Презентація на тему " Мій край - частинка України"
Якими б різними не були ми сьогодні, нас єднає любов до Батьківщини, до рідної землі, готовність віддати своїй Вітчизні розум, талант, знання – усе, що маємо, адже разом ми будуємо майбутнє України.
Двоколірний вірш. Коли де-небудь квітку бачу,«Зірви!» — кричить мені, аж плаче. Повз деревце іду зелене,«Зламай!» — схиляється до мене. В гніздечку пташку стріну в гаї,«Зжени!» — мерщій мене благає.«Забий!» — цвіркун сюркоче в просі. Е ні, негарний вірш такий. Хай ліпше буде — навпаки!Коли де бачу квітки очі,«Люби!» — вона мені шепоче. Повз деревце іду зелене,«Привіт!» — схиляється до мене. В гніздечку пташку стріну в гаї,Питає пташка: «Як ся маєш?»«Спочинь», — з болота жаба просить.«Всміхнись», — цвіркун сюркоче в просі. Який же цвіт кругом чудовий!Додому йду в добрі й любові.
Для дрібного одиночного хижака — а саме вони були предками домашніх кішок — будь-яка порожнина невеликого розміру являє інтерес. У ній може знаходитись здобич, але головне — її можна використовувати як безпечне укриття для сну, відпочинку, влаштування лігва для кошенят, а також як прихований спостережний пункт або місце засідки. Картонні коробки і дерев'яні ящики приваблюють кішок ще й тому, що в них тепло.
Так, виляють, і переважно з тих саме причин: щоб посилати сигнали або через збудження, або щоб засвідчити свою покору перед домінуючими у зграї тваринами. Для домашніх собак людина — це «собака-ватажок», і виляння хвоста є одним зі способів, у який наші вихованці показують свою повагу.
Тому що вони сидять у гніздах. У багатьох птахів гніздо залишають оперені, здатні до незграбного перепурхування пташенята-підлітки. Але в дикій природі сизий голуб гніздиться у скельних щілинах, які можуть знаходитись на великій висоті. У таких умовах вихід із гнізда невпевнено літаючих пташенят означав би їх неминучу загибель. Це наклало відбиток і на поведінку міських голубів: вони не залишають гнізда, поки не будуть повністю готові до польоту. У цьому віці юні голуби зовні схожі на дорослих птахів, відрізнити їх може тільки знавець.
У природі курячі в разі наближення наземного хижака затаюються, а коли той підходить впритул, злітають у нього з-під носа. При цьому напрямок зльоту ніяк не співвідноситься з напрямком руху хижака, оскільки курячі не здатні прогнозувати рух об'єктів. Птах зазвичай сахається туди, куди дивиться його голова. Така тактика, з одного боку, дозволяє не витрачати дорогоцінний час на розворот, а з іншого — робить напрямок зльоту непередбачуваним для хижака. Втративши здатність літати, домашні кури зберегли вроджену реакцію на небезпеку й у разі появи поруч рухомого автомобіля різко кидаються у випадкову сторону, часто під колеса.
Деякі сивіють. У домашніх тварин, особливо у собак і коней, з віком може з'являтися сивина на морді. Деякі дикі тварини також сивіють, при чому це, як правило, вказує не лише на їх поважний вік, а й на зрілість самців деяких видів. Наприклад, у дорослих самців горил з'являється срібляста смуга на спині, а у каліфорнійського морського лева — платиновий сагітальний гребінь.
Як правило, чим менша тварина, тим більше інформації вона може побачити за невеликий проміжок часу. Це означає, що деякі дрібні тварини бачать світ ніби в уповільненому темпі. Натомість, чим більша і старша тварина, тим повільніше вона бачить. Навіть у людей малолітні діти здатні бачити значно швидше за літніх людей.
Крокодили наповнюють свої шлунки не лише тваринами, яких спіймали, але й каменями. Вірніше, саме тому, що в раціон звичайного крокодила входять черепахи, риба, птахи, жирафи, буйволи і навіть леви, крокодилові необхідні в шлунку камені, аби всю цю їжу перетравити. Крім того, камені служать баластом під час занурення під воду.
Вважаємо, багатьом цікаво, як же птахам вдається без карт пролітати тисячі кілометрів і безпомилково потрапляти в призначений пункт. Виявляється, для орієнтації птахи використовують «вбудовані» матір'ю-природою феромагніти, за допомогою яких вони орієнтуються за магнітними полями планети. Крім того, голуби, наприклад, здатні запам'ятовувати прикметні особливості на землі, за якими й орієнтуються.
ВІКТОРИНА «КВІТИ»1. Назвіть перші весняні квіти. 2. Богиня рослинного світу.3. Символ суму. 4. Квітка — символ чистоти. 5. Улюблена квітка греків. 6. Країна, де полюбляють сакуру. 7. Художниця, творчість якої присвячеь квіткам. 8. Яка наука вивчає взаємодію рослинного й тваринного світу з навколишнім середовищем?
Ліси подекуди стали схожими на смітники, забруднюються водойми . Колись наші дідусі та бабусі могли спокійно користуватися водою з річки, озера або джерела . А сьогодні не завжди можна навіть купатися .І якщо забруднення води не зупинити, її хімічний склад може змінитися настільки, що вона стане остаточно не придатною для людини й усіх живих істот.