Презентація "Краків - місто легенд"

Про матеріал
Матеріали презентації можуть бути використані під час вивчення теми "Польща" в 10 класі, а також як додатковий матеріал під час факультативних занять та позакласних заходів. Розробка містить оповіді деяких легенд одного з наймістичніших міст Польщі - Кракова
Зміст слайдів
Номер слайду 1

КРАКІВ- МІСТО ЛЕГЕНД

Номер слайду 2

«Королівська столиця Краків»— саме так звучить повна сучасна назва міста. Перша письмова згадка про нього датується близько 966 роком. Місто воронів  За легендою, у часи язичництва воронів вважали священними птахами. Прапредки, що жили на берегах Вісли, поклонялися крукам (krak — від старослов’янського). У книзі “Легенди й оповідання Кракова” автора Броніслава Гейдука описано, як люди приносили птахам зерно та хліб у глухі ліси, де ті жили, й проводили язичницькі обряди на їх честь — це мало запевнити здоров’я та мудрість. У книзі також розповідається, що місцевість отримала свою назву саме через птахів. Місцеві вірили, що серед священних круків був один білий ворон, який пророчить майбутнє.

Номер слайду 3

ВАВЕЛЬСЬКИЙ ДРАКОН Вавельський дракон– легендарний дракон, нібито живший у печері біля підніжжя Вавельського пагорба.За часів правління короля Крака у місті виникла істота – дракон, званий живоглотом.Раз на тиждень драконові слід було приносити в жертву корову, якщо ж він не отримував її, то замість неї пожирав людей. Щоб врятувати місто від чудовиська, Крак послав двох своїх синів убити дракона. Здолати змія в поєдинку сини не змогли, тому вони пішли на хитрість. Вони набили коров’ячу шкуру сіркою, і, проковтнувши це опудало, дракон задихнувся.Після смерті чудовиська брати посварилися через те, кому з них належить перемога. Один з братів вбив іншого,повернувшись в замок, сказав, що другий брат загинув у битві з драконом. Однак після смерті Крака таємниця братовбивці була розкрита і його вигнали з країни.

Номер слайду 4

Маріацький костел Він має дві вежі та є важливим для Кракова місцем. З найвищої вежі у місті, званої Хейналіца (відома також як Вартова, Набатна або Сигнальна вежа), протягом століть міський вартовий за допомогою горну вранці і ввечері давав сигнал для відкриття і закриття міських воріт. Також, він сурмив тривогу, коли бачив пожежу або наближення ворога.

Номер слайду 5

Одного разу так і трапилося, коли татари, які часто нападали на польські села і міста дійшли до Кракова. Вартовий, який помітив наближення ворога голосно заграв на горні хейнал. І міські ворота були зачинені вчасно, але татарська стріла пронизала горло хороброго вояка, перш ніж він закінчив мелодію. На честь героя мелодія хейналу завжди уривається. одновременно. 11 червня 2000 року в Краков приїхали 2000 трубачів з усього світу і заграли цю мелодію

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Лех, Чех і Рус. Легенда про розселення слов’ян Це було дуже давно, сотні років тому. Рятуючись від набігів кочівників, слов’янський народ відправився на пошуки землі, де міг би оселитися і зажити мирним життям. Вели слов’ян три брати-князі – Лех, Чех і Рус.

Номер слайду 8

Довгим був їхній шлях. Дні проходили за днями, весна змінювала зиму, а осінь -літо. Люди пробиралися через дрімучі ліси –настільки густі, що іноді шлях доводилося прорубувати сокирами, переправлялися через швидкі ріки … Але ось пуща поступово почала рідшати. Дерева розступилися, і в променях вечірнього сонця перед втомленими людьми відкрилася неширока річка, срібло, посеред прекрасної зеленої долини, оточеної пагорбами. На їх схилах то тут, то там підіймалися могутні дуби, в улоговинах поблискували спокійні води озер. А високо в небі кружляв, розпластавши крила, білий орел. Зачаровані цією картиною, що раптово відкрилася, слов’яни зупинилися. Якийсь птах, сполоханий людьми,випурхнув із заростей. Угледівши здобич, орел каменем упав вниз – і птах забився в його кігтях. Зробивши широке коло, орел опустився на великий самотній дуб, що стояв на вершині пагорба. Тут було його гніздо, і пташенята зустріли його радісним клекотом. Тоді князь Лех встромив свій меч у землю і сказав:«Браття! Сам владика громів, всезнаючий і Всевидючий Святовид, посилає нам цей знак! Ми побудуємо своє місто навколо цього орлиного гнізда, і нехай буде відтепер білий орел нашим гербом! »

Номер слайду 9

Номер слайду 10

Легенда про голубів на Ринковій площі

Номер слайду 11

Король Хенрік IV хотів об’єднати Польщу, але для цього йому була потрібна не тільки підтримка решти правителів, але і благословення самого Папи Римського. Дорога до Риму була довгою та на неї потрібні були гроші, яких у короля не було, що, до речі кажучи, звучить дивно. Купці і вельможі теж не хотіли розщедрюватися на таку сумнівну справу. І тоді король вирішив звернутися до місцевої чаклунки. Вся в чорному, як і належить, стара сиділа біля великого казана, помішуючи дивне зілля. Хенрік розповів про свою проблему і попросив у неї грошей. Відьма погодилася допомогти йому, але з умовою, що в Рим король вирушить один, а його військо буде чекати в Кракові в зовнішності голубів. І Хенрік погодився … На наступний ранок баба прийшла на Ринкову площу, де вишикувалася королівське військо. Одним закляття вона перетворила воїнів у птахів, які злетіли в повітря і всілися на дахах будинків і вежах Маріацького костелу. З дахів посипалося каміння, які, впавши на землю, перетворилися на золото. Хенрік IV зібрав багатство в мішки та відправився в Італію. По дорозі він багато гуляв, смітив грошима та розтратив все золото, так і не доїхавши до Риму. З порожніми руками король повернувся до Кракова, і там його чекала інша біда: відьма зникла, і повернути його лицарям колишній вигляд було нікому. Так і залишився король без об’єднаного королівства і вірного війська. А голуби на площі досі чекають повернення Хенріка, короля всієї Польщі.

Номер слайду 12

Ніж у склепінні Сукенніц. Згідно легенди, будівництво веж було доручено двом братам, і кожен із них намагався зробити свою вежу найкращою та найвищою. Конкуренція призвела не тільки до того, що вони відступили від затвердженого проєкту, але й спровокувала те, старший брат вбив молодшого, а пізніше сам наклав на себе руки, через докори сумління.Знаряддям вбивства був ніж, який і досі знаходиться у одному із склепінь Сукенніц, як символ того, що гординя та заздрість знищують у нас людські якості.Згідно іншої легенди цим ножем наказували крадіїв. Якщо людина вчинила крадіжку вперше, їй відрізали волосся (в ті часи у чоловіків була мода на довге волосся), а якщо вдруге – відрізали вуха.

ppt
Додано
1 листопада 2024
Переглядів
115
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку