Презентація шкільної газети "Оволодіння навичками журналістської майстерності"

Про матеріал
Познайомити дітей з жанром інтерв’ю і технікою проведення інтерв’ю, практичне оволодіння навичками проведення інтерв’ю, розвиток комунікативних здібностей дітей, виховання впевненості в собі, культури ділового спілкування
Перегляд файлу

Практикум для юних журналістів

Створення шкільної газети  має на увазі оволодіння  навичками журналістської майстерності  і   ставить такі задачі:

Освітні:

  • Підвищення інтересу до навчання через самостійну пошукову роботу;
  • Вдосконалення і розвиток навичок літературної творчості;
  • Підвищення грамотності;

 

Виховні:

  • Згуртування учнів  в єдиний колектив для плодотворної роботи;
  • Виховання інформаційної культури;
  • Виховання ділових якостей і активної життєвої позиції;
  • Залучення учнів до пропаганди здорового стилю життя;

 

Розвиваючі:

  • Підвищення комунікативних здібностей учнів через журналістську діяльність;
  • Підвищення статусу дітей в шкільному колективі;
  • Розвиток і реалізація творчих здібностей учнів через журналістську діяльність;
  • Підготовка дітей до майбутньої професійної діяльності.

 

Форми заняття: практикум, вільна творча дискусія

Мета заняття:  Познайомити дітей з жанром інтерв’ю  і технікою проведення інтерв’ю, практичне оволодіння навичками проведення інтерв’ю, розвиток  комунікативних здібностей дітей, виховання впевненості в собі, культури ділового спілкування

Хід заняття

(Діти стоять вишикувані під дошкою)

Вчитель: Любі діти, у наш клас

                  Завітали люди щирі

                  Привітайте в добрий час

                  Гостей посмішкою й миром.

 

І. Реклама гуртка

 

1-й учень:

Якщо ти хочеш бути завжди в курсі всіх подій,

 

2-й учень:

Якщо ти хочеш розповідати про ці події чесно, правдиво, професійно

 

3-й учень:

Якщо ти активний, наполегливий, оптимістичний

 

4-й учень:

Якщо тобі подобається складати, вигадувати, фантазувати:

 

1-й учень:

Спробуй свої сили в якості журналіста, редактора газети, дизайнера, верстальника і інших фахівців, які створюють газети і журнали.

 

2-й учень:

Відвідай гурток «Юний журналіст», спробуй свої сили!

 

3-й учень:

І, можливо, це про тебе коли-небудь скажуть:

 

4-й учень:

Це – найвідоміший журналіст в країні!

 

1-й учень:

Це – редактор самого популярного журналу!

 

2-й учень:

Це – популярний ведучий новин!

 

 

     Вчитель: Сьогодні ми з вами зібралися на черговому засіданні  нашої шкільної редакції газети «Невгамовні дітлахи». Випуск

газети – справа не проста:

  • важливо відібрати такі факти, які будуть цікаві багатьом батькам і дітям, корисні в справі виховання дітей;
  • слід навчитися підносити факти про таку форму, щоб інформацію легко зрозуміли ;
  • добре, якщо газета ілюструється малюнками, фотографіями, це робить її яскравою і привабливою. 

Наша мета: випуск газети зробити цікавим для, того щоб навіть байдужим батькам і дітям захотілося взяти участь у житті класу, школи.

А для цього ми повинні попрацювати над вміннями, якими повинен володіти журналіст. І  побудуємо модель журналіста. 

 

  Засідання у нас не зовсім звичайне, у нас присутні гості і щоб ми з вами відчули себе комфортніше, і як будь яка зустріч починається із знайомства пропоную учасникам нашого засідання представитися і сказати кілька слів про себе.


Форма роботи – «Мікрофон»

1 учень.

  • Добрий день, мене звати…А вас?
  • Скажіть будь ласка, а ви вперше в гімназії?
  • А які враження у вас від нашої школи?

2 учень

  • Добрий день. Мене звати ….Представтесь , будь ласка
  • А що ви очікуєте від нашої зустрічі?

 

Отже, під час виконання цієї вправи потрібна комунікабельність

 

ІІ. Вчитель: Усвоїй роботі журналісти використовують багато різноманітних слів, Ваше завдання: поміняти місцями літери, утворити слова на тему журналістика і пояснити їх.
Преса    РАСЕП
Стаття       АТЯСТТ
Репортаж     ТОРЖЕРАП
Рубрика     БУКАРИР
Газета     ТЕЗАГА
Огляд   ГОДЯЛ
Рецензія     ЗЯРИЦЕНЕ
Блог         БОГЛ
           Вчитель: Молодці.    Впоралися.

 

Якими ж якостями повинен володіти журналіст, щоб вміти пояснити значення слів ____________

( чіпляють на дошку слово  начитанність)

 

«Коректор».

Ви вже знаєте що редактор газети перевіряє, виправляє і готує до випуску газету.  Ваше завдання вставити пропущені літери і утвори з них вислів.

 

Одна група з 1 по 8 слово, а друга від 9 і до кінця

 

         Батьків…ина, р..зумниця, Джузе..пе, вис..ченний, воло..ся, к..лометр, лл..ться, сміє..ся, брут..то, м..режа, ма…онез, бе..страшний, о..бити, пр..мудрий, і..раціональний, м..рехтіти, поду..ка.

(Відповідь: Що посієш, те й збереш.)

Давайте прочитаємо утворений вислів. А хто може пояснити , що ж він означає?

Отже , журналіст повинен бути грамотним.

Завдання для наших гостей . Я буду читати вислови, а ви знайдіть помилку і виправите мене.

Терміново подзвони — терміново зателефонуй;

завдати удару — нанести удар;

приймати участь — брати участь;

на протязі тижня — протягом тижня;

перевертати сторінки — перегортати сторінки;

відкривати двері — відчиняти двері.

      Запропонована вправа сприяє виробленню навичок культури мовлення та підвищує орфографічну грамотність.

«Вустами немовляти» ( записане відео)

В своїй роботі , журналістам дуже часто доводиться брати інтерв’ю, а потім на  основі його записати , що ж ви почули. Отже , ви повинні зрозуміти будь кого з півслова. А якщо це маленька дитина? До вашої уваги відеозагадки.

 

 

  Наприклад:

1. На нього кидають слова та гроші, коли їх не цінують; його радять шукати у полі, коли хтось безслідно зник; він є в голові легковажної, несерйозної людини. (Вітер).

  2. Через них пролітають, як через отвір; вони не квіти, а в'януть; їх розвішують, як білизну (особливо довірливі). (Вуха).

  1. Ним можна клювати, як дзьобом; його задирають, коли зазнаються; його можна встромити будь-куди. (Ніс).
  2. Він може довести до Києва; його можна нагострити, як ніж; він схожий на лопату, особливо у надто балакучих. (Язик).
  3. Він коневі не товариш, та й отарі не за старшого; скільки його не годуй, вік усе в ліс дивиться; інколи він буває в овечій шкурі; як його боятися, то в ліс краще не ходити. (Вовк).
  4. Їм можна не вірити й навіть колоти їх; коли в них дивитися, можна втрачати себе; коли їх вирячити, можна в когось побачити те, що тебе не стосується (Очі)..

Отже, для того щоб зрозуміти  та щ на основі зрозумілого записати свої враження журналіст повинен мати  ( високий інтелект)

 

«Вершник без голови»

Вчитель: Життя будь-якої статті починається із заголовку. Вміння його підбирати є важливою умовою в роботі журналіста. Тому і вам пропоную дібрати влучний заголовок.

 

 Діти об’єднані у дві групи добирають заголовки до текстів.

 

Вчитель: якою якістю володіє журналіст, який вміло підбирає заголовки (точністю).

 

«Журналіст-художник»

Інколи так буває, що замітка наша маленька, а місця в колонці у нас багато. Нам потрібно розширити написане. Я називаю слово, а вам потрібно намалювати до нього словесну картинку. При цьому один її показує, а інший озвучує.

  • «він розгнівався»
  • «він стукнув кулаком по столу й відкинув ногою стілець».
  • «Вона радіє» - підстрибує від радощів.

 

«Коротше, Скліфосовський!»

Інколи так буває, що замітка наша велика, а місця в колонці залишилось мало. Нам потрібно вміти скоротити написане.

Вчитель повідомляє гравцям фразу, зміст якої можна виразити одним словом. Наприклад, «дме студений вітер, що пронизує до самих кісток, крижані подихи вітру обпалюють обличчя» - «холодно».

«Дув дуже сильний вітер, сніжинки швидко кружляли у повітрі»

(хуртовина)

 

Отже, журналіст повинен бути точним.

 

«Зроби красивим текст»

Вчитель  повідомляє гравцям фразу, що передає зміст відомого фразеологізму.   Гравці   повинні   назвати   цей фразеологізм.

   Перемагає, той,   хто   відгадав   найбільшу кількість фразеологізмів за найкоротший час.

  •   як з гуски вода (так говорять про людей, байдужих до справедливих зауважень);
  •               лебедина пісня (найвищий, але переважно останній злет творчого натхнення);
  •  ріг достатку (символ багатства);
  • нитка Аріадни (нитка, що вказує дорогу; засіб, що допомагає вийти зі скрутного становища, вирішити складне питання);
  •   ахіллесова п'ята (вразливий бік, якість людини або справи);
  •   біла ворона (людина, яка за своїми якостями чи поведінкою відрізняється від інших людей або конкретного колективу);
  •   ведмежа послуга (щира, але невміла послуга).

Під веселу музику вибігають ОЧІ, НІС та ВУХА.

Очі. Ви чули? Про нас нарешті згадали. Якщо чесно, головне в журналіста - очі. Поміркуйте самі: що це за журналіст, який не вміє побачити головного, адже від його гострого зору не приховаєш жодного факту.

Вуха. Та ні, вуха - ось що найважливіше! Ми ж бо маємо чути всі новини.

 Очі.  ОБС - одна бабця сказала.

 Вуха.  Кажіть, що хочете, але вуха мають чути все, навіть крізь стіни й на відстані тисячі кілометрів.

Ніс Очі, вуха, вуха, очі... А тримати ніс за вітром? Адже тільки ніс журналіста, звернений у правильному напрямку, здатний відчути запах «смаженого».

 Вчитель. Давайте заспокоїмо наших героїв.  Журналісту потрібні і очі, і ніс, і вуза. А ще крім цього він повинен бути комунікабельним, креативним, точним, мати високий інтелект.

Любі діти. У вас уже є всі ці якості. Адже завдяки вашій праці, вашій творчості наша газета виходить вже третій рік і посідає призові місця на  конкурсах. Де хто з вас у наступному році вже буде у 5 класі і я маю надію, що будете писати статті для газети старшої школи. А можливо  хтось  із вас у майбутньому обере професію журналіст. І про когось із вас ми почуємо  «Це найвідоміший журналіст країни!».

 

docx
Додав(-ла)
Адаменко Валя
Додано
6 лютого 2020
Переглядів
591
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку