23 червня о 18:00Вебінар: Практика реалізації проєктів та відеопроєктів у НУШ

Презентація "Прямокутник. Квадрат." 5 клас.

Про матеріал
Матеріали презентації "Прямокутник. Квадрат." приведені у відповідність до п.15 підручника "Математика. 5 клас" ( А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір).
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Бейдик Н. І., Підгірненська ЗОШ І-ІІІ ступенів Новомиколаївського району Запорізької області 2019 5 клас Прямокутник. Квадрат.

Номер слайду 2

1 2 3 4 5 6 7 8 9 Яка з фігур є чотирикутником?

Номер слайду 3

Якщо в чотирикутнику всі кути прямі, його називають прямокутником. А В С D довжина ширина протилежні сторони сусідні сторони В прямокутнику протилежні сторони рівні. P = 2a + 2b a a b b

Номер слайду 4

Прямокутники в житті людини

Номер слайду 5

Яка з фігур є прямокутником?

Номер слайду 6

Квадратом називається прямокутник, в якого всі сторони рівні. Р = 4 а Скільки квадратів зображено на малюнках?

Номер слайду 7

Квадрат в житті людини

Номер слайду 8

Номер слайду 9

„Чорний квадрат” знаменита картина Казиміра Севериновича Малевича. Виставка 1915 р.

Номер слайду 10

«Вітрувіанська людина» Леонардо да Вінчі. Леонардо да Вінчі встановив, що тіло людини вписується в коло і в квадрат.

Номер слайду 11

„Квадратні ” дива ботаніки Китай. У південно-східній провінції Чжецзян ростуть дерева заввишки 3 – 5 метрів, що мають квадратний переріз. Японія. Селекціонер Томоюкі Оно вивів кавуни, що мають форму куба. Їх зручно перевозити. Ізраїль. Інститут сільськогосподарських досліджень. Виростили „квадратні помідори, які легко пакувати”. США. На замовлення авіакомпаній генетики „винайшли” кукурудзу, що має „квадратні” зерна. Під час „повітряних обідів” вони не скочуються з тарілки.

Номер слайду 12

„Книга рекордів Гінеса”. 1985 року в Шотландії надруковано найменшу в світі книгу „Старий король Коул” (85 екземплярів її мають квадратні аркуші розміром 1χ1 мм.),

Номер слайду 13

площа коло Ринг – квадратний поміст для боксу (англійське „коло” „круглий”). „хрестики-нулики” Вікторина 1)Добре відомо, що 52 = 25, 102 = 100, половина в квадраті – 1/4, третина в квадраті – 1/9, а чому дорівнює кут в квадраті? 2) Що знаходиться в середині квадрата? 3) Як називається квадрат, що не має жодного кута? (усмішка німецьких школярів). 4)Який квадрат називають круглим? 5)На глади грифельной доски,  Расчерченной в квадраты, Ведем сраженья я и ты, Бывалые солдаты. Це Вордсворт. Яку гру він мав на увазі? До речі, це улюблена гра Тома Сойєра. 

Номер слайду 14

повернути його на 90 градусів і встановити назад у вирізаний отвір лист перегнути вчетверо і спиляти кут у точці згинання. Практичні задачі а) Як агроному, не вимірюючи кутів чотирикутної земельної ділянки, пересвідчитись, що вона квадратна? б) Столяру треба виготовити підставку у формі квадрата. Що він повинен виміряти? в) Майстер-паркетник хоче пересвідчитись, що випиляні з дуба чотирикутники – квадрати. Що йому потрібно зробити? г) Швачка хоче переконатися, що виготовлена нею серветка квадратна. Як їй це зробити? д) Як за допомогою великого круглого терпуга випиляти малесенький квадратний отвір? е) У листі фанери випиляти квадратне віконце. Як найшвидше перевірити, що вирізаний чотирикутник є справді квадрат? ж) Як з довільного аркуша вирізати квадрат?

Номер слайду 15

До зустрічі! Використаний шаблон: Ранько О. О. Сайт: http://pedsovet.su/

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
 1. Мисік Марина Олександрівна
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
ppt
Додано
3 квітня 2019
Переглядів
2557
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку