Християнство. Христия́нство — один із напрямів єдинобожжя. Поряд з ісламом та буддизмом входить до числа трьох світових релігій. Характерною рисою християнства, яка вирізняє його серед інших напрямів єдинобожжя, є віра в Ісуса Христа як втілення і прояв Бога заради спасіння всього людства і людського суспільства і настанови в істині.
Номер слайду 3
Християнство зародилося на сході Римської імперії у I столітті. В наш час християнство — найпоширеніша у світі релігія, — його дотримуються близько 2,2 млрд осіб, що становить понад 1/3 людства. Християнство посідає 1-ше місце у світі за географічним поширенням, тобто майже в кожній країні світу є хоча б одна християнська громада.
Номер слайду 4
Номер слайду 5
Православ’я. Православ'я— богословське поняття, пов'язане з вірою у Христа-Бога, важливе для розуміння історії козацької, робочо-християнської цивілізації нашої планети, особливо країн центральної Євразії, країн Європи і Азії. Назва православ'я набула поширення після церковного розколу на римо-католиків (латинян, папістів) і тих, хто їх віровчення не приймав, навіть під страхом смерті, натомість називаючи себе "православним". Таким чином, хоч первісно поняття християнство, кафолічна (католицька, вселенська) віра і православ'я вживались як синоніми і у літургійних текстах римокатоликів вирази «православна віра» та «православні християни» зустрічались так само часто як і у противників зверхності Риму, папства і латинства, згодом поняття "православ'я" поширилося переважно на Сході і стало асоціюватися з противниками патріархів Заходу (пап Риму) чи як мінімум тими християнами, хто був налаштований до їх позиції і їх символу віри.
Номер слайду 6
Номер слайду 7
Католицизм. КАТОЛИЦИ́ЗМ – найчисленніший із трьох основних напрямів християнства. Католиками є понад 1 млрд населення Землі. Він має багато спільного з православ’ям і водночас відрізняється від інших напрямів у християнстві системою віровчення, культу, своєрідними засобами пристосування до стрімкої зміни соціальних діяльності і нової релігійної свідомості. Католицизм доповнив "Символ віри" новими догматами. Католицизму притаманні догмати християнства, але він має й специфічні риси, особливості, котрих не знає православна церква. Дуже важливим положенням католицизму є теза про особливу роль духовенства, що людина не може заслужити Божої милості самостійно, без допомоги духовенства, яке має значні переваги перед мирянами і повинно мати надзвичайні права і привілеї. Католицизм вважає канонічною лише Біблію, яка написана латинською мовою, якою не володіє переважна частина віруючих.
Номер слайду 8
Номер слайду 9
Протестантизм. Протестанти́зм — один із найпоширеніших напрямів у християнстві, що відокремився від католицизму в період Реформації у 16 столітті та внаслідок подальшого внутрішнього поділу утворив такі течії як адвентизм, баптизм, методизм, євангелізм, п'ятидесятництво, харизматичний рух тощо. Своєю ціллю вони вбачали в поверненні до ідеалів раннього християнства. Церкви й спільноти протестантів національного чи місцевого характеру є в усьому світі та їхнє поширення триває.
Номер слайду 10
Поява протестантизму стала переломним моментом у всій європейській культурі. Торгівля індульгенціями спричинила виступ німецького богослова Мартіна Лютера (1483—1546), який 17 жовтня 1517 оприлюднив 95 тез із критикою вчення католицької церкви про індульгенції, чистилище, молитви за померлих і спасіння заслугами святих. Лютер відкинув папську владу, особливу благодатність священства і його посередництво у спасінні, висунув вимогу спрощення церковної обрядовості й підпорядкування Церкви світській владі. Усе це відповідало інтересам бюргерства і частини шляхти, поміркований напрям німецької Реформації.