Фізика 8 клас. Тема уроку: Електричне коло і його елементи. Підготовила вчитель фізики вищої категорії філії с. Долина Делівського ліцею Николин Зіна Дмитрівна
Номер слайду 2
Мета уроку. Навчальна: навчити креслити, читати електричні схеми, складати за ними електричне коло, ознайомити з основними частинами електричного кола. Розвиваюча: розвивати в дітей спостережливість, увагу, логічне мислення та дослідницькі здібності учнів. Формувати вміння робити висновки і узагальнення на основі проведеного дослідження. Виховна: виховувати свідоме прагнення до розвитку творчих здібностей та навички самостійної роботи.
Номер слайду 3
Усне опитування учнів1. Що таке електричний струм?2. Які пристрої називаються джерелами електричного струму?3. Які процеси відбуваються в джерела електричного струму?4. Хто першим створив гальванічний елемент?5. Яка енергія перетворюється на електричну в сонячних батареях? Термоелементах?6. Наведіть приклади застосування різноманітних джерел струму?7. Чим відрізняється акумулятор від гальванічного елемента?8. Які перетворення енергії відбуваються: а) під час заряджання акумулятора? б) під час роботи акумулятора?9. Чи зміниться дія найпростішого гальванічного елемента, якщо для його виготовлення взяти пластинки з однакового металу?10. Чи можливо отримати електричний струм без джерела струму? Навести приклади.
Номер слайду 4
Електричне коло — це з’єднані провідниками в певному порядку джерело струму, споживачі, замикальні (розмикальні) пристрої.1- джерело струму (батарея гальванічних елементів):2- лампа (споживач електричної енергії);3- з’єднувальні проводи;4- ключ.
Номер слайду 5
Електрична схема — це креслення, на якому умовними позначеннями показано, з яких елементів складається електричне коло і в який спосіб ці елементи з'єднані між собою.
Номер слайду 6
Електричне коло. Схема Електричного кола
Номер слайду 7
Схема послідовного з'єднання двох ламп
Номер слайду 8
Схема паралельного з'єднання двох ламп
Номер слайду 9
Розв’язування задач1. Накресліть схему під’єднання двох лампочок до джерела струму так, щоб перегоряння однієї не вплинуло на роботу іншої.2. Як потрібно з’єднати гальванічний елемент, дві лампочки й два ключі, щоб у разі замикання хоча ключа одночасно загорялися обидві лампочки? Накресліть відповідну схему.3. Накресліть схему з’єднання батарейки, лампочки, дзвінка і двох ключів. Лампочка вмикається щоразу, коли дзвонить дзвінок, але може працювати й у разі, коли дзвінок вимкнений.4. Накресліть схему з’єднання батарейки, двох вимикачів і одного дзвінка, при якому подзвонити можна було б із двох різних місць. Де на практиці можна використовувати таку схему?
Номер слайду 10
ВідповідіЗадача № 1 Задача № 2
Номер слайду 11
ВідповідіЗадача № 3 Задача № 4
Номер слайду 12
Творче завдання. На рисунку подано схему електричного кола. Які прилади будуть увімкнені у разі замикання таких ключів: а) ключ S1; б) ключ S1 і S2; в) ключ S1 і S3; г) ключ S1, S2 і S3.
Номер слайду 13
VІ. Закріплення вивченого матеріалу.1. Назвати основні елементи електричного кола?2. Назвіть приклади споживачів електричної енергії?3. Що називають електричною схемою?4. Який напрямок прийнято за напрямок струму в електричному колі?