Презентація "Рідна мати моя"

Про матеріал
презентація до свята, на тему "Рідна мати моя", презентація містить аудіо та відео файли
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

Номер слайду 3

Ще в колясці немовля Слово «мама» вимовля. Найдорожче в світі слово Так звучить у рідній мові: Мати, матінка, матуся, Мама, мамочка, мамуся! — Називаю тебе я, Рідна ненечко моя! В. Гринько.

Номер слайду 4

Дмитро Ткач Моя мама Задали нам у школі написати домашній твір про своїх батьків. Не знаю, хто що напише, а мені про свою маму написати, мабуть, найважче. Вона — вчителька. Тож мені доведеться учителеві писати про вчителя. А сама ж я тільки учениця... Сказала я мамі, що мені треба про неї написати. А вона — у сміх: — Ну, от і добре. Побачу, скільки ти граматичних помилок зробиш... Просто біда мені з моєю мамою. Що не напишу, а вона відразу: «А де кома? Отут перед «а» треба кому ставити... А де твій знак питання?» Тоді я замислилась. Подумала: нічого не писатиму про маму. Краще про тата. Він бригадир на взуттєвій фабриці. Все-таки робітнича професія... І тато не питатиме, де мої коми. Отак замислилась та й сиджу.

Номер слайду 5

Коли раптом дзвінок. Мама відчинила двері, а я бачу, як вона змінилася на виду. — Володя?.. Яременко?.. — питає. А на порозі стоїть ставний льотчик з букетом квітів. Він каже: — Так, це я, Оксано Семенівно. Ваш учень, колишній шибайголова Володя Яременко. Поцілував маму і дав їй квіти. — Та який же ти дорослий став, — каже до нього мама і запрошує в кімнату. — А слово «знання» тепер з двома «н» пишеш, — жартує мама, — чи з одним? А в самої сльози радості на очах. — З двома, — сміється льотчик. — Ви мене не тільки цьому навчили. Очі на світ розкрили, дали путівку в життя. Та й не тільки мені... Ви ж моя перша вчителька. Потім ми сиділи за столом: пили чай з печивом. Я тільки дивилась на них та слухала. А вони все згадували й згадували...

Номер слайду 6

Про Льоню Ушакова, який став геологом. Про Стьопу Кучеренка. Той плаває на китобійному судні. Про Валю Чайку. Вона — медсестра. Лаврін Хоменко подався вчитись на гірничого інженера. Ніна Салій закінчує залізничний технікум... Звісно, я нікого з них не знаю. Але починаю розуміти, скільки ж то мамі довелося з усіма попрацювати, щоб, як каже цей льотчик, дати їм «путівку в життя» . Тепер я збагнула, що вчитель навчає не тільки мови, історії, географії, а й любові до професії. Як моя мама. Так, учитель дає нам путівку в життя! От про це й треба написати...

Номер слайду 7

Тести

Номер слайду 8

Велика і щаслива країна – дитинство. Із дитинства виходять, та до нього не повертаються. Немає чарівних слів, немає мага, який би повернув нас у дитинство. Єдине, що нас єднає з ним, – це люба матінка і її колискова пісня.

Номер слайду 9

ppt
Додано
11 лютого 2019
Переглядів
370
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку