Презентація "Проміжні підсумки. Умовне форматування. Експорт та імпорт електронних таблиць."

Про матеріал
Урок для учнів 9 класу з Інформатики за темою Проміжні підсумки. Умовне форматування. Експорт та імпорт електронних таблиць
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Проміжні підсумки. Умовне форматування. Експорт та імпорт електронних таблиць. Урок для учнів 9 класу. Підготовлено вчителем інформатики Одеського ліцею “Приморський” Дарманською О. Ю.

Номер слайду 2

Техніка безпеки

Номер слайду 3

Техніка безпеки. Під час роботи будьте дуже уважні.

Номер слайду 4

Техніка безпеки. Робоче місце має бути чистим.

Номер слайду 5

Техніка безпеки. Працюйте на клавіатурі чистими сухими руками, не натискаючи на клавіші без потреби чи навмання.

Номер слайду 6

Техніка безпеки. Під час роботи не торкайтеся екрана й тильної сторони монітора.

Номер слайду 7

Не приносьте на робоче місце їжу та напої. Техніка безпеки

Номер слайду 8

Для того щоб зберегти здоров'я при щоденній роботі за комп'ютером треба дотримуватись простих правил: Сидіть прямо, на відстані від екрана щонайменше 40–80 см. Техніка безпеки

Номер слайду 9

Робіть перерву на фізичні вправи. Техніка безпеки

Номер слайду 10

Гімнастика для очей допомагає зберегти зір. Давайте очам відпочинок!Техніка безпеки

Номер слайду 11

Техніка безпеки. Не торкайтеся з’єднувальних проводів та проводів живлення.

Номер слайду 12

Запам’ятайте! Якщо не дотримуватись правил техніки безпеки та поведінки, робота за комп’ютером може завдати шкоди вашому здоров’ю. Техніка безпеки

Номер слайду 13

Часто в одному або кількох стовпцях таблиці містяться дані, що повторюються. Це можуть бути, наприклад, гуртки, які відвідують учні, назви фірм-постачальників, товарів, пунктів призначення руху потягів та ін. Якщо таблиця містить дані, для яких за деяким полем можна утворити групи з однаковими значеннями, у середовищі табличного процесора можна скористатися вбудованим засобом для швидкого обчислення підсумкових значень у полях, що містять числові дані, для кожної групи без використання формул.

Номер слайду 14

Щоб утворити такі групи, необхідно впорядкувати дані таблиці за тим полем, яке містить однакові значення. Після цього можна скористатися засобом Проміжні підсумки для додавання підсумкових значень для вказаних числових полів. Для налаштування проміжних підсумків виділяють комірки із даними і заголовками та встановлюють критерії у вікні Проміжні підсумки

Номер слайду 15

Вікно Проміжні підсумки розгортають за допомогою вкладки. Дані  Структура  Проміжні підсумки.

Номер слайду 16

Наприклад, у таблиці, що містить дані про потужні землетруси, за допомогою такого засобу можна швидко обчислити загальну кількість жертв у кожній країні окремо. Якщо дані в полі Країна впорядковані, то ми маємо чіткі групи, після кожної з яких можна вставити підсумковий запис.

Номер слайду 17

Отже, перша умова для автоматичного вставлення підсумків — це впорядкування даних у тому полі, за яким створюються групи. Після цього слід використати засіб додавання проміжних підсумків.

Номер слайду 18

У Microsoft Excel для цього необхідно: На вкладці Дані в групі Структура обрати інструмент Проміжні підсумки.

Номер слайду 19

У вікні Проміжні підсумки зі списку При кожній зміні в обрати поле, за яким відбувалося впорядкування й утворені групи записів з однаковими значеннями.

Номер слайду 20

У списку Використовувати функцію обрати функцію, що повинна використовуватися при обчисленні проміжних підсумків: сума, кількість, середнє значення, максимум, мінімум та ін.

Номер слайду 21

У полі Додати підсумки до вказати поля, за якими мають обчислюватися проміжні підсумки. Обирати слід лише поля, що містять числові дані. За потреби вимкнути прапорець Підсумки під даними, щоб відобразити рядки з підсумками над відповідними даними.

Номер слайду 22

Якщо окремі групи записів мають бути розташовані та виведені до друку на різних сторінках, — встановити прапорець параметра Кінець сторінки між групами.натиснути кнопку ОК.

Номер слайду 23

Аналогічно можна додати вкладеш проміжні підсумки. Для цього потрібно спочатку впорядкувати дані в таблиці за декількома полями одночасно та послідовно використати інструмент Проміжні підсумки, створюючи по черзі підсумки кожного з рівнів. Після вставлення підсумків першого рівня на наступному кроці у вікні Проміжні підсумки слід вимкнути прапорець Замінити поточні підсумки.

Номер слайду 24

Після додавання проміжних підсумків ліворуч від таблиці з'являється структура, за допомогою якої можна приховати або відобразити рядки з даними для окремих проміжних підсумків.

Номер слайду 25

Відобразити проміжні підсумки певного рівня. Приховати проміжні підсумки певного рівня. Виведення лише загальних підсумків;Виведення загальних і проміжних підсумків;Виведення повного списку.

Номер слайду 26

Для видалення підсумків, а разом із ними і структури, потрібно відкрити діалогове вікно Проміжні підсумки та натиснути кнопку Видалити все.

Номер слайду 27

Щоб замінити поточні підсумки новими, одержуваними за іншою формулою чи для інших полів, слід задати в цьому вікні потрібні параметри та встановити прапорець Замінити поточні підсумки.

Номер слайду 28

Проміжні підсумки будуть автоматично видалені при пересортуванні списку. При цьому на екран буде виведено попереджувальне повідомлення.

Номер слайду 29

Ще одним способом вибрати в таблиці значення, які задовольняють певні умови, є так зване умовне форматування. Умовне форматування автоматично змінює формат клітинки на заданий, якщо виконується задана умова. Клітинки можна форматувати на основі їхніх:значень: число, відсоток, формула;вмісту: текст, дати, пусті, не пусті, помилки, немає помилок.

Номер слайду 30

Наприклад, в електронному журналі класу зручно позначати різними кольорами дані про учнів, які мають оцінки низького, середнього, достатнього та високого рівнів. Тобто клітинки, значення яких знаходяться в діапазоні від 1 до 4, виділити червоним кольором, оцінки від 6 до 7 -помаранчевим, від 8 до 9 - салатовим, від 10 до 12 - зеленим кольором.

Номер слайду 31

Звертаємо вашу увагу: на відміну від фільтрування, умовне форматування не приховує клітинки, значення в яких не задовольняють заданої умови, а лише виділяє в таблиці певним чином ті клітинки, значення в яких задовольняють задану умову.

Номер слайду 32

В Excel для умовного форматування існує п'ять способів виділення клітинок :

Номер слайду 33

Для встановлення перших двох видів умовного форматування, а саме встановлення правил форматування, слід: Виділити потрібний діапазон клітинок. Виконати Основне  Стилі  Умовне форматування.

Номер слайду 34

Вибрати у списках кнопки Умовне форматування потрібний спосіб

Номер слайду 35

Указати у списку вибраного способу потрібне правило форматування.

Номер слайду 36

Задати у вікні, шо відкриється, умову форматування та формат, який буде встановлено, якщо умова виконуватиметься. Формат можна вибрати з наведених або, вибравши команду Настроюваний формат, установити власний у вікні Формат клітинок. Вибрати кнопку ОК.

Номер слайду 37

Правила для визначення перших і останніх елементів застосовуються, коли потрібно в електронній таблиці виділити клітинки (кольором заливки, межами, шрифтом, стилем, форматом даних) за вибраним критерієм: 10 перших елементів; перші 10%, 10 останніх елементів тощо. Тобто, відбувається форматування вказаного числа крайніх значень — N (N%) найбільших або найменших елементів, більших або менших від середнього арифметичного.

Номер слайду 38

Наприклад, вигляд таблиці, в якій встановлено умову форматування Між 7 і 9,

Номер слайду 39

Гістограми використовуються, якщо потрібно наочно визначити значення в клітинці відносно інших клітинок. Гістограма — це градієнтна або суцільна заливка клітинки, довжина якої безпосередньо залежить від числа, що знаходиться в ній.

Номер слайду 40

Встановимо вид умовного форматування типу Гістограми у нашому прикладі. Отримаємо вставлення в клітинки виділеного діапазону гістограм, довжина кольорового рядка яких пропорційна значенню в клітинці.

Номер слайду 41

Кольорова шкала — це заливка обраного діапазону клітинок 2-ма або 3-ма кольорами, яка безпосередньо залежить від чисел, що знаходяться в ньому.

Номер слайду 42

Установлення умовного форматування типу Кольорові шкали приводить до встановлення заливки клітинок виділеного діапазону так, що клітинки з однаковими значеннями мають один і той самий колір заливки.

Номер слайду 43

Набори піктограм — це встановлення позначок, що відображають тенденцію зміни чисел в клітинках обраного діапазону.

Номер слайду 44

Під час такого форматування в клітинках виділеного діапазону з'являтимуться піктограми з вибраного набору. Поява конкретної піктограми з набору в клітинці означає, шо значення в цій клітинці задовольняє умову, встановлену для кожної піктограми набору.

Номер слайду 45

Звертаємо вашу увагу:до одного діапазону клітинок може бути застосовано кілька правил, заданих послідовно.

Номер слайду 46

Для видалення умовного форматування потрібно виконати. Умовне форматування  Очистити правила  Очистити правила у виділених клітинках (Очистити правила у всьому аркуші).

Номер слайду 47

Експорт електронних таблиць. Обрати вкладку Файл1

Номер слайду 48

Обрати команду Експорт2

Номер слайду 49

Обрати Створення документа у форматі PDF/XPS або Змінення типу файлу. Створення документа у форматі PDF/XPSЗмінення типу файлу

Номер слайду 50

Імпорт електронних таблиць. Обрати вкладку Дані1

Номер слайду 51

Обрати команду Отримати даніОбрати джерело імпорту таблиць

Номер слайду 52

Дякую за увагу!

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
4.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.7
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
  1. Горбатюк Ольга
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. ЗОШ Жовтянська
    Загальна:
    4.3
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    3.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Додано
22 лютого 2022
Переглядів
9227
Оцінка розробки
4.7 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку