Пов'язані з «людським фактором» - складні стосунки в сім’ї - слабкі професійні навички;- зависока або занизька самооцінка;- бажання зробити запаморочливу кар’єру;- швидко без зайвих зусиль заробити великі гроші;- жага до «красивого життя»;- надмірна схильність до ризикованої поведінки;- зайва довірливість ….
«Торгівля людьми: міфи та стереотипи»1. Зі мною такого не станеться.2. Торгівля людьми – це торгівля виключно лише молодими жінками, яких використовують виключно у сексуальній сфері.3. Тільки малоосвічені, наївні люди можуть стати жертвами торгівлі людьми.4. Друзі та родичі не можуть бути замішаними у торгівлю людьми.5. Довести вину і покарати торгівців людьми неможливо.
В Україні у 2018 році виявлено 346 фактів торгівлі людьми, встановлено 367 постраждалих від торгівлі людьми.Із 346 фактів торгівлі людьми, які було встановлено у 2018 році, 163 - втягнення в злочинну діяльність,142 - у сексуальну експлуатацію, 17 - у трудову експлуатацію, 7 - для вилучення органів, 6 - втягнення у жебрацтво, 11 - торгівля дітьми.
Якщо Ви вирішили працювати за кордоном …Спочатку необхідно вийти зі стану ейфорії Переконайтеся, що фірма, яка пропонує роботу, має ліцензію на працевлаштування українських громадян за кордоном, отриману у Міністерстві праці та соціальної політики України. Поцікавтеся в центрі зайнятості, чи є у фірми позитивний досвід працевлаштування українських громадян за кордоном.
Вимагайте оформлення спеціальної робочої візи - туристична та гостьова візи не дають права на роботу. Підписаний контракт є обов'язковою умовою працевлаштування. Контракт підписується у 2 примірниках (для кожної із сторін). Контракт повинен бути написаний зрозумілою для Вас мовою (українською або російською).
У контракті повинна міститися найбільш повна інформація про умови роботи: - термін дії контракту;- тривалість робочого дня;- вихідні дні;- оплата праці;- умови проживання;- медичне страхування; - повне ім'я та адреса роботодавця; - умови розірвання контракту. Уникайте фраз типу: «та інші види робіт», «всі роботи на вимогу роботодавця».
Від'їжджаючи, обов'язково залиште вашій родині, майбутнього місця перебування (точну адресу та реквізити організації, усі можливі контактні телефони, ваше місцезнаходження - майбутню адресу проживання, координати людини, через яку ви знайшли роботу - менеджера організації, знайомого, який порадив цю роботу). Обов'язково телефонуйте додому. Після приїзду у країну, де Ви будете працювати, зареєструйтеся в посольстві України - інформація про Ваше перебування допоможе дипломатичним представникам України захистити Ваші інтереси у разі необхідності.