Презентацію "Фінансові послуги. Комп'ютерне програмування. Аутсорсинг" розроблено відповідно до чинної програми з географії для 9 класу .Матеріал можна використовувати як опорний конспект під час викладання теми.
Фінансова послуга — результат виконання відповідних операцій з фінансовими активами, спрямованими на задоволення індивідуальних фінансових потреб клієнтів. Надання фінансових послуг посідає перше місце за прибутковістю серед видів світового бізнесу. В економічно розвинених країнах є понад 700 їхніх різновидів. Найшвидше зростає обсяг залучення інвестицій і кількість контрактів з надання міжнародних фінансових послуг у сфері торгівлі.
Банківська система більшості країн є дворівневою. Комерційні банки розташовані на першому щаблі банківської системи й безпосередньо здійснюють обслуговування фізичних та юридичних осіб для отримання прибутку. В Україні ці функції виконує Національний банк України (НБУ). Центральний банк («банк банків») розташований на другому щаблі банківської системи й здійснює емісійну та грошово- кредитну політику в державі, організовує міжбанківські розрахунки, координує діяльність банківської системи в цілому.
Міжнародні фінансові центри. В останній чверті XX – початку XXI ст. намітилася тенденція до посилення концентрації фінансових операцій в рамках міжнародних і регіональних фінансових центрів. Більшість з них концентрують непропорційно велику частку міжнародних фінансових операцій. Рейтинг ґрунтується на таких п’яти критеріях: бізнес-клімат, розвиток фінансової сфери, розвиток інфраструктури, людський капітал та репутація.
Офшори Термін "офшорний фінансовий центр" виник у 80-ті роки двадцятого століття. Міжнародний Валютний Фонд вважає офшорними центрами всі держави, фінансовий сектор яких диспропорційно великий стосовно чисельності населення. Це поняття широко застосовується в податковому плануванні відносно компаній, зареєстрованих в країнах, які повністю звільняють їх від сплати податків за місцем реєстрації. Офшорні зони світу – це держави, або їх частини, на території яких для організацій-нерезидентів застосовується пільговий порядок податкового оподаткування, реєстрації та ліцензування, за умови, що їх комерційна діяльність відбувається за межами такої зони
Важливе місце в розвитку країн-офшорів має економіко-географічне положення. Більшість офшорних зон розташовано на важливих морських, авіаційних, телекомунікаційних шляхах. Майже 70 % усіх офшорних зон зосереджено у країнах, що розвиваються, причому здебільшого — на невеликих островах.
ОСОБЛИВОСТІ РОЗМІЩЕННЯ ФІНАНСОВИХ УСТАНОВ В УКРАЇНІВ Україні, за даними НБУ, налічується більше сотні комерційних банків. У м. Києві зосереджено понад 60 % усіх таких установ. Такий тип їхньої територіальної концентрації зберігається від 2001 р., коли утвердилася сучасна географія фінансових установ України. В Україні фінансові центри сформувалися ще на початку XX ст. Ними стали найбільші міста: Київ, Львів, Харків, Одеса. За роки незалежності сюди можна також додати Дніпро (де розташований головний офіс «Приват. Банку»).
Світовий лідер з виробництва програмного забезпечення, надання послуг і розробки інтернет-технологій для персональних комп’ютерів та серверів «Microsoft» пропонує широкий спектр програмних продуктів ділового й персонального призначення, використання яких значно підвищує ефективність роботи та дозволяє застосувати новітні досягнення інформаційних технологій на роботі, удома, у навчанні. Засновник Microsoft Біл Гейтс
«Diamond Technologies» — лідер з розробки та продажу систем безпеки і відеоспостереження. Компанія представляє ряд рішень для мобільного відеоспостереження штатних одиниць різних служб: поліції, Служби безпеки України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної прикордонної служби України та ін.
Аутсорсинг. Аутсорсинг — це інструмент управління підприємством, спрямований на підвищення його ефективності та конкурентоспроможної діяльності. Він передбачає укладання контракту між замовником (підприємством) і постачальником (аутсорсером) з метою виконання останнім як основних, так і допоміжних бізнес-функцій і бізнес-процесів замовника за певну плату.
Найбільшого розвитку у світі набув ІТ-аутсорсинг. Основною причиною цього є ресурсозатратність і трудомісткість операцій у сфері інформаційних технологій. Тому більшість підприємств передають зазначені функції зовнішнім спеціалізованим підрядникам. Добре розвиненим є також аутсорсинг бізнес-процесів.
До світового інформаційного ринку належать такі регіональні ринки:Європейський (у т.ч. СНД) — медіа-послуги, телекомунікації, приладобудування, послуги реклами, зв’язки з громадськістю, лобіювання, послуги кредитно-довідкового бюро, продукти та послуги інформаційної безпеки, електронна комерція, послуги мережі Інтернет, послуги електронного врядування, розважальний бізнес. Азіатсько-Тихоокеанський — послуги з офшорного програмування, ноу-хау, сервісу Інтернет, електронної комерції, ринку реклами, програмного забезпечення. Північноамериканський — усі інформаційні продукти та послуги на світовому ринку.
Інформаційні технології в Україні демонструють найкращу динаміку розвитку серед інноваційних сфер діяльності. Україна посідає перше місце серед країн Центральної та Східної Європи за обсягом IT-аутсорсингу. Україна посідає четверте місце у світі за кількістю сертифікованих ІТ-спеціалістів (після США, Індії, Росії). Наша держава входить до ТОП-30 локацій для передачі замовлень на розробку програмного забезпечення. Це свідчить про наявність величезного потенціалу в розвитку цього виду діяльності.
Українські спеціалісти займаються переважно розробкою програмного забезпечення на замовлення компаній із Західної Європи та США. Зважена політика сприяння розвитку ІТ-аутсорсингу може перетворити цю діяльність на потужний чинник зростання національної економіки. Також досить поширеним в Україні є надання послуг фрілансу. Фріланс має багато спільного з IT-аутсорсингом. Фрілансери й ІТ-аутсорсери є позаштатними працівниками компаній, які їх наймають. У разі застосування аутсорсингу підрядником є певна компанія, а у випадку фрілансу — окремий позаштатний працівник. В Україні фрілансерами зазвичай називають людей, які виконують будь-яку роботу через мережу Інтернет на відстані.
Фріланс означає вільну віддалену роботу без юридичного оформлення зобов'язань сторін. При фрілансі в інтернет спілкування з замовником у вигляді отримання завдання і прийняття роботи відбувається за допомогою електронної пошти або скайпу. При цьому роботодавець і виконавець можуть знаходитися в різних частинах міста, держави, а іноді і земної кулі. Фріланс поширений серед дизайнерів, програмістів, оптимізаторів, копірайтерів, перекладачів, учасників партнерських програм, інженерів-конструкторів. Функціонує багато спеціалізованих сайтів, покликаних допомогти фрілансерам знайти чергове замовлення.