"Якби бог вирішив провести відпустку на землі, то вибрав би Буковину"І в цьому немає нічого дивного – унікальною красою нашого краю з його найбільшим природним багатством – лісами, що становлять майже 30% території області (260 тисяч га), не захоплювався тільки той, хто ніколи тут не був.
Національні природні парки Буковини В різні часи було створено національні природні парки "Вижницький", "Черемоський" та "Хотинський". Створення цих об'єктів необхідне для збереження цінних видів рослинного і тваринного світу, унікальних ландшафтів, геологічних, гідрологічних об'єктів тощо. То якими сьогодні є національні природні парки Буковини – три кити, які визначають природну унікальність нашого краю?
Парк створений для збереження, відтворення і раціонального використання природних ландшафтів буковинських Карпат з унікальними історико-культурними комплексами. І хоча за площею це найменший з національних природних парків українських Карпат, він упорядкував ряд заповідних територій, що представляють усі висотно-поясні структури гірської країни.
Національний природний парк "Вижницький"Ліси займають понад 80% території Вижницького національного парку. Переважають смереково-букові і букові ліси. Тут ще зустрічаються окремі ділянки пралісів, де дерева бука і ялиці досягають висоти 40 м. Полонини займають порівняно невеликі площі на схилах і гребенях.
Національний природний парк "Вижницький"На території національного парку виявлено 653 види судинних рослин (з них 31 вид занесено до Червоної книги України). Найбільшу цінність становить надбородник безлистий – одна з найрідкісніших орхідей флори України. Нині в Карпатах відомі лише два місцезнаходження цієї рідкісної орхідеї і обидва – на території парку "Вижницький".
Національний природний парк "Вижницький"У лісах національного парку росте також чимало реліктових видів, зокрема папороті із роду багаторядників. Вижницький парк – це єдине місце в українських Карпатах, де ростуть усі три види цього роду: папороть шипувата, списоподібна та Брауна. Папороть шипувата
Національний природний парк "Вижницький"На території парку є безліч рідкісних джерел мінеральних вод. Ще давні слов'яни виварювали і продавали харчову сіль з розсолу джерел "Черешенька" і "Вижниця ". Водою з унікального джерела "Галявини" (в Європі таких всього три) лікували захворювання органів травлення і гемофілію. Територія Вижницького парку здавна і традиційно була центром буковинського туризму. Через нього проходили популярні туристичні маршрути. Нині тут відновлено тропи маршрутів активного пішохідного туризму, прокладаються екологічні пізнавальні стежки, розвивається зелений туризм.
Національний природний парк "Черемоський"Національний природний парк "Черемоський" на території Путильського району створений у грудні 2009 року. Парк охоплює територію Чивчино-Мармароського масиву — хребтів Чорний діл та Жупани. Загальна його площа становить 7117,5 гектара. У цьому парку встановлено особливий режим охорони, відтворення та використання. Черемоський парк – це потужний осередок збереження лісових масивів, де ростуть ялина, ялиця, бук. Ліси займають більше 63% території району, який посідає перше місце в області за їх кількістю. Ялини, які ростуть на цій території, сягають 50-метрової висоти і доживають до 300-400 років.
Національний природний парк "Черемоський"Путильщина – унікальна місцина, де налічується найбільша кількість червонокнижних рослин, які можуть принести світові несподівані відкриття. Наприклад, у горах Чорного Долу та Джоґулі росте рослина "чорнянка Карпатська", якої немає ніде в світі і якої тут нараховується усього-на-всього 180 особин. Вивчати її приїздили ботаніки з Угорщини, Польщі, Фінляндії. Вона стала справжньою рекламною візиткою "Черемоського", що відкриває перед ним такий вид туризму, як науковий.
Національний природний парк "Черемоський"Загалом на території національного парку зростають 49 видів судинних рослин, занесені до Червоної книги України, зокрема соссюрея різноколірна, скереда Жакена, тирлич мішкоподібний, які відомі тільки на території НПП "Черемоський". П'ять видів рослин занесені до Європейського червоного списку, це — медунка Філярського, тонконіг Ремана, первоцвіт полонинський, смілка сумнівна та елізанта Завадського, яка також включена до Червоної книги МСОП. Соссюрея різноколірна. Скереда Жакена. Тирлич мішкоподібний
Національний природний парк "Черемоський"Територія парку привертає увагу відвідувачів не лише природою, а й пам'ятками історії та архітектури, народними промислами (гончарство), місцями життя і діяльності видатних осіб. На території парку починає активно розвиватися зелений туризм. Кляуза кронпринца Рудольфа (Шлюз імені кронпринца Рудольф)
Хотинський національний природний парк. Майже вся територія, яка ввійшла до складу національного парку, – це крутий берег Дністра з каньйоном та урвищами, подекуди вкритий лісами. Місцевість багата на малі печери й незвичайні карстові утворення. Неподалік села Гринячка розташований найвищий (30 м) у Чернівецькій області водоспад.