Багато ресурсів Інтернету можуть бути корисними вам у навчанні: для отримання нових відомостей, пошуку відповідей на ваші запитання, виконання практичних вправ і навчальних проектів, перевірки власних знань, підготовки та участі в олімпіадах і конкурсах та з іншою метою. В Інтернеті є багато сайтів, на яких ви можете знайти цікавий матеріал, який доповнює та розширює відомості, отримані вами на уроках і подані у ваших підручниках.
Номер слайду 3
Номер слайду 4
Номер слайду 5
Номер слайду 6
Сторінка Електронної бібліотеки НБУ для дітей
Номер слайду 7
Для допомоги у вивченні окремих предметів розроблено сайти, які містять добірки матеріалів з предмета: навчальні тексти, презентації, відео, завдання для практичного виконання та інше. Наприклад, для вивчення шкільних предметів можна використовувати такі сайти:українська мова — Офіційний сайт української мови (ukrainskamova.com);українська література — Мала сторінка (mala.storinka. org);математика — Formula.co.ua. Математика (formulaі.co.ua);зарубіжна література — Світова література в ш|колі (svitlit.at.ua);природознавство — Український біологічний сайт (biology.org.ua);іноземна мова — Англійська у школі (ksenstar.com. ua);музичне мистецтво — Заспівай (zaspivaj.com) та інші.
Номер слайду 8
Сторінка сайту Formula.co.ua. Математика
Номер слайду 9
Цікаві відомості про сучасну науку можна знайти на сайтах наукових установ. Наприклад, Національне управління США з аеронавтики та дослідження космічного простору NASA на сайті NASA Space Place (англ. space place — космічне місце) (spaceplace.nasa.gov) пропонує цікаві розповіді та відео про дослідження землі та космосу, майстер-класи, ігри та інші матеріали. А Європейська організація з ядерних досліджень CERN розповідає про свої наукові дослідження на сайті CERN Accelerating science (англ. accelerating science — прискорення науки) (home, web.cern.ch). Для формування навичок складання алгоритмів у курсі інформатики ви можете переглянути приклади проектів, створених у середовищі Scratch 3, на сайті Scratch (scratch. mit.edu), пройти навчання та виконати вправи на сайті Студія коду (studio.code.org). Створені вами алгоритми відразу будуть виконані, і ви побачите, чи правильно складено алгоритм (мал. 2.32). Так само можна потренуватися складати алгоритми на сайті Blockly Games (blockly-games. appspot.com).
Номер слайду 10
Вікно з результатами виконання вправи на сайті Студія коду
Номер слайду 11
Вивчати англійську мову можна на сайті Lingualeo (lingualeo.com). Тут вам запропонують не лише ознайомитися з навчальним матеріалом, а також виконати вправи та пройти тести на перевірку знань. Подібні можливості надає також сайт Duolingo (duolingo.com). Для уточнення перекладів слів і текстів можна скористатися, наприклад, електронним Google Перекладачем (translate.google.com). Вправи з української мови та математики для повторення вивченого в початкових класах можна виконати на сайті Learning.ua (learning.ua), а навички усного рахунку закріпити на сайті Міксіке Україна (miksike.net.ua) в розділі Прангліміне => Тренування. На сайті Вивчення математики онлайн (ua.onlinemschool.com) можна потренуватися в розв’язуванні великої кількості задач з різних тем шкільної математики, а на сайтах Desmos (desmos.com) та Geogebra (geogebra.org) побудувати різні фігури у графічному калькуляторі.
Номер слайду 12
На деяких сайтах містяться віртуальні лабораторії для проведення учнівських досліджень. Наприклад, на сайті Ph. ET interactive simulations (англ. interactive simulations — інтерактивні симуляції) (phet.colorado.edu/uk) в розділі Симуляції можна вибрати шкільний предмет і тему для проведення дослідження. Запустивши симуляцію, можна проводити експерименти з її об’єктами для того, щоб зрозуміти сутність процесів.
Номер слайду 13
Вікно Лабораторії рівноваги на сайті Ph. ET interactive simulations
Номер слайду 14
В Інтернеті можна знайти багато сайтів, присвячених учнівським олімпіадам з різних предметів та іншим інтелектуальним конкурсам. На цих сайтах можна знайти положення про олімпіаду або конкурс, умови участі, завдання минулих років, оголошення про початок і терміни проведення, допоміжні матеріали для підготовки до участі у змаганні. Ось деякі з таких сайтів:міжнародний конкурс з інформатики та комп’ютерної вправності Бобер (bober.net.ua);всеукраїнська українознавча гра Соняшник (gra-sonyashnyk.com.ua);міжнародна природознавча гра Геліантус (helianthus. com.ua);міжнародний природничий конкурс Колосок (kolobok.org.ua/schooltest);міжнародний математичний конкурс Кенгуру (kangaroo.com.ua);міжнародний учнівський конкурс юних істориків Лелека (osvitniy-prostir.com.ua);всеукраїнський конкурс з англійської мови Гринвіч (uclever.com) та інші.
Номер слайду 15
Головна сторінка сайту конкурсу Бобер
Номер слайду 16
Для тих, кого цікавить участь в олімпіадах з інформатики та інформаційних технологій, корисними будуть сайти:• Всеукраїнські олімпіади з інформатики (oi.in.ua);• NETOI— Всеукраїнський центр проведення олімпіад школярів з інформатики в мережі Інтернет (new.netoi.org.ua);• Еоіушр (eolymp.com/uk);• Всеукраїнська інтернет-олімпіада з інформаційних технологій (sites.google.com/view/ukrolimpit);• it: olimp (itolymp.com).
Номер слайду 17
Різноманітні конкурси для учнів постійно проводяться на сайті На Урок (naurok.com.ua/konkurs). Тут можна зареєструватися для участі в оголошених конкурсах і побачити, які вже завершилися, проаналізувати, які конкурси, що вас цікавлять, проводяться щорічно, щоб своєчасно підготуватися до участі в них. Сторінка Всеукраїнські конкурси для учнів на сайті На Урок