Презентація на тему "Наукові методи вивчення природи Фізичний експеримент фізичні досліди."

Про матеріал
Презентація на тему "Наукові методи вивчення природи Фізичний експеримент фізичні досліди." застосовується при поясненні наукових методів пізнання природи, фізичного змісту і призначення фізичних дослідів і експериментів.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Наукові методи вивчення природи. Фізичний експеримент і фізичні досліди. Вчитель фізики школи І-ІІІ ступенів № 132 міста Києва. Кучменко Олександр Миколайович

Номер слайду 2

1. Фізичне дослідження, фізичні спостереження й експерименти. Фізичне дослідження — це цілеспрямоване отримання нових знань про фізичні тіла або явища. Зазвичай фізичне дослідження починається зі спостереження, коли дослідник спостерігає за явищем, не втручаючись у його перебіг. Якщо результати спостережень повторюються, то дослідник на основі отриманих даних робить висновки. Експеримент (дослід) — це дослідження фізичного явища в умовах, які перебувають під контролем науковця. Експерименти зазвичай супроводжуються вимірюваннями. Досліди проводять з певною метою, за заздалегідь обдуманим планом; під час досліду, як правило, здійснюють вимірювання.

Номер слайду 3

2. Основні етапи отримання нових знань у ході фізичних досліджень. На підставі проведених спостережень і дослідів учені будують теорію, що дозволяє пояснити отримані результати. Далі дослідник проводить експеримент, за допомогою якого перевіряє гіпотезу. На підставі проведених спостережень і дослідів учені будують теорію, що дозволяє пояснити отримані результати.

Номер слайду 4

Основні етапи фізичних досліджень:1) Спостереження явища.2) Експеримент.3)Теорія явища.4) Закон.5) Використання явища.

Номер слайду 5

3. Фізична модель. Явища природи досить складні і до того ж пов’язані одне з одним. І під час дослідів не завжди вдається «виділити» якесь одне явище «у чистому вигляді». Отже, щоб краще вивчити природні явища й зрозуміти, що їх спричинює, учені часто розглядають спрощене уявлення про певне явище — таке, у якому виділено тільки найважливіші його ознаки. Таке уявлення називають фізичною моделлю явища. Фізична модель – спрощений аналог досліджуваного тіла, що має тільки деякі властивості.

Номер слайду 6

Просте явище — кочення скляної кулі — супроводжується механічними, тепловими, електромагнітними, оптичними явищами. чи слід ураховувати всі ці явища, визначаючи, наприклад, час кочення кулі?Наприклад, на кочення скляної кулі не впливають заломлення світла в кулі, зміна температури кулі, а також незначна деформація кулі. Тому під час дослідження кочення кулі можна враховувати тільки її масу, форму та розміри.

Номер слайду 7

Домашнє завдання. Вивчити § 2, Вправа № 2 (1, 2, 3).

pptx
Пов’язані теми
Фізика, 7 клас, Презентації
До підручника
Фізика 7 клас (Бар’яхтар В.Г., Довгий С.О., Божинова Ф.Я., Горобець Ю.І., Ненашев І.Ю., Кірюхіна О.О.; за редакцією Бар’яхтара В.Г., Довгого С.О.)
До уроку
§ 3. Наукові методи вичення природи
Додано
6 листопада
Переглядів
109
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку