Презентація на тему "Внесок українських вчених у розвиток фізики"

Про матеріал
Презентація на тему "Внесок українських вчених у розвиток фізики" використовується з метою ознайомлення учнів внеску вітчизняних вчених в світову науку.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Внесок українських учених. У розвиток фізики. Вчитель фізики школи І-ІІІ ступенів № 132 міста Києва. Кучменко Олександр Миколайович

Номер слайду 2

Внесок українських учених у розвиток і становлення фізики. Для чого потрібні людству фізика й інші природничі науки? Учені не завжди про це замислюються — їм просто дуже цікаво розгадувати загадки природи. Але наука вимагає чималих коштів, і ці кошти знаходяться: їх виділяють і держави, і приватні компанії. Навіщо? Відповідь проста: наука приносить величезну користь!Без фізики не було б і сучасних технологій.Історія фізики — це історія відкриттів, кожне з яких поглиблює наше розуміння природи. І за будь-яким відкриттям стоїть людина, а частіше група людей, чиї зусилля пробивають стіну невідомості та незнання, підіймають науку на новий щабель розвитку. Саме про таких людей можна сказати: «Вони створювали фізику». Хто ж ці люди, чиї імена нерозривно пов'язані з прогресом фізичної науки? Сьогодні ми назвемо лише декого, але, продовжуючи вивчення курсу фізики, ви дізнаєтеся про десятки уславлених дослідників природи й першовідкривачів невідомого.

Номер слайду 3

Гідний внесок до світової науки зробили українські вчені. Перелічимо зараз лише кількох з них.Іван Павлович Пулюй(1845–1918), який народився на Тернопільщині, стояв біля витоків відкриття рентгенівських променів: саме він отримав перші високоякісні рентгенограми. Усі експерименти вчений проводив із вакуумними трубками власної конструкції. За участі Пулюя запущено першу в Європі електростанцію, що давала змінний струм. М. Пильчиков (1857 – 1908) Наукові праці стосуються оптики, земного магнетизму, електро- й радіотехніки, радіоактивності, рентгенівських променів, електрохімії, метеорології. Г. Курдюмов (1902 – 1996) Досліджував фізику металів і сплавів, кристалічну структуру сталей.

Номер слайду 4

Юрій Васильович Кондратюк (1897–1942) народився у Полтаві. Справжні ім’я та прізвище - Олександр Шаргей. Він був видатним теоретиком космонавтики: запропонував новий підхід для польоту і висадки людини на Місяці — саме так літали на Місяць американські космонавти. Основна ідея підходу Кондратюка полягала в тому, щоб вивести спочатку космічний корабель на орбіту навколо Місяця, а потім з цього корабля запустити злітно-посадочний апарат (місячний модуль), на якому людина висадиться на Місяці та повернеться на космічний корабель. У світовій науці існує поняття «траса Кондратюка». На його честь названо один з кратерів на Місяці. О. Антонов (1906 – 1984) Видатний авіаконструктор планерів, пасажирських та транспортних літаків.

Номер слайду 5

Сергій Павлович Корольов (1907–1966) народився в Житомирі, навчався в Одесі та Києві, продовжував освіту в Москві. Сергій Корольов був Головним конструктором космічної програми колишнього Радянського Союзу. Його вважають засновником практичної космонавтики. Під його керівництвом було розроблено ракети, за допомогою яких у 1957 році було запущено перший у світі штучний супутник Землі, а у 1961 році здійснено перший політ людини в космос. Під керівництвом Корольова було розроблено також космічні апарати, які досягли Місяця, Венери та Марсу. Лев Давидович Ландау (1908–1968), видатний фізик-теоретик, відзначений Нобелівською премією.Ігор Іванович Сікорський (1889–1972), видатний конструктор гелікоптерів. Борис Євгенович Патон (народився у 1918 році) Працює в галузі дугового електрозварювання. Дослідив процеси автоматичного зварювання, розробив принципово нові методи електрозварювання. Першим у світі дослідив проблеми зварювання в космічному просторі та створення зварних космічних конструкцій. Президент Академії наук України.

Номер слайду 6

Домашнє завдання. Повторити § 3, 4, Вправа № 4 (5)Скільки годин, хвилин та секунд має 3 роки?Виразіть у квадратних дециметрах такі значення пло­щі: 78 мм2, 479 см2, 98 дм2, 0,67 км2 .

pptx
Пов’язані теми
Фізика, 7 клас, Презентації
До підручника
Фізика 7 клас (Бар’яхтар В.Г., Довгий С.О., Божинова Ф.Я., Горобець Ю.І., Ненашев І.Ю., Кірюхіна О.О.; за редакцією Бар’яхтара В.Г., Довгого С.О.)
До уроку
§ 6. Творці фізичної науки
Додано
4 листопада
Переглядів
51
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку