Презентація на тему:"Утворення глікогену. Біосинтез ліпідів."

Про матеріал

Презентація на тему:"Утворення глікогену. Біосинтез ліпідів."

Мета: Ознайомити учнів з утворенням глікогену та біосинтезом ліпідів.

10 клас профіль. К. Задорожний

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Тема: Утворення глікогену. Біосинтез ліпідів

Номер слайду 2

Глікогенез - процес біосинтезу глікогену 1. У рослинах, глюкоза, що синтезована в реакціях фотосинтезу, полімеризується до крохмалю.2. У грибів, тварин і людини вуглеводи запасаються, у вигляді глікогену. Глікоген - полісахарид, полімер глюкози. Структурно глікоген є аналогом крохмалю, але має більший ступінь розгалуженості.

Номер слайду 3

Глікогенез стимулюється гормоном інсуліном. Полімеризація здійснюється кількома ферментами, що будуютьпрямі або розгалужені ланцюжки глікогену. У лінійних ділянках основного ланцюга залишки глюкози зв’язані 1,4-глікозидними зв’язками, у розгалуженнях формуються 1,6-глікозидними зв’язками

Номер слайду 4

Значення глікогену1. Вуглеводи, які ми вживаємо з їжею (хліб, фрукти, солодощі) у процесі травлення розщеплюються до глюкози, яка потрапляє в кров. Ця глюкоза може використовуватися або для поточних енергетичних потреб, або для створення запасів енергії. Спочатку організм синтезує з глюкози глікоген, а пізніше починає перетворювати глюкозу на жири. Джерело енергії

Номер слайду 5

Синтезований глікоген накопичується переважно в клітинах печінки й м’язів Його запаси є енергетичним резервом організму, що швидко мобілізується у разі потреби.

Номер слайду 6

За нестачі в організмі глюкози (через кілька годин після їжі або під час фізичних навантажень) глікоген печінки розщеплюється ферментами до глюкози. У м’язах глікоген переробляється на глюкозу винятково для локального споживання; він є головним джерелом енергії для працюючих м’язів.

Номер слайду 7

Біосинтез жирних кислот і ліпідів. Жири в організмі синтезуються з вуглеводів, тому найшвидше жирні кислоти і жири синтезуються після вживання вуглеводневої їжі. Найбільш активно цей процес відбувається у печінці та жировій тканині.

Номер слайду 8

Ліпогенез -синтез жирних кислот і жирів . Відбувається у цитоплазмі клітини. Субстратом для синтезу є - ацетил-Ко. А. Процес є циклічним: у кожному циклі до радикалу жирної кислоти, що поступово подовжується, додається два атоми Карбону. У кожному циклі використовується НАДФ ∙ H і АТФ. Кінцевим продуктом синтезу є пальмітинова кислота, що має 16 атомів Карбону.

Номер слайду 9

Інші жирні кислоти в організмі людинисинтезуються саме з пальмітинової кислоти. Але подовження ланцюгів жирних кислот до 18, 20 і 22 атомів Карбону відбувається вже не у цитоплазмі, а в мітохондріях.

Номер слайду 10

Для людини незамінними є дві жирні кислоти - лінолева і α-ліноленова. Їх джерелом може бути тільки їжа. Вони містяться у всіх рослинних оліях. Нестача таких кислот призводить до порушення обміну речовин.

Номер слайду 11

Синтезовані жирні кислоти входять доскладу інших молекул: жирів і фосфоліпідів. Стероїдні гормони (тестостерон, естрогени) синтезуються з холестеролу.

Номер слайду 12

Жири, синтезовані в печінці, транспортуються кров’ю в складі ліпопротеїнів. Жири, синтезовані в клітинах жирової тканини, запасаються в них. Холестерин

Номер слайду 13

Холестерин

Номер слайду 14

На відміну від вуглеводів, жири становлять довготривалий енергетичний резерв організму. Вуглеводи ж, запаси яких представлені в організмі людини у вигляді глікогену, виконують більш оперативну функцію енер-гопостачання протягом нетривалого часу.

Номер слайду 15

Запитання та завдання1. Чому ефективним засобом проти зайвої ваги єдієта, в якій значно обмежене споживання будь-яких вуглеводів? 2. Чому глікоген називають «твариннимкрохмалем»? 3. Як пов’язані шляхи метаболізму глюкози та жирів? 4. Порівняйте глікоген і жири як енергетичні резерви тварин і людини. 5. Чому не можна повністю виключати з раціону жири? холестерол?

Номер слайду 16

Домашнє завдання§ 49. Утворення глікогену. Біосинтез ліпідів.10 клас профіль. К. Задорожний

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 4
Оцінки та відгуки
  1. Джур Тетяна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Черепаха Елена
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  3. Машкіна Тетяна Володимирівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  4. Гмиря Зоя
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
Показати ще 1 відгук
pptx
Додано
18 січня 2020
Переглядів
10079
Оцінка розробки
5.0 (4 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку