Види комп'ютерних програм, їх опис та приклади використання.
Загальні поняття про системні та прикладні комп'ютерні програми, а також про середовища програмування.
Пригадаємо: Що таке програмне забезпечення?Якими програмами ви користувалися у початковій школі?
Номер слайду 3
Програми поділяють на: СистемніПрикладніСередовища програмування
Номер слайду 4
Системні для забезпечення роботи комп'ютера та комп'ютерних мереж, а також для організації створення взаємодії користувача з комп'ютером. Операційні системи. Утиліти. Драйвери
Номер слайду 5
Операційні системи. Операційні системи забезпечують:керування роботою пристроїв комп'ютера (процесор, пристрої збереження даних, пристрої введення і виведення даних);організацію обміну даними між користувачем і комп'ютером;забезпечення обміну даними між пристроями комп'ютера;організацію зберігання даних на носіях даних;забезпечення виконання інших програм;узгодження одночасної роботи різних програм.
Номер слайду 6
Утиліти. Сервісні програми, що: допомагає керувати файлами; отримувати інформацію про комп'ютер, діагностувати й усувати проблеми;забезпечувати ефективну роботу системи. Утиліти розширюють можливості ОС.
Номер слайду 7
Драйвери. Драйвери – це програми-посередники між операційною системою і апаратними пристроями комп'ютера, що використовуються для обміну даних між ними. Операційна система зазвичай містить в собі основний набір драйверів, необхідний для роботи комп’ютера, але для деяких більш специфічних пристроїв необхідно встановлювати спеціальні драйвери, що надаються виробником пристрою.
Номер слайду 8
ПрикладніДля вирішення практичних завдань, таких як спілкування, робота з мультимедіа, текстами, графікою тощо.
Номер слайду 9
Приклади прикладного програмного забезпечення:текстові редактори і текстові процесори;електронні таблиці;системи управління базами дани;графічні пакети;програми створення презентацій;комп'ютерні ігри і системи мультимедіа;навчаючі програми;системи штучного інтелекту та експертні системи;програмне забезпечення для роботи з електронною поштою тощо.
Номер слайду 10
Середовища програмування. Для створення інших програм
Номер слайду 11
Середовища програмування. Більшість середовищ програмування об’єднують в собі необхідні для роботи функції, а саме:текстового редактора - для набирання та редагування текстів програмкомпілятора - для трансляції текстової програми в машинний кодналагоджувача - для покрокового виконання програм і виявлення прихованих алгоритмічних помилок в програмі