Презентація. Урок ментального здоров'я. «Ознаки психологічної рівноваги. Поняття і види стресу»

Про матеріал
Презентація. Урок ментального здоров’я: «Ознаки психологічної рівноваги. Поняття і види стресу». Головна мета: сприяння обізнаності людей про своє здоров'я, формувати у здобувачів освіти знання, вміння, навички, спрямовані на збереження, зміцнення і розвиток ментального здоров’я. Сприяти визначенню та усвідомленню факторів, що впливають на психічне здоров’я, створенню умов для формування у здобувачів освіти позитивного ставлення до життя та власного здоров’я.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

В І Д Д І Л О С В І Т ИС Е Л И Д І В С Ь К О Ї М І С Ь К О Ї Р А Д ИСЕЛИДІВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІСТ. №2 Розробка заходу Урок ментального здоров'я «Ознаки психологічної рівноваги. Поняття і види стресу» Класний керівник 11 класу. Байда Н. В.м. Селидове 2023

Номер слайду 2

сприяння обізнаності людей про своє здоров'я, формувати у здобувачів освіти знання, вміння, навички, спрямовані на збереження, зміцнення і розвиток ментального здоров’я. Сприяти визначенню та усвідомленню факторів, що впливають на психічне здоров’я, створенню умов для формування у здобувачів освіти позитивного ставлення до життя та власного здоров’я.  Розвивати спостережливість, увагу, самостійність, логічне мислення, творчі здібності, соціальну активність здобувачів освіти;  сприяти зацікавленості здобувачів освіти до самоосвіти, формуванню нових знань. Виховувати відповідальне ставлення до здоров’я; почуття особистої відповідальності;формувати інформаційну компетентність здобувачів освіти. Мета заходу:

Номер слайду 3

10 жовтня – Всесвітній День ментального здоров'я Цього дня в усьому світі відзначається День ментального здоров'я. Ментальне здоров'я – універсальне право людини. Це не лише про відсутність розладів психоемоційного стану, це про внутрішні ресурси для того, аби жити життя. Реалізувати свої здібності

Номер слайду 4

Згідно з визначенням ВООЗ, ментальне здоров’я — це стан щастя та добробуту, в якому людина реалізує свої творчі здібності, може протистояти життєвим стресам, продуктивно працювати та робити внесок у суспільне життя. Пригадаймо, що таке МЕНТАЛЬНЕ ЗДОРОВ’ЯЦе означає, що ментальне здоров’я об’єднує здоровий дух та психіку людини із соціальним складником. Воно є важливим для втілення бажань, реалізації цілей, доброго фізичного самопочуття. Ментальне здоров’я є невід’ємною частиною щасливого життя. Це поняття дуже широке і поєднує різні  аспекти.

Номер слайду 5

Ознаки психологічної рівноваги. Наше психологічне благополуччя залежить від того, що ми думаємо про себе, як долаємо стреси, засвоюємо інформацію і приймаємо рішення. Найважливішим критерієм психологічного благополуччя є відчуття психологічної рівноваги, яку пов’язують із гармонійною організацією психіки та її можливістю адаптуватися до стресів. Люди з високим рівнем психологічної рівноваги демонструють:

Номер слайду 6

Ознаки психологічної рівноваги* позитивну самооцінку, яка тісно пов’язана зі здатністю керувати своїм життям;* послідовність і передбачуваність, що свідчить про сформованість характеру;* цілеспрямованість, яка ґрунтується на позитивному баченні майбутнього і потребі у самореалізації;* автономність (незалежність), що забезпечується умінням приймати відповідальні рішення;* відчуття єдності з іншими людьми, яке приносить у життя стабільність і наповнює його сенсом.

Номер слайду 7

Психічно здорова людина:* може розрізняти свої емоції, керувати ними та гармонійно функціонувати;* здатна спілкуватися і будувати стосунки з іншими;* розвивається й навчається;* позитивно оцінює себе, приймає та любить;* приймає власні тверді рішення;* нормально адаптуватись до нових умов життя;* може розв’язувати проблеми.

Номер слайду 8

Ознаки порушення психологічної рівновагивикривлене сприйняття дійсності;погіршення пам’яті, уваги, інших інтелектуальних здібностей;хаотичність, категоричність мислення;нерішучість, залежність від чужої думки;схильність до порушення правил, моральних норм, законів;уникання відповідальності, наявність шкідливих звичок;підвищена навіюваність;занижена самооцінка, утрата віри в себе, свої можливості;демонстративність, грубість, пихатість;емоційна черствість, ворожість, агресивність;імпульсивність, різноманітні фобії;тривожність, зневіра;Злостивість;

Номер слайду 9

ЩО ТАКЕ СТРЕС ???Стрес — це відчуття тиску, пригніченості або неспроможності впоратися із проблемою. це захисна реакція організму на зовнішні подразники. Вона проявляється психічно, фізично, емоційно та дає змогу адаптуватися до змін. У людини стрес часто виникає під час взаємодії із соціумом. Зовнішні чинники сприймаються як загроза добробуту організму. Стрес має не лише реагувати на загрози та руйнуючі чинники, але повертати до стабільних умов існування.

Номер слайду 10

Що відбувається в організмі під час стресової реакції? Мозок, сприймаючи загрозу, сигналізує наднирникам виділяти гормони стресу — адреналін і кортизол. Внутрішні резерви організму активуються, тому підвищується м’язова сила, швидкість реакції, витривалість та больовий поріг. Це важливі реакції, що допомагають організму боротися з джерелом небезпеки або втікати від неї. Коли загроза зникає, тіло повертається у розслаблений стан. Сучасне життя, безперервні інформаційні потоки, глобалізаційні зміни спонукають організм працювати на повну силу. Стресова сигналізація не відключається, і згодом людина виснажується. Симптоми стресового стану дуже різні й залежать як від обставин, так і особливостей самого організму. Серйозні травматичні події можуть спричиняти гострий стресовий розлад.

Номер слайду 11

Види стресу Існують 2 основних види стресу: Еустрес (позитивний стрес). Позитивно мобілізований стан психіки. Дистрес (деструктивний стрес). Як проявляється деструктивний стрес. Фізичні реакції: труднощі зі сном, напруга, втома, тахікардія, болі, розлади шлунково-кишкового тракту (ШКТ). Емоційні реакції: гнів, тривога, оніміння, сором, порожнеча, зниження здатності відчувати задоволення та ін. Когнітивні реакції: кошмари, погана концентрація уваги, нерішучість, занепокоєння. Міжособистісні реакції: недовіра, дратівливість, проблеми на роботі, у школі.

Номер слайду 12

Поради, як позбутися стресу. Усувайте чинники стресу. Якщо це неможливо, переосмислюйте думки щодо нього, це допоможе впоратися з емоціями. Внутрішньо приймайте ситуації поза вашим контролем.

Номер слайду 13

Поради, як позбутися стресу. Розвивайте соціальну підтримку. Підтримуйте друзів та рідних. Взаємодопомога важливий чинник у подоланні стресу.

Номер слайду 14

Поради, як позбутися стресу. Харчуйтеся збалансовано. Поживні речовини дають необхідні сили для подолання стресової ситуації. Розвивайте соціальну підтримку

Номер слайду 15

Поради, як позбутися стресу. Розслабляйте м’язи. Стрес провокує головні болі, напругу м’язів, біль у спині. Боротися з такими симптомами можна за допомогою розтяжок, масажу, теплих ванн.

Номер слайду 16

Поради, як позбутися стресу. Майте повноцінний сон. Здоровий сон — це підзарядка, відпочинок та відновлення організму, він потрібен кожному

Номер слайду 17

Поради, як позбутися стресу. Будьте фізично активними. Під час фізичної активності знижується рівень гормону стресу (кортизолу), ми відчуваємо піднесений стан та отримуємо більше задоволення від життя.

Номер слайду 18

Корисне відео: Ознаки психологічної рівноваги. Поняття і види стресу.учні можуть пройти тестування на тему: «Чи можеш ти бути врівноваженим та щасливим» за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=9o8 GQpg. Dhmc https://www.youtube.com/watch?v=9o8 GQpg. Dhmc )

Номер слайду 19

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ

Номер слайду 20

https://phc.org.ua/news/scho-take-stres-ta-yak-z-nim-borotisyahttps://www.dilovamova.com/index.php?page=10&holiday=246https://prozdorovia.in.ua/statti/mentalne-zdorov-ia/ https://phc.org.ua/news/dbaymo-pro-psikhichne-zdorovya-kilka-porad-yak-yogo-pidtrimati https://www.kozaky.org.ua/yak-znajti-dushevnu-rivnovagu-i-spokij-3-prostix-sposobi/ https://www.youtube.com/watch?v=9o8 GQpg. Dhmc ) Джерела використаної інформації

pptx
Додано
13 жовтня 2023
Переглядів
1272
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку