Презентація до уроку математики з теми "Найпростіші геметричні фігури" у 5 класі.Вчити учнів розвивати математичну компетентність,пам'ять, мислення, а також використовувати знання в життєвих ситуаціях.
Точка, пряма, площина,промінь«Математика здає свої фортеці лише сильним, сміливим і кмітливим.» А. Конфорович
Номер слайду 2
Мета. Сформувати поняття учнів про площину, пряму, промінь як про абстрактні математичні поняття; вчити учнів будувати пряму і промінь, розпізнавати їх та виявляти точки, що належать чи не належать прямій, променю.
Номер слайду 3
АСВДано: АС=27 см, АВ=4 СВ см. Знайти: АВ-? СВ-? Розв’язування. Нехай СВ=х см, тоді АВ=4х см. За умовою задачі складаємо рівняння:4х-х=27;3х=27;х=27:3;х=9. Отже СВ=9 см, АВ=4*9=36 см Відповідь:9 см, 36см
Номер слайду 4
Подорож до казки.
Номер слайду 5
У країні Геометрії жила-була точка. Вона була дуже маленькою. Її створив простий олівець, який залишив свій слід на аркуші паперу. Ось яка вона була симпатична. Точка дуже сумувала, бо її ніхто не помічав. Єдине, що вона вміла робити, це стрибати і залишати свій слід. Ось такий.
Номер слайду 6
Вирішила вона знайти собі друзів. Йшла вона, йшла і потрапила на вулицю Ліній. Лінії були різні. Одні лінії тяглися без зміни напрямку. Вони називалися прямими лініями.
Номер слайду 7
Інші змінювали напрямок руху. Це були криві лінії.
Номер слайду 8
Точка розглядала їх із цікавістю. Їй дуже сподобалися прямі лінії. У них не було ні початку, ні кінця. Найбільше за всіх вихвалялася червона пряма лінія: «Я найдовша! Ніхто мене не зламає і не зупинить, бо я нескінченна!» Захотіла точка ближче підійти, щоб познайомитися з нею. І не помітила, як перечепилася і впала на лінію. І раптом пряма лінія зникла. На її місці з'явилося два промені
Номер слайду 9
Вони теж були дуже довгими, але все ж не такі, як пряма лінія. У них з'явився початок. Злякалася точка: «Що ж я наробила!». Тільки вирішила вона все виправити, стрибнула назад, але знову наступила на промінь. І на місці променю з'явився відрізок. Він був найкоротший, бо у нього вже були і початок, і кінець.
Номер слайду 10
Дуже засмутилася точка, що тепер її виженуть, і вона так і не знайде собі друзів, але відрізок став її втішати: «Не плач, залишайся жити з нами. Ти дуже важлива геометрична фігура». Послухалася точка, витерла сльози і стали вони дружити і допомагати один одному. Точка почала стрибати в різних місцях, а відрізки сполучали її сліди. Виходили кути або ламані лінії.
Номер слайду 11
Коли відрізки сполучали всі точки попарно, з’являлися нові геометричні фігури: багатокутники. Ось так маленька точка знайшла собі друзів і змінила життя великих ліній!
Номер слайду 12
Точка — найпростіша геометрична фігура. Щоб зобразити точку, достатньо лише доторкнутись олівцем до паперу. Точку позначають латинськими літерами. Пряма — це геометрична фігура, що не має ні початку, ні кінця. Ми можемо накреслити тільки частину прямої, але її можна продовжити в обидві сторони. Щоб провести пряму, користуються лінійкою.
Номер слайду 13
Площина – це необмежена фігура (уявлення про площину нам дають стіл, віконне скло, спокійне озеро тощо)𝛽 ∝
Номер слайду 14
Промінь — це частина прямої лінії, яка тільки з одного боку обмежена точкою. Промінь має початок, але не має кінця. M N
Номер слайду 15
Які із точок належать прямій АВ, а які не належать. К АВСРS
Номер слайду 16
Вибрати і вказати правильний варіант відповідіПрямі АВ і СD: АВСD-------------Вірно
Номер слайду 17
Вибрати і вказати правильний варіант відповідіПряма АВ і відрізок СD: Не перетинаються. Вірно
Номер слайду 18
Чи перетинаються: А В С D O K 1) пряма AB і відрізок CD ?2) промінь ОК і пряма АВ ?нітак. M N 3) промінь MN і пряма АВ ?ні
Номер слайду 19
Вибрати і вказати правильний варіант відповідіВідрізок АВ і промінь DC: АВСDНе перетинаються. Перетинаються. IIIfillcolorfill.typefill.on
Номер слайду 20
Вибрати і вказати правильний варіант відповідіПромені АВ і DC: АВCНе перетинаються. Перетинаються. IVfillcolorfill.typefill.on
Номер слайду 21
Вибрати і вказати правильний варіант відповідіВідрізок АВ і промінь DC: АВСDНе перетинаються. Перетинаються. Vfillcolorfill.typefill.on
Номер слайду 22
Петрик накреслив 3 прямі і позначив на них 6 точок. Виявилося, що на кожній прямій він позначив 3 точки. Намалюйте, як він це зробив.
Номер слайду 23
Ми пройшли всі етапи уроку. Настав час відкрити для себе одну із таємниць мудрості.Є просто дім, а є ще дім науки,В якому мудрість й сила розуму живе.І хто пізнає насолоду знань, Той звідти вже ніколи не піде. Знання – це мудрість, мудрість – то є вічність.
Номер слайду 24
Сьогодні на уроці я навчився/навчилася…На уроція запам’ятав/запам’ятала…Найкраще мені вдалося…Найбільше мені сподобалося…Урок завершую з настроєм…Труднощі виникали…08.10.2024 СьогодніОбери лист, який ти хочеш відкрити(щоби відкрити лист, натисніть на нього)