Презентація "Навчання за допомогою мережі інтернет"

Про матеріал
Матеріали до уроку "Навчання за допомогою мережі Інтернет" ( інформатика+КМ) ЧАСТИНА 1
Перегляд файлу

image

П Р Е З Е Н Т А Ц І Я П І Д Г О Т О В Л Е Н А З А М А Т Е Р І А Л А М И Р Е С У Р С У  H T T P S : / / S I T E S . G O O G L E . C O M / V I E W / B E Z P E C N Y J - I N T E R N E T

НАВЧАННЯ БЕЗ КОРДОНІВ

image Навчання - це цілеспрямований, систематичний, організований процес озброєння знаннями, вміннями, навичками, а освіта - це результат навчання, виховання і розвитку особистості.

ЗА ДОПОМОГОЮ ІНТЕРНЕТУ МОЖНА

     Інтернет можна використовувати для навчання: здійснювати пошук навчальних матеріалів, зображень, фотографій, відео, навчальних програм тощо. Можна знайти та закачати з Інтернету потрібні програми навчального призначення та програми-перекладачі, безкоштовне програмне забезпечення для захисту даних та оптимізації роботи з комп’ютером. За допомогою Інтернету можна поновлювати антивірусні бази, отримувати поради від учителя чи тренера під час виконання завдань, проходити тестування для оцінювання рівня власних знань з різних предметів, дистанційно опановувати нові технології та отримувати нові знання, бути обізнаними щодо конкурсів, які проводяться в Україні і за кордоном, та брати в них участь, готуватися до предметних олімпіад і зовнішнього незалежного оцінювання знань випускників та ін. 

     Інтернет можна використовувати для навчання: здійснювати пошук навчальних матеріалів, зображень, фотографій, відео, навчальних програм тощо.

 

ОНЛАЙН-ПЕРЕКЛАДАЧ

      Онлайн-перекладач — це програма для автоматичного перекладу тексту з однієї мови на іншу.

      Крім того, в Інтернеті є безліч сайтів, які створено спеціально для навчання. Серед них — електронні словники, перекладачі, енциклопедії.

      Перевірити правопис, знайти тлумачення або переклад слів можна за допомогою електронних словників. Збірки електронних словників можна знайти на сайтах: Мова Інфо (www.mova.info), Словопедія (slovopedia.org.ua) та інших.

      На відміну від словників, програми-перекладачі опрацьовують словосполучення, цілий текст, а не тільки окремі слова. Тому ми отримуємо зв'язний текст іншою мовою, а не просто набір слів. Широкого розповсюдження набули такі онлайн-перекладачі:

      PROMT Translation (www.translate.ru),

      Пролинг ОФИС Online (www.prolingoffice.com/services/ translate),

      Pragma On-Line (www.translate.ua/uk/on-line),

      перeкладач Google (translate.google.сom.uа)

ІНТЕРНЕТ- ЕНЦИКЛOПEДІЇ

Сайти, які містять довідкові відомості з різних галузей знань.

     Енциклопедії бувають універсальними, вони охоплюють відомості різної тематики. Інші можуть містити дані з одного із напрямів знань (наприклад, комп'ютерні науки або математика).

     Однією з найпопулярніших універсальних міжнародних онлайн-енциклопедій є Вікіпедія, відомості в якій подаються різними мовами світу.

Українська Вікіпедія має таку адресу:

uk.wikipedia.org 

 

5      ПЕРЕВАГ ОНЛАЙН-НАВЧАННЯ

Онлайн-освіта більше не екзотика – вчитися дистанційно можуть усі бажаючі. Поговоримо про 5 основних переваг навчання через інтернет та про найцікавіші курси.

      Інтернет успішно інтегрувався в усі сфери життя та давно взяв на себе не лише розважальну, а й освітню функцію. То ж не дивно, що наразі одним з головних трендів сучасності стала саме онлайн-освіта.

      Спочатку до неї ставилися з обережністю, подекуди навіть зі зневагою, але тепер навчання в інтернеті неабияк популярне. А його велика затребуваність своєю чергою спровокувала дискусію з приводу того, коли ж різноманітні вебінари остаточно прийдуть на зміну аудиторним заняттям.

      Такий розвиток подій цілком можливий, бо на сьогодні онлайн-курси розробили чи не всі провідні навчальні заклади світу. Усі бажаючі можуть навчатися у Стенфорді, Кембриджі чи Прінстоні, навіть не виходячи з дому. На повноцінний диплом розраховувати не варто, проте сертифікат про проходження курсу ви обов’язково отримаєте.

 

ПЕРША ПЕРЕВАГА - ДОСТУПНІСТЬ

     Щоб почати навчання, достатньо просто мати доступ до інтернету. Не треба їхати до іншого міста чи за кордон – навчатися можна вдома у комфортних умовах. Навчання у такому форматі доступне абсолютно всім незалежно від віку, стану здоров’я, соціальної приналежності чи достатку. Фактично, онлайн-освіта є зразком ідеального навчання: всі люди мають однакові можливості та права.

     Інтернет переповнений різноманітними пропозиціями онлайн-курсів, вам залишається обрати той, що подобається найбільше. А щоб не шукати навмання, варто скористатися пропозиціями відомих освітніх проектів, наприклад, Coursera. У цьому масштабному онлайнуніверситеті зареєстровано понад 24 млн користувачів, а свої курси пропонують 149 закладів освіти.

 

ДРУГА ПЕРЕВАГА - МОБІЛЬНІСТЬ

     Вчитися онлайн комфортно: ви можете займатися у зручний час і фактично у будь-якому місці. Для цього навіть не завжди потрібен комп’ютер, бо відеолекції наразі на 100% адаптовані під мобільні платформи.

     Кожен може сам організувати власний навчальний простір та розробити зручний графік. Якщо через півгодини після початку лекції вам терміново знадобилося піти, то в цьому немає нічого страшного, просто поставте відео на паузу. Онлайн-курси складаються із заздалегідь зафільмованих лекцій, тому ви нічого не пропустите. Проте інколи можуть проводитися вебінари, на яких вже треба бути присутнім. В усіх інших випадках темп та час навчання залежать від особистих вподобань.

 

ПЕРЕВАГА ТРЕТЯ – ЕКОНОМІЯ ЧАСУ 

Онлайн-освіта дозволяє не їздити зайвий раз на лекції – навчання проходить там, де вам зручно. А заощаджений час можна витратити на щось не менш важливе. Особливо навчання у такому темпі актуальне для людей, яким важливіше швидше потрапити додому, ніж на якусь, хай навіть дуже корисну, лекцію.

ПЕРЕВАГА ЧЕТВЕРТА – ЕКОНОМІЯ ГРОШЕЙ

     Щоб отримати нові знання, зовсім необов’язково витрачати кошти – в інтернеті на вас чекає безліч безкоштовних курсів. Це дуже зручно: єдине, що ви витрачаєте на освіту, це трохи вільного часу. А якщо курс не сподобається, його можна покинути у будьякий момент, не шкодуючи про гроші.

     Якщо ж ви обрали платні вебінари (а вони зазвичай якісні та цікаві), то ви завжди знаєте, за що платите: за важливі теми, можливість почути досвідчених лекторів тощо. До того ж витрачені на курс кошти можуть стати стимулом для старанного навчання.

ПЕРЕВАГА П’ЯТА – ПРОКАЧУВАННЯ

ПРОФЕСІЙНИХ НАВИЧОК 

Навіть спеціалісти з великим досвідом мають час від часу підвищувати свою кваліфікацію чи здобувати нові навички, які допоможуть поліпшити позиції на ринку праці. Відповідні дипломи та сертифікати надаються не завжди, у деяких випадках доведеться вдовольнитися лише отриманими знаннями. Але якщо сертифікат все ж було отримано, то його можна сміливо додавати до резюме.

КАБМІН ДАВ СТАРТ ВИЗНАННЮ

САМООСВІТИ В УКРАЇНІ  

      22 вересня 2021 року, на черговому засіданні Уряду схвалено Порядок акредитації кваліфікаційних центрів.

      Основна мета таких центрів – розширити можливості щодо визнання самоосвіти в Україні, здобутої зокрема шляхом неформальної та інформальної освіти, - інформує пресслужба Міносвіти.

      Постанова в комплексі з чинною нормативною базою дає змогу започаткувати діяльність кваліфікаційних центрів, які будуть присвоювати/підтверджувати/визнавати професійні кваліфікації за результатами незалежної оцінки результатів навчання, здобутих шляхом неформальної та інформальної освіти.

      Акредитацію кваліфікаційних центрів здійснюватиме Національне агентство кваліфікацій. Воно також вестиме реєстри експертів і кваліфікацій, де у відкритому доступі

міститиметься інформація щодо виданих сертифікатів про присвоєння/підтвердження/визнання кваліфікації та відомості про роботу таких центрів.

      Мережу кваліфікаційних центрів будуть створювати роботодавці, заклади освіти, професійні асоціації та інші зацікавлені суб’єкти.

      Особа, яка має документ про здобуття формальної освіти без присвоєння професійної кваліфікації, досвід виконання певних робіт чи здійснення певного виду діяльності, відповідні знання й навички, зможе через кваліфікаційні центри пройти процедури оцінювання, що відповідають вимогам професійного стандарту і в разі позитивного результату отримати документ про присвоєння професійної кваліфікації, що визнаватиметься на ринку праці.

      Також через центр можна буде підтвердити кваліфікацію, здобуту за кордоном. Якщо людина здобула кваліфікацію в іншій країні, то потрібно надати відповідні документи, і цю кваліфікація може бути визнана.

      ***http://vnz.org.ua/novyny/osvita/

pdf
Додано
11 листопада 2021
Переглядів
1158
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку