За допомогою цієї презентації вкотре можна ознайомитися, пригадати, повторити та закріпити основи першої допомоги потерпілим. Тут є кольорові зображення та малюнки
Перша медична допомога – це комплекс заходів, скерованих на відновлення та збе-реження життя та здоров’я потерпілого, здійснюваних немедичними працівниками (взаємодопомога) або самим потерпілим (самодопомога). Одним з найважливіших положень надан-ня першої допомоги є її терміновість: чим швидше вона надана, тим більше споді-вань на сприятливий наслідок. Тому таку допомогу своєчасно може і повинен надати той, хто знаходиться поряд з потерпілим. Кожен працівник повинен вміти надавати допомогу так само кваліфіковано, як і виконувати свої професійні обов’язки. Тому вимоги до вміння надавати першу медичну допомогу та до професійних навичок повинні бути однаковими.
Номер слайду 4
Номер слайду 5
ТермінальнІ стани — це крайні стани, перехідні від життя до смерті. Розрізняють 4 термінальні стани (етапи вмирання):1) передагональний стан (або передагонія, шок четвертого ступеня);2) термінальна пауза;3) агонія;4) клінічна смерть. ПРОВОДЯТЬ РЕАНІМАЦІЮ
Номер слайду 6
Підготовка до реанімації. ЗВІЛЬНИТИ ГРУДНУ КЛІТКУ постра. Жда. ЛОго ТА ПЕРЕВІРИТИ ПРОХІДНІСТЬ ДИХАЛЬНИХ ШЛЯХІВ.
Номер слайду 7
Непрямий масаж серця. Натискання на груди ритмічно 50-60 разів на 1 хв.
Номер слайду 8
Штучне дихання. Ритмічно вдувають повітря 16-18 разів за 1 хв.
ПЕРЕЛОМИ І ВИВИХИ,ЇХ ОЗНАКИБіль, припухлість, синці, незвична рухо- мість у місцях перелому, кістковий хрускіт, порушення функцій кінцівки. Сильний біль, деформація травмованого суглоба (порівняно зі здоровою кінців-кою), вимушене по- ложення кінцівки, різке хворобливе обмеження актив- них рухів у суглобі.
Номер слайду 17
Перша допомога. Провести іммобілізацію – забезпечити нерухомість кісток у місці перелому.
Номер слайду 18
При переломі плечової та стегнової кісток потрібна фіксація трьох суглобів. При транспортуванні постраждалому вводять анальгін, морфін з метою зменшення больового відчуття.
Номер слайду 19
Допомога при відмороженні, тепловому,сонячному ударах. Потерпілого покласти в теплу ванну, пити гарячий чай, змінити мокрий одяг, взуття, відморожені ділянки протирають спиртом . Тепловий удар ( сонячний як різновид): винести потерпілого на свіже повітря, розстебнути одяг, покласти холодний компрес на голову , шию, ділянку грудей, напоїти холодним напоєм. Непритомність - вдихати нашатирний спирт. При зупинці дихання – штучне дихання.
Номер слайду 20
Дякую за увагу!Всім бажаю тількиприємних клопотів. Викладач МСП Фещак Ірина Богданівна.