Столярство-це одна найпоширеніших видів обробки деревини. Мистецтво багатьох українських столярів досягло справжньої віртуозності і має глибокі історичні витоки.
Номер слайду 3
Це найпоширеніша та найдавніша галузь виробництва з виготовлення хатнього начиння: лав,ослонів, скринь, столів, мисників,ліжок, крім цього вікон, рамок для вуликів, дерев'яних частин борін та плугів.
Номер слайду 4
Особливо ретельно ставилися столяри до виготовлення скринь, що призначалися для зберігання посагу та стояли в хаті на чільному місці.
Номер слайду 5
Одна із найважливіших умов столярства, що відзначена ще у цехових статутах, — виготовлення виробів без жодного цвяха за допомогою столярних з'єднань на клею.
Номер слайду 6
Стельмаство — деревообробний промисел, пов'язаний з виготовленням транспортних засобів — возів і саней, а також коліс, полоззя, дуг тощо..
Номер слайду 7
Теслярство — ремесло або галузь деревообробної промисловості, яка займається виготовленням дерев'яних будівельних конструкцій (склепінь, підлог, стін, покрівельних перекриттів)[1].
Номер слайду 8
Без жодного цвяха. Церква Вознесіння у ЧортковіЦерква с Омельне, що на Волині
Номер слайду 9
Як асортимент виробів столярів, так і їх інструмент, яким вони користувались був досить різноманітним. Від найдавніших знарядь, таких як: сокира, тесло, стамеска, молоток, свердло,скобель тощо, до більш пізніх — столярний верстат, рубанок, фуганок.