Урок на тему " Рослинний світ України " .

Про матеріал

Урок з природознавства для учнів 5-го класу на тему " Рослинний світ України ". Діти дізнаються про різноманітний світ рослин нашого краю.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

 Рослинний світ України 

Номер слайду 2

 Для кожного з нас краса природи пов'язана перш за все з пейзажами рідного краю — того куточка землі, де народився, де мамина колискова закарбовується назавжди у пам'яті, серці, душі незабутніми спогадами. Неодмінною часткою таких спогадів стає рослинний світ рідного краю. Для одних це білокорі стрункі берізки чи тремтливі тендітні тополі, для інших — барвисто уквітчані килими вологих луків чи смарагдове полотно гірських полонин. 

Номер слайду 3

Рослинний світ України вражає багатством і розмаїттям. Називається він одним словом — флора. Була така грецька богиня квітів, весни, а також веселощів. Весь рослинний світ України налічує, за даними вчених-ботаніків, чотири з половиною тисячі видів! Це не враховуючи водоростей, грибів, лишайників. 

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Різноманітний світ рослин

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Рослини - символи

Номер слайду 8

Рослини - це все наше життя! З давніх-давен звичаї, обряди та прикмети невід'ємно пов'язуються з рослинним світом. Ви тільки пригадайте карпатських знахарів, які виготовляли різні настої з лікувальною метою або ж спалювали засушені трави та обкурювали домівки людей для захисту від нечистих сил. Вагоме місце в українській культурі посідають рослини-символи. Наприклад, дуб, клен та явір - уособлення чоловічої сили й мужності, а калина, тополя та верба - жіночої краси й чистоти.

Номер слайду 9

Барвінок символізує любов, довголіття та шлюб. До речі, на Західній Україні, саме зі збору цих квітів розпочинався весільний обряд.

Номер слайду 10

Мак. Народні знахарі характеризують мак, як оберіг від «поганого ока». Освятив квіти маку та провівши особливий ритуал, «чудо-квітка» наділяється властивостями захисту не тільки людини, а й усього її майна. Вважалося, що якщо розсипати мак біля порогу, нечиста сила не зможе зайти у дім, поки не перелічить усі зерна. Цілителі також часто використовували рослину як снодійний та заспокійливий засіб.

Номер слайду 11

Верба. Раніше в українських сім'ях було прийнято легенько ударяти всіх членів родини освяченим гіллям верби. Люди вірили, що таким чином вони накладають на себе «броню», яка захищає від негативного впливу із зовні.

Номер слайду 12

Волошка. Квіти цієї рослини розміщували за іконами таприкрашали ними хрести, а освяченні віночки з волошки одягали на голови померлим дівчатам та клали в труну. Цей обряд і досі проводиться у деяких селищах Карпатської місцевості. Українська культура має чималу кількість не менш цікавих та незвичних прикмет, про які мало хто знає. Інколи варто прислухатись до голосу предків, адже рослини - це велика сила, яка створює дива!

Номер слайду 13

Номер слайду 14

Лікарські рослини

Номер слайду 15

Номер слайду 16

Найдивовижніші рослини планети

Номер слайду 17

Номер слайду 18

Номер слайду 19

Номер слайду 20

Номер слайду 21

Без рослин немислимо існування людства, тому зелене убрання планети потребує раціонального використання, дбайливого ставлення та поновлення.

Номер слайду 22

Дякую за увагу!

Середня оцінка розробки
Структурованість
4.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
4.0
Загальна:
4.3
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
 1. Козарик Віктор Богданович
  Загальна:
  4.3
  Структурованість
  4.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  4.0
pptx
Додано
25 грудня 2017
Переглядів
9427
Оцінка розробки
4.3 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку