Презентація на тему: Ручні осколкові гранати. 11 клас

Про матеріал

В даній презентації зібрані матеріали про призначення, бойові властивості, загальну будову і принципи дії ручних гранат. Порядок огляду і підготовки гранат до метання. Заходи безпеки під час поводження з ручними гранатами.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

«Ручні осколкові гранати та поводження з ними»

Номер слайду 2

Мета : Сформуватипоняттягранати. Вивчитипро ручні з учнямиосколкові правиларучнимиосколковимиповодження з гранатами.

Номер слайду 3

Призначення, бойові властивості, загальна будова і принципи дії ручних гранат. Порядок огляду і підготовки гранат до метання. Ручні гранати поділяються на осколкові та протитанкові. Ручні осколкові гранати ураження осколками живої силипризначені для противника уближньому бою (під час атаки, в окопах, сховища, населення пунктах, лісі, горах). Залежно від дальності розлітання осколків гранати діляться на наступальні та оборонні. Ручні гранати РГН, РГД-5 належить до наступальних; граната РГО, Ф-1 – оборонних.

Номер слайду 4

Загальний вигляд спорядженої ручної гранати оборонної Ф-1 Загальний вигляд спорядженої ручної гранати наступальної РГ-42

Номер слайду 5

ховаючись за укриття. Площа ураження живої сили осколками - 28-32 кв. м. Час горіння запалу 3,2 — 4,2 с. Ручна наступальна граната РГД-5 була прийнята для поступової заміни осколкової гранати РГ-42, яка випускалась у роки Великої Вітчизняної війни. Ручна осколкова граната. РГД-5 -граната дистанційної дії,призначена для ураження живої силипротивника у наступі та обороні. Радіус ураження живої сили осколками гранати близько 25 м, що дозволяє застосовувати її на ходу, не

Номер слайду 6

3,2-4,2 Граната Ф-1 була створенасек.у 1939 роціінженером одного з заводів. Наркоматуза зразком 1915 р. івійськовим оборонної осколкової англійськоїпромисловості Ф. Храмєєвим французької гранати Р-1 моделі гранати системи Лємона. Ручна осколкова граната Ф-1 ("лимонка") є гранатою дистанційної дії і призначена для ураження живої сили противника переважно в оборонному бою.Із-за великої площі ураження живої сили осколками під час вибуху гранати (близько 200 м) кидати гранату можна з різних положень, але виключно з-за укриття, із бронетранспортера, БМП або танка. Час горіння запалу -

Номер слайду 7

Осколки гранати РГД-5 мають енергію, достатню для ураження живої силі радіусом до 25 м, гранати Ф-1 – до 200 м. Середня дальність кидка гранати РГД-5 становить 40-50 метрів, гранати Ф-1 – 35-45 м. Маса заряджених гранат: РГД-5 – 310 г, Ф-1 – 600 г.

Номер слайду 8

БУДОВА РУЧНОЇ ОСКОЛКОВОЇ ГРАНАТИРГД -5 Ручна осколкова граната РГД-5 складається з таких частин:корпус із трубкою для запалу,розривний заряд,запал. У корпусі гранатитрубка для запалу і длярозміщено утвореннярозривний осколків.заряд, Корпусскладається з двох частин: ковпака і вкладиша ковпака, піддон і вкладиша піддона. Розривний заряд заповнює корпус і служить для розриву гранати на осколки. УЗРГМ –– призначається для вибуху розривного заряду. Він складається з ударного механізму і власне запалу.

Номер слайду 9

БУДОВА РУЧНОЇ ОСКОЛКОВОЇ ГРАНАТИ Ф-1 Ручна осколкова граната Ф-1призначена для ураженняпереважноживої сили воборонному бою. Оскільки осколки розлітаються на значну відстань, кидати її можнатільки з укриття, БМП, танка, БТР. Граната Ф-1 складається з корпусу, розривного заряду і запалу. Корпус гранати чавунний з повздовжніми і поперечними борозенками по яких він звичайно ірозривається на осколки. У верхній частині корпуса є нарізний отвір для вгвинчування запалу.

Номер слайду 10

Ручні гранати РГД-5 и Ф-1 мали дуже суттєвий недолік, який заключався у відносно великому відрізку часу між кидком гранати і її підривом. На різко пересічній місцевості, в горах це дозволяло противнику, який вчасно побачив гранату, використати найближче укриття, а також створювало загрозу самоураження гранатометника у разі відскоку гранати від перешкоди чи скатування зі схилу. Ці недоліки у купі з недостатньо рівномірним осколковим полем особливо гостро проявились під час війни в Афганістані. ГНПП "Базальт" розробив новий комплекс ручних гранат, який складався з РГН (ручна граната наступальна) и РГО (ручна граната оборонна). Вони були знаряджені датчиком цілі і спрацьовували при ударі о будь-яку перешкоду.

Номер слайду 11

Загальний вигляд спорядженої ручної гранати оборонної РГОЗагальний вигляд спорядженої ручної гранати наступальної РГН

Номер слайду 12

Ручні осколковігранатикомплектуються модернізованим уніфікованим запалом (УЗРГМ). Капсуль запалу загоряється в момент кидка гранати, вибух відбувається через 3,2-4 сек. після кидка. Під час вибуху утворюється велика кількість осколків, що розлітаються у різні боки. Наступальна граната РГН під час вибуху створює 220 — 300осколків з середньою масою 0,42 г та початковою швидкістю розльоту 700 м/с, площа розльоту осколків – 95-96 кв. м. Оборонна граната РГО дає 670 — 700 осколків масою 0,46 г і швидкістю до 1200 м/с. Енергія осколків РГО втричі більше енергії осколків РГН, а площа розльоту 213-286 кв. м.

Номер слайду 13

Загальний вигляд спорядженої ручноїпротитанкової гранати РПГ-43 Загальний виглядручної гранатиспорядженої протитанкової РПГ-40

Номер слайду 14

Заходи безпеки під час поводження з ручними гранатами. Гранати переносять у гранатних сумках. Запали тримають окремо від гранат, при цьому кожний запал загортають у папір або клоччя. Переносячи гранати, слід оберігати їх від поштовхів, ударів, вогню, бруду, сирості. Підмочені та забруднені гранати і запали треба протерти і висушити під наглядом командира. Не можна сушити гранати біля вогню. Заряджати гранату дозволяється тільки перед її метанням. Забороняється: розбирати бойові гранати й усувати в них несправності, переносити їх без сумок або за кільце запобіжної чеки; торкатися гранати, що не розірвалася після метання.

Номер слайду 15

Видалення пробки Вставлення запалу Вкручення запалу. Підготовка гранати до метання

Номер слайду 16

Використано матеріали інтернет –ресурсу. Презентацію підготував вчитель предмета“Захист Вітчизни “Сокальської ЗШ І-ІІІст. №2 Мигасюк В.І.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
 1. Серевко Тарас Андрійович
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
pptx
Додано
24 січня 2018
Переглядів
11398
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку