ТУРБОТА ТА УВАГА. Справжній друг щедрий і безкорисливий. Він з радістю робить добро тому, кого він любить. Друг може пожертвувати своїми інтересами заради інших.«Не стримуй добра потребуючому, коли в силі твоєї руки це вчинити, не кажи своїм ближнім: «Іди, і знову прийди, а завтра я дам», коли маєш з собою» (Пр. 3:27–28).
Номер слайду 11
5. УЧАСТЬ У ЖИТТІ. В період успіху і в нещасті справжній друг поруч. Постійність і відданість перевіряються бідами і проблемами життя, в які потрапляє кожен із нас.«Правдивий друг любить за всякого часу, в недолі ж він робиться братом» (Пр. 17:17).«Олива й кадило потішують серце, і солодкий нам друг за душевну пораду» (Пр. 27:9). Згідно з Біблією, людина повинна бути обережною у виборі друзів, адже друг — це той, хто має неабиякий вплив на самооцінку, поведінку та спосіб життя іншого.«Не дружись із чоловіком гнівливим, і не ходи із людиною лютою, щоб доріг її ти не навчився, і тенета не взяв для своєї душі» (Пр. 22:24–25).«Хто з мудрими ходить, той мудрим стає, а хто товаришує з безумним, той лиха набуде» (Пр. 13:20).«Не дайте себе звести, товариство лихе псує добрі звичаї!» (1 Кор. 15:33).
Номер слайду 12
Приятель – людина, з якою у вас добрі стосунки та близькі відносини. Товариш – помічник, людина, близька за поглядами, діяльністю, умовами життя. Друг – людина, близька по духу, за поглядами, на яку можна в усьому покластися.
Номер слайду 13
Номер слайду 14
Вправа „Незакінчене речення”Сила птаха в крилах , а людини ... Друга шукай, а знайшов... Друзі пізнаються в ... З добрим дружись, а лихого... Без вірного друга - ...
Номер слайду 15
Завдання: частини прислів’їв. з’єднати стрілочками, тоді ми зможемо їх прочитати. З добрим дружись, Скажи мені хто твій друг. Вірний приятель – Дерево міцне корінням, то найбільший скарб.і я скажу - хто ти.а людина – друзями.а лихих стережись.
Номер слайду 16
Проблемні ситуації: Твій друг не виконав домашнє задання і просить зошита, щоб списати.
Номер слайду 17
Твій друг пропонує тобі вчинити погано.
Номер слайду 18
Твій друг отримуєпогані оцінки за семестр і тобі забороняють з ним дружити.
Номер слайду 19
Твій друг вживає погані слова і вислови.
Номер слайду 20
Номер слайду 21
Номер слайду 22
Тест Чи справжній ти друг?
Номер слайду 23
Твій друг довірив тобі таємницю. Що ти робитимеш? а) залюбки розповім про це будь-кому хто захоче вислухати (1 бал); б) розповім про це, але не вказуючи ім’я (2 бали); в) збережу цю інформацію в таємниці (3 бали). Твій друг часто щось позичає, але ніколи не повертає те, що взяв. І ось знову хоче позичити досить дорогу річ. Як ти діятимеш? а) дам йому те, що просить (2 бали); б) скажу, що в мене цього немає (1 бал); в) відмовлю, пояснивши причину (3 бали). Тест Чи справжній ти друг?
Номер слайду 24
3. Друг випадково пошкодив твій годинник. Твої дії? а) скажу, що якраз збирався придбати новий (3 бали); б) забажаю, щоб він сплатив вартість годинника (2 бали); в) влаштую сварку (1 бал). 4. Друг підтримує стосунки з людиною, яка тобі не до вподоби. У такому випадку: а) перестану бачитися з другом (2 бали); б) нічого не скажу і продовжу дружні стосунки (3 бали); в) скажу другові, що він мусить зробити вибір (1 бал).
Номер слайду 25
5. Ти відчуваєш, що на твого друга чекають великі неприємності. Твої дії: а) припиню дружбу з ним, аби ці не торкнулися й мене (1 бал); б) відверто поговорю з ним, застережу, дам пораду (3 бали); в) буду дружити далі, наче нічого не відбувається (2 бали). 6. Ти вважаєш, що друг повинен: а) ділитися зі мною всім (1 бал); б) казати тільки те, що хоче (3 бали); в) тримати свої думки і проблеми при собі (2 бали).
Номер слайду 26
7. Тобі відомо, що другові потрібні гроші, а ти їх маєш. Аби йому допомогти ти скажеш: а) візьми їх, мені буде приємно (2 бали); б) згадай, скільки разів ти мені допомагав. Моя послуга – ніщо порівняно з цим! (3 бали); в) це твоя проблема! Слід заощаджувати! (1 бал). 8. Як ти діятимеш, якщо хочеш у друга позичити гроші? а) натякну (1 бал); б) просто попрошу (2 бали); в) не буду просити, сподіваючись, що сам здогадається допомогти (3 бали).
Номер слайду 27
9. Друг купив костюм, який, на твою думку, йому не до лиця. Ти: а) просто скажу йому про це (1 бал); б) поясню, чому цю обновку вважаю не зовсім вдалою (2 бали); в) утримаюся від коментарів (3 бали). 10. Ти вважаєш що друг: а) вихованіший за мене (2 бали); б) не такий вихований, як я (1 бал); в) такий самий, як і я (3 бали).
Номер слайду 28
Номер слайду 29
Веселих вам Новорічних та Різдвяних свят у родинному та дружньому колі!