презентація "Обмін речовин та перетворенняи енергії" допоможе розкрити тему 2 "Обмін речовин і перетворення енергії" навчальної програми Біологія і екологія у 10 класі.
Організми за джерелом органічних речовинавтотрофигетеротрофи
Номер слайду 6
Особливості обміну речовин у автотрофів Автотрофи 6 СО2 + 6 Н2 О = С6 Н12 О6 +6 О2 Фотоси́нтез — процес синтезу органічних сполук з вуглекислого газу та води з використанням енергії світла й за участю фотосинтетичних пігментів (хлорофіл у рослин, хлорофіл, бактеріохлорофіл і бактеріородопсин у бактерій), часто з виділенням кисню як побічного продукту. Хемотрофи Хемоси́нтез — це процес синтезу органічних речовин з вуглекислого газу за рахунок енергії окислення аміаку, сірководню і інших речовин, який здійснюється мікроорганізмами в процесі їх життєдіяльності. Нітрифікуючі бактерії Залізобактерії Водневі бактерії Сіркобактерії
Номер слайду 7
Особливості обміну речовин у гетеротрофів Голозойний тип живлення
Номер слайду 8
сапротрофи. Сапротро́фи, редуценти (сапрофіти) — організми, що отримують необхідні для життєдіяльності речовини, руйнуючи залишки мертвих рослин і тварин чи відмерлі частини рослин і тварин, абсорбуючи розчинні органічні сполуки.
Номер слайду 9
мутуалізм. Мутуалізм — тип співіснування різних видів, від якого вони отримують взаємну користь. Мутуалізм розглядають як один з різновидів симбіозу.
Номер слайду 10
паразитизм. Паразитизм — це вид взаємозв'язків між різними видами, за якого один з них (паразит) певний час використовує іншого (хазяїна) як джерело живлення та середовище існування, частково чи повністю покладає на нього регуляцію своїх взаємовідносин з довкіллям.
Номер слайду 11
Обмін вуглеводів
Номер слайду 12
Обмін білків
Номер слайду 13
Обмін ліпідів
Номер слайду 14
Номер слайду 15
Номер слайду 16
Роль процесів дихання в забезпеченні організмів енергією
Номер слайду 17
Номер слайду 18
Структури клітини, які забезпечують процеси метаболізму. Клітинна мембрана: активне і пасивне транспортування речовин. Піноцитозний міхурець: ендоцитоз рідких речовин. Клітинний центр: регуляція перебігу клітинного циклу. Гіалоплазма: перебіг хімічних реакцій. Зерниста ЕПС: синтез білків. Незерниста ЕПС: синтез ліпідів, вуглеводів. Ядерні пори: транспорт речовин в та з ядра. Секреторні міхурці: екзоцитоз утворених речовин. Комплекс Гольджі: упакування та транспорт речовин. Мітохондрія: синтез АТФ, клітинне дихання. Ядро: реалізація спадкової інформації, керування процесами метаболізму. Ядерце: утворення рибосом. Лізосоми: внутрішньоклітинне травлення, знешкодження отруйних речовин. Фагоцитарні міхурці: ендоцитоз твердих речовин.