Презентація до виховної години "ТИ ЯК?"

Про матеріал
Всеукраїнська програма ментального здоров'я «Ти як?» — ініціатива першої леді Олени Зеленської, спрямована на розбудову якісної системи надання послуг у сфері психосоціальної підтримки та розвиток культури піклування про ментальне здоров'я.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

10 жовтня – всесвітній день психічного (ментального) здоров’я

Номер слайду 2

Емоційне налаштування. Закрийте очі, уявіть, що ви знаходитесь у квітучому весняному садку, і тихо промовляйте про себе: «Сьогодні - чудовий день. У мене - гарний настрій. Навколо мене - мої друзі. Я буду плідно працювати. Я дізнаюся багато нового та корисного, бо я – завжди кмітливий та розумний».

Номер слайду 3

Вправа «Я - унікальна особистість». Кожен по черзі називає своє ім’я та свою позитивну якість на будь-яку літеру свого імені.

Номер слайду 4

Наприклад: Я Катя. Я креативна

Номер слайду 5

Доброта. Моральність. Справедливість. Відповідальність. Вірність. Завзятість. Чуйність. Старанність. Оптимізм. Терплячість. Співчуття. Дисциплінованість. Сміливість. Чесність. Щирість. Активність. Комунікабельність. Рішучість. Добросовісність. Дружелюбність. Стресостійкість. Пунктуальність. Працьовитість. Охайність

Номер слайду 6

Здоров’я. Спорт. Бадьорість. Гарне самопочуття. Зарядка. ВітаміниІмунітет. Вправа «Асоціативний кущ»Сила. Відсутність хвороб. Енергійність

Номер слайду 7

Вправа «Назви емоцію»Наляканість, розпач. Гнів, злість. Радість, розчулення

Номер слайду 8

Вправа «Назви емоцію»Сум, співчуття. Здивування, невдоволеність. Втіха, приємність

Номер слайду 9

- це стан благополуччя, при якому людина може реалізовувати власний потенціал, долати життєві стреси, продуктивно й плідно працювати та робити корисний внесок у життя своєї спільноти. Ментальне (психічне) здоров’я

Номер слайду 10

Мозковий штурм. Від чого залежить самопочуття людини?

Номер слайду 11

Із початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну, чимало дітей зазнали неминучого впливу війни на психологічне здоров’я, а саме: набуття тривожних і депресивних станів, неконтрольованої агресії чи навіть суїцидальних думок. Вплив негативних емоцій

Номер слайду 12

У тілі• постійне відчуття втоми або напруження;• без причини болять різні частини тіла;• важко дихати, ніби камінь у грудях;• проблеми з травленням, відсутність апетиту. Як проявляється стрес?

Номер слайду 13

В емоціях• тривога;• страх;• агресія;• сум. Як проявляється стрес?

Номер слайду 14

У поведінці• поганий сон;• плач без причини;• легка дратівливість, крик;• зловживання алкоголем, нікотином, кавою або наркотичними речовинами. Як проявляється стрес?

Номер слайду 15

У думках• немає мотивації щось робити, навіть того, що раніше приносило задоволення;• неможливість зосередитися;• неможливість всидіти на місці;• неможливість приймати будь-які рішення. Як проявляється стрес?

Номер слайду 16

Чи звертали ви увагу на те, що дихання людей, які плачуть, нервують або бояться, змінюється? Вони дихають швидко та нервово, їм бракує повітря, їхній організм знаходиться в стані гіперактивності. Це спричинено тим, що людське дихання безпосередньо пов'язане з нервовою системою. Отже, якщо ми навчимося керувати диханням, то зможемо (за потреби) легко опанувати себе. Проаналізуйте

Номер слайду 17

● Заплющ очі. Відчуй ногами підлогу.● Глибоко й повільно вдихни через ніс, рахуючи до 3-х. Впусти повітря до самого низу легень.● Тепер повільно видихни через рот, рахуючи до 6-ти. Повтори це мінімум 4 рази. Але якщо стане зле, зупинися. ВПРАВА «Вдих-видих»

Номер слайду 18

Щоб проблеми не поглинули тебе разом із твоїми мріями, не слід:• усамітнюватися від людей і переживати стрес на самоті;• вивільняти свої емоції криками, сварками, бійками;• звинувачувати в негараздах себе;• опускати руки й переставати боротися;• чекати, коли пройде саме. Як не слід боротися зі стресом?

Номер слайду 19

https://www.youtube.com/watch?v=Ajlu4 Wqa. Cis Відеовправа «Долоньки»

Номер слайду 20

Існують перевірені ефективні техніки. Це - медитації, дихальні вправи, ведення щоденника, соціальна підтримка, фізична активність прогулянки з домашніми тваринами. АЛЕ якщо ви відчуваєте, що не можете впоратися зі своїми емоціями самостійно, не бійтеся звернутися за допомогою. Самодопомога

Номер слайду 21

ДО СВОГО СІМЕЙНОГО ЛІКАРЯНА ГАРЯЧУ ЛІНІЮНА ОНЛАЙН-СЕРВІСИКуди звернутися?ДО ФАХІВЦЯ З ПСИХІЧНОГО ЗДОРОВ’Я

Номер слайду 22

ВПРАВА «Струси з себе стрес»Устань і підніми ногу. Активно потруси нею, наче до підошви щось причепилося. При цьому спробуй розслабити цю ногу. Тепер так само потруси іншу. А потім — руки по черзі. Уявляй при цьому, що струшуєш весь негатив, який накопичено.

Номер слайду 23

Як допомогти іншим подолати стрес. Використовуй прості слова: «я тебе чую», «я тебе приймаю», «я визнаю твою складну ситуацію», «я готовий бути в ній із тобою». Не потрібно говорити «я тебе розумію», якщо це не так.

Номер слайду 24

Як допомогти іншим подолати стрес. Вислухай. Багато хто відчуває потребу говорити про свою проблему. Варто м’яко допомогти людині сказати про свої почуття і висловити все, що в неї на душі.

Номер слайду 25

Як допомогти іншим подолати стрес. Запропонуй конкретні та прості способи підтримки. Найпростіші речі допомагають значно краще, ніж будь-які розмови: попити разом чаю, прогулятися тощо.

Номер слайду 26

Наш мозок постійно генерує нові думки, і деякі з них стають дуже настирливими, особиво зараз, коли маємо обстріли, втрати, постійний стрес. Тож нам необхідно включатися в процес спостереження за собою: ви маєте навчитися ідентифікувати свої емоції та розуміти їхні причини

Номер слайду 27

1. Опусти голову та плечі і, дивлячись у підлогу, сумним голосом скажи: «Я успішна людина, у мене все виходить …»2. Тепер підніми руки вгору, дивлячись у небо з піднятим підборіддям, розправ спину і скажи упевненим голосом: «Я невдаха, у мене все йде шкереберть, нічого не виходить …»Що ти відчув? Виявляється, мозок не розуміє слів! А ось міміка і жести посилають сигнали в підкірку мозку (давню лімбічну систему), і ми починаємо відчувати те, що транслює тіло. ВПРАВА «Поза лідера»

Номер слайду 28

7 простих порад, щоб уникнути стресу

Номер слайду 29

Спи не менше 8 годин. Не забувай провітрювати кімнату перед сном.

Номер слайду 30

Часто гуляй. Дихай свіжим повітрям

Номер слайду 31

Не читай новини зранку і перед сном. Краще займись медитацією.

Номер слайду 32

Будь активним протягом дня. Спорт корисний не тільки для м’язів. Він чудово розвантажує голову.

Номер слайду 33

Думай лише про хороше - усе обов'язково збудеться! Частіше посміхайся.

Номер слайду 34

Випиши на папері всі справи, які давно потрібно зробити і які не дають тобі спокою. Впораєшся з ними - і жити стане легше.

Номер слайду 35

Ділися тим, що тебе турбує, із людиною, якій довіряєш. Не тримай у собі, щоб негатив не накопичувався всередині.

Номер слайду 36

(обери лист, який відображає твій настрій після уроку)Рефлексія

Номер слайду 37

(Продовжи речення: «Бажаю кожному бути здоровим…»)Вправа «Побажання»

Номер слайду 38

Піклуйся про своє ментальне здоров’я постійно, не відкладай на потім!

pptx
Додано
22 жовтня 2024
Переглядів
259
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку