Розв’язування задач. Джерела електричного струму. Електричне коло та його елементи. Вчитель фізики школи І-ІІІ ступенів № 132 міста Києва. Кучменко Олександр Миколайович
Номер слайду 2
Мета уроку. Освітня: з’ясувати рівень засвоєння учнями вивченого матеріалу; перевірити уміння застосовувати теоретичні знання до розв’язування задач. Розвивальна: розвивати логічне мислення, увагу, пам'ять, мову. Виховна: сприяти розвитку взаємодопомоги; виробляти наполегливість у подоланні труднощів.
Номер слайду 3
Вчитель: «Людина, яка вміє розв’язувати задачі з фізики … (завершити фразу)». Вчитель: «Як ви вважаєте: чи життєво важливо знати, що являє собою електричне коло, з яких основних елементів воно складається?» Вчитель: «Щоб розібратися в будові електричного пристрою або усунути несправність електропроводки в оселі, передусім необхідно мати схему відповідного електричного кола.»
Номер слайду 4
Вчимося розв’язувати задачі. Задача 1. Використовуючи умовні позначення елементів електричних кіл намалюйте схему послідовного підключення лампочки та резистора до джерела струму. Задача 2. Використовуючи умовні позначення елементів електричних кіл намалюйте схему з’єднання батарейки, двох лампочок і ключа в коло, в якому вмикання та вимикання лампочок здійснюється одним ключем.
Номер слайду 5
Можливе розв'язання:
Номер слайду 6
Задача 3. Використовуючи умовні позначення елементів електричних кіл намалюйте схему з’єднання батарейки, двох лампочок і двох ключів у коло, в якому кожна з лампочок вмикається та вимикається незалежно одна від одної.
Номер слайду 7
Можливе розв'язання:
Номер слайду 8
Задача 4. Використовуючи умовні позначення елементів електричних кіл намалюйте схему з’єднання батарейки, лампочки, дзвінка та двох ключів. Лампочка вмикається щоразу, коли дзвонить дзвінок, але вона може працювати й у випадку, коли дзвінок вимкнений.
Номер слайду 9
Можливе розв'язання:
Номер слайду 10
Задача 5. Використовуючи умовні позначення елементів електричних кіл намалюйте схему з’єднання батарейки, двох вимикачів і одного дзвінка, при якому подзвонити можна було б із двох різних місць. Де на практиці можна використовувати таку схему?
Номер слайду 11
Можливе розв'язання:
Номер слайду 12
Задача 6. Як потрібно підключити до гальванічного елемента дві лампочки та два ключі, щоб у разі замикання хоча б одного ключа одночасно загорялися обидві лампочки?
Номер слайду 13
Можливе розв'язання:
Номер слайду 14
Історичний факт.
Номер слайду 15
Луіджі Гальвано Тваринна електрика
Номер слайду 16
Алессандро Вольта. Вольтів стовп
Номер слайду 17
Номер слайду 18
Робота з картками. Використовуючи умовні позначення елементів електричних кіл намалюйте схему кола.
5. Для допитливих. Пронумеруйте лампочки. Є дві ізольовані одна від одної кімнати. В одній знаходиться три лампочки, в іншій – три вимикачі. Ви стоїте в кімнаті з вимикачами і можете перейти в кімнату з лампочками лише один раз. Необхідно визначити, яка лампочка вимикається яким вимикачем.