Славапомідору. Оригінальний пам’ятник знаходиться у м. Камянка-Дніпровська Запорізької області з 2009 р. Свіжий, налитий сонцем помідор, стоїть на постаменті у вигляді шахової дошки. Вага – 600 кг. Мешканці називають томати – годувальниками.
Номер слайду 3
Пам’ятникогірку. Перший пам’ятник овочу на території України. Уславлює ніжинські огірки та майстрів їх соління в м. Ніжині на Черкащині з 2005р. Автор проекту – митець Леонід Воробйов. Важить понад 50 кг.
Номер слайду 4
Пам’ятник кавуну. Кавун – символ Херсонщини. Унікальний пам’ятник створено в с. Осокорівка у 2003 р.« Зріст» монумента у вигляді розрізаного червоного кавуна – 175 см.
Номер слайду 5
Пам’ятникапельсину. На бронзовий монумент використали 1 т бронзи. Це помаранч з відрізаною частиною – сектором, де розмістили фігуру імператора Павла І, що розглядає привезений з Одеси фрукт. На верхівці монумента – моделі споруд міста. Трійка коней символізує перевезення 3 тисяч апельсинів із Одеси в Санкт-Петербург в подарунок імператору.
Номер слайду 6
Пам’ятникчорниціСело Гусливе на Закарпатті мешканці називають столицею чорниць. У 2010 р. встановили пам’ятник чорниці (яфині), відлиту з бронзи ягоду на стеблині з листками величиною з гігантське яблуко. Пам’ятник ягоді виготовив ужгородський скульптор Михайло Колодко.
Номер слайду 7
Пам’ятникгалушціУ Полтаві відкрили до річниці з дня народження Миколи Гоголя – 1 квітня 2006 р. Монумент являє собою миску велетенських розмірів з 12-тьма бетонними галушками та велику глибоку ложку на рушнику.
Номер слайду 8
Пам’ятникваренику. Встановлений у Черкасах у 2006р. Скульптура являє собою козака Мамая, який їсть вареники. За його спиною розміщений величезний вареник у вигляді півмісяця. Висота пам’ятника, виготовленого з кераміки, становить 2,5 м. Автор – скульптор, заслужений художник України І. Фізер. У 2013р. скульптуру демонтували.
Номер слайду 9
Пам’ятник деруну. Скульптурна композиція «Дерун»- оригінальний пам’ятний знак на вшанування традиційної поліської страви деруни в м. Коростені на Житомирщині. ( 2009 р.)Являє собою макітру з дерунами, встановленому на постаменті з сірого і червоного граніту. Над макітрою у стилізованому духмяному випарі здіймається дерун.
Номер слайду 10
Пам’ятник салу. Встановлений у м. Ромни Сумської обл. в 2000 р. Пам’ятник представляє собою ситу вгодовану золоту свинку, яка посміхається. На постаменті напис: « Від щирих українців ».Історики стверджують, що свиня врятувала місцеве населення від голодної смерті – монголи відбирали у людей все, крім свиней. За релігійною вірою вони не їдять свинину.