Презентація "Голодомор 1932-1933 років - геноцид українського народу"

Про матеріал

Ознайомити учнів із страшними сторінками історії України; через відеоматеріал показати причини і результати голодомору 30х років ХХ ст.; виховувати співчуття, людяність, громадянські якості.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

ГОЛОДОМОР1932- 1933 РОКІВГЕНОЦИДУКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ

Номер слайду 2

ГЕНОЦИД означає будь – яке з наступних діянь, що здійснюються з наміром знищити повністю або частково, яку - небудь національну, етнічну, расову групу як таку. ВИНИЩУВАННЯ включає умисне створення умов життя, зокрема позбавлення доступу до продуктів харчування і ліків, розрахованих на те, аби знищити частину населення…

Номер слайду 3

Згадуймо! В Україні в 1932 -1933 роках вмирало 17 людей щохвилини, 1000 – щогодини, 25 000 – щодня. З урахуванням непрямих жертв, за приблизними підрахунками, голодомор забрав 14 мільйонів людей. Хай палає свіча, хай палає,Поєднає нас вона в цей час,хай сьогодні спогади лунають…

Номер слайду 4

ВЖЕ З 1928 РОКУТЕРОР БІЛЬШОВИЦЬКОГО РЕЖИМУ В УКРАЇНІ НАБУВАЄ ЧІТКИХ ОЗНАКЗЛОЧИНІВ ПРОТИ ЛЮДЯНОСТІ, ЯКІ МАЛИ СВОЇМ АПОГЕЄМ ГОЛОДОМОР В УКРАЇНІ.

Номер слайду 5

Досі важко повірити, що в Україні раптово зник хліб і люди залишилися без жодної зернини в урожайний 1932 рік. Українці вимирали цілими родинами й селами. Смерть могла наздогнати людину де завгодно: у хаті, на полі, у дорозі.

Номер слайду 6

Саме тоді Сталін проголосив знамените своїм лицемірством гасло: «Жити стало краще, жити стало веселіше!»

Номер слайду 7

Голод ламає людину як особистість, в організмі відбуваються фізіологічні і психологічні зміни, деформується емоційна сфера, спотворюється мораль.

Номер слайду 8

Трупи валялися на вулицях, місцеве керівництво виділило підводу, яка б збирала трупи. Коли їздові бачили людей, що ледве дихали, то також кидали їх на підводу, аби другий раз не приїздити.

Номер слайду 9

Номер слайду 10

Номер слайду 11

Номер слайду 12

Голодомор – жорстокий час –Це смертний вирок був для нас. А ми все вірить не хотіли, Хоча вже ледве животіли, І як вода зника в пісок, Крізь пальці п'ятий колосок,На десять років забуття, Як пощастить, то й вороття.

Номер слайду 13

ВІДТЕПЕР УСЕ КОЛГОСПНЕ МАЙНО НАЛЕЖИТЬ ДЕРЖАВІРежим затверджує на законодавчому рівні можливість вилучення всіх продовольчих запасів у сільського населення. Прикриваючись гаслом захисту колгоспників, режим отримує можливість повністю реквізувати і розпоряджатися майном та врожаєм колгоспників.7 серпня 1932 р. М. Калінін підписує постанову, за якою так зване розкрадання колгоспного майна карається розстрілом або позбавленням волі не менше як на 10 років. До постанови додається інструкція про її застосування, в народі отримує назву “Закон про пять колосків”.

Номер слайду 14

Номер слайду 15

Номер слайду 16

Номер слайду 17

Номер слайду 18

Номер слайду 19

Номер слайду 20

Номер слайду 21

Памятник жертвам Голодомору в Києві

Номер слайду 22

Меморіальний комплекс пам'яті жертв Голодомору в ХарковіБлагання про порятунок від голодної смертіУкраїнський селянин, символічно намагається захистити свою сім'ю від голоду

Номер слайду 23

Памятник жертвам Голодомору в Запоріжжі

Номер слайду 24

В Будапешті (Угорщина) - Свічка пам'яті - меморіал пам'яті жертв Голодомору в Україні 1932-33 рр.

Номер слайду 25

В Тороното памятник жертвам Голодомору в Україні 1932-33 рр.

Номер слайду 26

В Польщі памятник жертвам Голодомору в Україні 1932-33 рр.

Номер слайду 27

ЗГАДУЄМО,ПАМ'ЯТАЄМО,НЕ ЗАБУВАЄМО …

Номер слайду 28

Боже Великий, Всевладний,Яви нам свою могуть,-Дай розпізнати правду,Про праведників не забудь. Заступи нас і нашу державу,Од кривавих, лютих незгод. Всі ми – сущі, усопщі, прийдешні-Твій пшеничний, безсмертний народ!

Номер слайду 29

Номер слайду 30

pptx
Додано
13 листопада 2018
Переглядів
1335
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку