. Творчий звіт учителя початкових класів Рожкової Людмили Ісхаківни. Ліцею№ 12 М. Олександрії
Номер слайду 2
Зміст програми НУШ передбачає формування таких ключових компетентностей: Вільне володіння державною мовою;Здатність спілкуватися іноземними мовами; Математична грамотність;Природничо-технологічна компетентність;Інформаційно- комунікаційна компетентність;Громадянські та соціальні компетентності;Екологічна грамотність;Уміння навчатися впродовж життя;Загальнокультурна грамотність;Підприємливість та фінансова грамотність;Інноваційна компетентність.
Номер слайду 3
Компетентності охоплюють такі наскрізні уміння: Читання з розумінням; Уміння висловлювати власну думку;Критичне мислення;Творчість та ініціативність;Здатність логічно обгрунтовувати позицію;Вміння конструктивно керувати емоціями;Оцінювати ризики та приймати рішення;Розв”язувати проблеми та співпрацювати з іншими.
Номер слайду 4
Ігрові технології в системі навчання молодших школярів Саме в іграх розпочинається невимушене спілкування дитини з колективом класу, взаєморозуміння між учителем і учнем. У процесі гри в дітей виробляється звичка зосереджуватися, працювати вдумливо, самостійно, розвивається увага, пам’ять, бажання вчитися. В процесі гри дитина «добудовує» в уяві все, що недоступне їй в навколишній дійсності, у захопленні не помічає, що вчиться – пізнає нове, запам’ятовує, орієнтується в різних ситуаціях, поглиблює раніше
Номер слайду 5
Використовую ігри з 1 класу по 4 клас. Застосовую розвиваючі ігри на всіх предметах і це можна робити на різних етапах уроку. На уроках української мови учні з великим задоволенням грають у мовні розвиваючі ігри. Наприклад, при вивченні тем з розділу « Частини мови» я пропоную такі ігри: «Допоможи рибалці спіймати потрібну рибку», «Допоможи Сонечку вгадати : істота чи не істота» , « Розсипані слова», мовні вікторини, метод « Лего 6 цеглинок»… Розвиваючі ігри та нестандартні уроки (урок-гра, урок-подорож, урок-мандрівка, урок – конкурс на краще читання, « Математичні перегони» .) роблять навчання легким, доступним, простим, цікавим. Нестандартні уроки починаю з цікавого фрагменту. Наприклад, це може бути карта подорожі, план, макет квітучої галявини, острів скарбів…
Номер слайду 6
Навчання в НУШ побудоване на дослідженнях: дитина самостіно шукає відповіді на запитання, осмислює вивчене, а вчитель допомагає їй в цьому. Вивчаємо властивості магніта