Презентація на тему: "Застосування рідких кристалів"

Про матеріал
У сучасному житті нас скрізь оточують технології, а з ними і рідкі кристали, що є складовими частинами дисплеїв телевізорів, комп’ютерів, мобільних телефонів або інших пристроїв. Що ж являють собою ці рідкі кристали, чим вони особливі і чому так поширені у техніці? Сьогодні ми дізнаємося.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Застосування рідких кристалів. Цяк Іван

Номер слайду 2

Вступ. У сучасному житті нас скрізь оточують технології, а з ними і рідкі кристали, що є складовими частинами дисплеїв телевізорів, комп’ютерів, мобільних телефонів або інших пристроїв. Що ж являють собою ці рідкі кристали, чим вони особливі і чому так поширені у техніці? Сьогодні ми дізнаємося.

Номер слайду 3

Зміст. Що таке рідкі кристали. ВластивостіРідкі кристали за розташуванням їх молекул поділяють на: Методи одержання рідких кристалів. Застосування рідких кристалів у дисплеях. Застосування в оптиціЗастосування у виготовлені мікросхем. Перспективи використання рідких кристалів

Номер слайду 4

Що таке рідкі кристали. Рідкі кристали — особливий стан деяких органічних речо­вин, у якому вони характеризуються текучістю та властивістю утворювати просторові структури, подібні до кристалічних. Рідкі кристали утворюються в речовинах із видовженою формою моле­кул, взаємна орієнтація яких зумовлює анізотропію їх фізичних властивостей.

Номер слайду 5

ВластивостіМолекулярна структура. Рідкі кристали складаються переважно з тороподібних чи дископодібних молекул. Специфічні ефекти. Поєднуючи властивості рідин та твердих тіл рідкі кристали проявляють специфічні ефекти, багато з яких не спостерігаються у рідинах та твердих тілах. Зокрема, в рідких кристалах спостерігається подвійне променезаломлення, флексоелектричний ефект, перехід Фредерікса. Фази. Молекули рідких кристалів можуть утворювати одну чи більше різних впорядкованих флюїдних фаз, а також ізотропні флюїди; трансляційний порядок у них є цілком чи частково порушеним, але значна частка орієнтаційного порядку зберігається при переході від кристалічної до рідинної фази при мезоморфному переході

Номер слайду 6

Рідкі кристали за розташуванням їх молекул поділяють на: Нематичні вільно рухаються молекули, вибудовуються в певних напрямках у просторі. У випадку нематиків центри їх ваги не впорядковані. Смектичні молекули розташовані послідовними шарами. Їхні осі паралельні одна одній. Холестерична як і смектична фаза, осі паралельні одна одній. Частинки розташовані в стовпчики.

Номер слайду 7

Методи одержання рідких кристалів. Рідкокристалічні фази можливі лише для речовин, молекули яких мають правильну будову – сильно анізотропну форму, амфіфільність. Створюються в одно- і багатокомпонентних системах. Основним фактором, що визначає отримання рідких кристалів, є поступова зміна температури. Це має великий вплив на порядок наступу фаз одна за одною. Цю послідовність можна представити так: кристал – смектична – нематична – холестерична – ізотропна рідина. Одним із способів отримання рідких кристалів є нагрівання твердої кристалічної форми певної речовини. Утворені кристали називаються термотропною мезофазою. Підвищення температури не плавить тверду речовину відразу, але вона перетворює свою кристалічну форму в рідку кристалічну форму. Подальше нагрівання призведе до утворення рідини. Іншим способом є розчинення молекул, які, як відомо, існують у рідкокристалічних фазах, у відповідному розчиннику. Такі кристали називають ліотропною мезофазою.

Номер слайду 8

Застосування рідких кристалів у дисплеях. Рідкокристалічний дисплей — електронний пристрій візуального відображення інформації (дисплей), принцип дії якого ґрунтується на явищі електричного переходу Фредерікса в рідких кристалах. Дисплей складається з довільної кількості кольорових або монохромних точок, і джерела світла або відбивача. Переваги рідкокристалічного дисплею:

Номер слайду 9

Застосування в оптиці

Номер слайду 10

Застосування у виготовлені мікросхем. Не менш корисним виявилося вживання рідких кристалів (тепер уже нематичних) на стадії контролю якості літографічних робіт. Для цього на напівпровідникову пластину з протравленими літографічними вікнами наноситься орієнтований шар нематика, а потім до неї прикладається електрична напруга. В результаті в поляризованому світлі картина витравлених вікон виразно візуалізується. Більш того, цей метод дозволяє виявити дуже малі по розмірах неточності і дефекти літографічних робіт, протяжність яких всього 0,01 мкм.

Номер слайду 11

Перспективи використання рідких кристалів

Номер слайду 12

Список джерелhttps://uk.wikipedia.org/wiki/мікроелектронікаhttp://andriyaschyuliya22.blogspot.com/p/blog-page_63.htmlhttps://naurok.com.ua/prezentaciya-ridki-kritstali-216543.htmlhttps://www.products.pcc.eu/uk/academy/%D1%80%D1%96%D0%B4%D0%BA%D1%96-%D0%BA%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%B8/

Номер слайду 13

Кінець

pptx
Пов’язані теми
Хімія, 11 клас, Презентації
Додано
18 грудня 2023
Переглядів
219
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку