Царства живої природи. Тварини(зоологія)-найчисельніше. Рослини (ботаніка)неможливе існування. Гриби мають спільніознаки з рослинамиі тваринами. Бактеріїклітинна будоваале не маютьядра. Вірусине мають ядра та клітинноїбудови
Номер слайду 3
Тварини – це група переважно багатоклітинних еукаріотичних (ядерних) організмів, однією з найголовніших ознак є гетеротрофність та здатність активно рухатись.
Номер слайду 4
Автотро́фи — організми, що синтезують із неорганічних речовин(головним чином води, діоксиду вуглецю, неорганічних сполук азоту) всі необхідні для життя органічні речовини, використовуючи енергію фотосинтезу (фототрофи — всі зелені рослини) чи хемосинтезу(хемотрофи — деякі бактерії).
Номер слайду 5
Гетеротро́фи (від грец. heterone — «інший» і trophe — «живлення») — організми, що потребують органічних сполук, як джерела вуглецю, для росту й розвитку.
Властивості тварин. Властивість. Сутність. Значення для організму. Живлення. Процес надходження в організм, перетворення та засвоєння поживних речовин. Дихання. Сукупність процесів, у результаті яких відбувається поглинання організмом кисню, його використання та виведення вуглекислого газу. Кисень окислює органічні речовини та допомагає вивільнити енергію. Виділення. Процес виведення з організму кінцевих продуктів, що утворилися в ході обміну речовин у клітинах тіла при розщепленні органічних енерговмісних речовин. Очищення організму від шкідливих речовин, підтримка сталого складу організму. Ріст. Збільшення розмірів і маси організму. Зміна зовнішнього вигляду, накопичення поживних речовин. Розвиток. Набуття нових якостей. Формування організму, органів, систем органів. Розмноження. Відтворення подібних до себе (буває статеве і нестатеве). Передача генетичного матеріалу від батьківського покоління наступному, що забезпечує відтворення ознак даного виду. Подразливість. Здатність організму сприймати зміни середовища і відповідати на них. Забезпечує поведінку тварин, взаємозв’язки з навколишнім середовищем та іншими організмами. Рух. Пересування організму в середовищі, зміна положення тіла. Забезпечує активну поведінку, переміщення, розселення організмів.
Номер слайду 8
Спільні та відмінні ознаки між рослинами і тваринами Спільні ознаки Відмінні ознаки 1. Складаються з клітин. 1. Більшість тварин є гетеротрофами. 2. Обмін речовин та енергії. 2. Здатні до активного руху.3. Ріст і розвиток. 3. Відсутність клітинної стінки, пластид і вакуолей з клітинним соком.4. Розмноження. 4. Мають системи органів.5. Подразливість. 5. Більшість мають обмежений ріст. 6. Передача спадкової інформації.7. Спільне походження.
Номер слайду 9
Вправа ”Четвертий зайвий”Учні мають визначити зайве слово і пояснити, чому воно зайве. Коник, бузок, жаба, голуб. Ожина, купина, вивірка, береза. Тигр, вовк, косуля, калина. Кульбаба, гадюка, верба, барвінок.