Відпочинок на природі. Правила купання у водоймах. Ознаки безпечного пляжу. Коли варто утримуватися від купання. Дії у небезпечних ситуаціях на воді. Перша допомога потерпілим на воді, у разі теплового або сонячного удару.
Відпочинок на природі. Правила купання у водоймах. Ознаки безпечного пляжу. Коли варто утримуватися від купання. Дії у небезпечних ситуаціях на воді. Перша допомога потерпілим на воді, у разі теплового або сонячного удару.
Номер слайду 2
Всі ви чекаєте літніх канікул-чудової довгоочікуваної пори. Улітку батьки прагнуть, щоб ви відпочивали, загоряли, купалися. Іноді можуть вас забрати на солені озера, на море або десь до родичів далеко в гості. Безмежне море, стрімка річка чи маленький ставок приносять багато радості. Проте не можна забувати про правила безпечного відпочинку. Адже, на жаль, ця краса іноді може стати небезпечною.
Номер слайду 3
ОСОБЛИВОСТІ КУПАННЯ В РІЗНИХ ВОДОЙМАХ На нашій планеті можна зустріти різні водойми – ставки, озера, річки, моря, океани. Збираючись купатися, людина повинна знати особливості купання в різних водоймах. Наприклад, збираючись поплавати у річці, треба пам’ятати, що температура води може бути низькою, особливо якщо це гірська річка. Вода в річці постійно рухається, що завдає незручності тим, хто плаває. Причому течія в деяких місцях може бути занадто великою для початківців. Купаючись у морі, пам’ятайте, що хвилі можуть віднести вас далеко від берега і ви не зможете повернутися назад. Море – це глибока водойма. Найчастіше нам доводиться плавати у ставках. Збираючись це зробити, спочатку виберіть місце, обстежте дно. Вода в ставках завжди тепліша ніж у річках, стояча, але не завжди чиста.
Номер слайду 4
Безпечний пляж
Номер слайду 5
Як уникнути теплового удару ,
Номер слайду 6
У спекотні дні люди забувають про небезпеку. Пірнають та купаються до перевтоми, запливають далеко від берега. Інколи може судомити ногу. Судома – це болюче скорочення мязів, що не залежить від волі людини. Судома в свідомості людини сіє паніку і страх, що посилює її згубну дію. Щоб такого не трапилося, треба знати, що судома наступає від перевтоми або переохолодження. При судомі допоможе масаж напружених м’язів. Можна захопити ступню рукою і сильно потягнути на себе пальцями догори, тримати поки не пройде біль.
Номер слайду 7
Небезпечні ситуації на водіПід час судоми можна захопити ступню рукою і сильно потягнути на себе пальцями догори, тримати поки не пройде біль. У водоймах, де багато рослин, пливіть на самій поверхні води, намагаючись не робити різких рухів. Коли руки або ноги заплутались у водоростях, прийміть положення “медуза” і звільніться
Номер слайду 8
Номер слайду 9
«Не можна» для дітей молодшого віку: -залишати дітей без нагляду; -різко кидати дітей у воду; -силоміць змушувати йти у воду; -акцентувати увагу дітей на страхові дитини перед водою; -улаштовувати ігри з м’ячем біля води; -залишати дитину саму у воді.
Номер слайду 10
Небезпечна поведінка на воді. -ігри з м’ячем біля води; -стрибки з «тарзанки»; -купання в непристосованому місці; -зіштовхування людей з берега, човна; -підпливання до механізованих плавзасобів; -смикання плавців за ноги під водою; -переоцінка власних сил.
Номер слайду 11
Є 10 «Не», які застерігають вас від небезпеки на воді- Не купатись у негоду: грозу, шторм, дощ.- Не запливати за огорожу.- Не підпливати до човнів, скутерів, катамаранів, катерів.- Не стрибати у воду зі споруд та плавальних засобів, не призначених для цього.- Не запливати на надувних подушках та матрацах далеко від берега.- Не пустувати у воді – це заважає оточуючим і може бути небезпечним.- Не сідати в жодний плавальний засіб без дорослих.- Не пересідати з місця на місце або із судна на судно на плаву.- Не пірнати з плавального засобу.- Не кататися поблизу великих суден, дамб, шлюзів, причалів, мостів.
Номер слайду 12
Порятунок на воді
Номер слайду 13
Номер слайду 14
Домашнє завдання: Скласти пам’ятку “Безпечна поведінка на воді”.