Презентація на тему: "Електростатика. Електростатичні явища навколо "

Про матеріал
Електростатика — розділ електрики, який вивчає взаємодію статичних тіл, тобто нерухомих електричних зарядів в електростатичному полі. «Статика» тут в певному розумінні означає нехтування динамічною складовою взаємодії електричних зарядів. Електростатика має справу з такими поняттями, як електричне поле (електростатичне поле), електростатичний потенціал, заряд, але не залучає до розгляду такі фізичні явища, як електричний струм та магнетизм.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Електростатика. Електростатичні явища навколо Підготував Цяк Іван

Номер слайду 2

Зміст. Електростатика. Основні поняття та закони електростатики. Електричний заряд. Закон Кулона. Напруженість електричного поля. Електричний потенціал. Фізичні тіла в електричному поліЕлектричні явища. Приклади

Номер слайду 3

Електростатика. Електростатика — розділ електрики, який вивчає взаємодію статичних тіл, тобто нерухомих електричних зарядів в електростатичному полі. «Статика» тут в певному розумінні означає нехтування динамічною складовою взаємодії електричних зарядів. Електростатика має справу з такими поняттями, як електричне поле (електростатичне поле), електростатичний потенціал, заряд, але не залучає до розгляду такі фізичні явища, як електричний струм та магнетизм.

Номер слайду 4

Основні поняття та закони електростатики. Електричний заряд. Електричний заряд – це фізична величина, яка характеризує властивість частинок або тіл вступати в електромагнітну взаємодію. Основні властивості електричного зарядуІснують два роди електричних зарядів — позитивні й негативні. Електричний заряд такого роду, як заряд, отриманий на бурштині або ебонітовій паличці, потертих об вовну, прийнято називати негативним, а такого роду, як заряд, отриманий на паличці зі скла, потертій об шовк, — позитивним. Тіла, що мають заряди одного знака, відштовхуються; тіла, що мають заряди протилежних знаків, притягуються. носієм електричного заряду є частинка — електричний заряд не існує окремо від неї. Електричний заряд є дискретним, тобто електричні заряди фізичних тіл кратні певному найменшому (елементарному) заряду. носій найменшого негативного заряду — електрон. Цей заряд зазвичай позначають символом 𝑒; його значення: 𝑒=−1,6 ∗10−19, Кл. носій найменшого позитивного заряду — протон. Заряд протона за модулем дорівнює заряду електрона. Якщо q — заряд тіла, 𝑒 — заряд електрона, N — ціле число, то 𝑞=𝑁𝑒. 

Номер слайду 5

Основні поняття та закони електростатики. Закон Кулона

Номер слайду 6

Основні поняття та закони електростатики. Напруженість електричного поля. Напруженість електричного поля — це його силова характеристика, що дорівнює силі, з якою поле діє на пробний одиничний заряд. Електричний потенціал. Електричне поле також зручно характеризувати електричним потенціалом 𝜑, який дорівнює потенціальній енергії одиничного пробного заряду, поміщеного в дану точку простору. Фізичні тіла в електричному поліНейтральні тіла реагують на присутність зарядів по різному в залежності від їхньої здатності проводити електричний струм. У провідниках в електричному полі відбувається перерозподіл поверхневих зарядів. Це явище називається електростатичною індукцією. У рівноважному стані після затухання перехідних струмів всі точки провідника мають однаковий електростатичний потенціал — статичне електричне поле в провідник не проникає. 

Номер слайду 7

Електричні явища. Електричні явища — це звичні та незвичні події, які можна спостерігати, які висвітлюють принципи фізики в електриці і пояснюються ними. Електричні явища — дещо довільний поділ електромагнітних явищ.

Номер слайду 8

Приклади. Біоелектрогенез — вироблення електрики живими організмами. Контактна електрика — явище електризації контактним шляхом. Коли два тіла торкаються один одного, вони іноді спонтанно заряджаються (одине отримує негативний заряд, інше позитивний заряд). Постійний струм — (раніше: гальванічний струм) або «безперервний струм»; Постійний потік електронів через провідник такий, як дріт від високого до низького потенціалу. Електролюмінесценція — явище, при якому речовини випромінюють світло під час проходження через них електричного струму, а також світіння кристалів під дією електричного поля. Електрична провідність — рух заряджених частинок, носіїв заряду, при розміщенні в електричному полі. Електричний удар — фізіологічна реакція біологічного організму на проходження електричного струму через тіло. Фероелектричний ефект — явище, при якому речовини, які мають спонтанний дипольний електричний момент в одній із кристалічних фаз, що існує в певному діапазоні температур.Індуктивність — явище, здатність провідника накопичувати енергію магнітного поля, коли в ньому протікає електричний струм. Блискавка — потужний природний електростатичний розряд, що утворюється під час грози. Різкий електричний розряд блискавки супроводжується випромінюванням світла.

Номер слайду 9

Приклади. Фотопровідність — явище, зміни електропровідності речовини при поглинанні електромагнітного випромінювання, такого як видиме, інфрачервоне, ультрафіолетове або рентгенівське випромінювання. Фотоефект — явище взаємодії світла або будь-якого іншого електромагнітного випромінювання з речовиною, при якому енергія фотонів передається електронам речовини. П'єзоелектричний ефект — здатність певних кристалів генерувати напругу у відповідь на прикладене механічне напруження. Плазма — плазма виникає, при нагріванні газу до дуже високої температури і він розпадається на позитивні та негативні заряди. Піроелектричний ефект — здатність певних матеріалів виробляти тимчасову напругу при їх нагріванні або охолодженні.. Редокс — (заст. окисно-відновна реакція) Хімічна реакція, при якій змінюються стани окислення атомів. Статична електрика — Клас явищ, пов'язаних з незбалансованим зарядом, наявним на об'єкті, що зазвичай стосується заряду напругами достатньої величини для створення видимого притягання (наприклад, статичного чіпляння), відштовхування та іскри.

Номер слайду 10

ПрикладиІскри — електричний спалах в середовищі, який виробляє плазмовий розряд, подібний на миттєву іскру, що виникає внаслідок проходження струму через зазвичай непровідні середовища, наприклад повітря. Телуричні струми — електричні струми надзвичайно низької частоти, які виникають природним шляхом в земній корі. Термоелектронна емісія — випромінювання електронів з нагрітого електрода, як правило, катода, принцип, що лежить в основі функціонування більшості вакуумних труб. Гроза — електричний шторм, такий стан погоди, який характеризується наявністю блискавки та супроводжується акустичним впливом на атмосферу Землі, відомим як грім. Трибоелектричний ефект — явище електризації тіл при терті. Ефект зумовлений встановленням і розривом контакту між тілами при терті. Свистуни — радіохвилі дуже низької частоти, які генерується блискавкою.

Номер слайду 11

Кінець

pptx
Пов’язані теми
Фізика, 11 клас, Презентації
Додано
18 грудня 2023
Переглядів
1511
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку