Виховний захід до Міжнародного дня боротьби з корупцією. Підготувала вихователь Щастинського відділення ВП «РЦПО ЛНУ імені Тараса Шевченка»Дущенко Галина Станіславівна
Номер слайду 2
9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією
Номер слайду 3
Номер слайду 4
Боротьба з корупцією. Боротьба із корупцією – невід`ємна складова процесу реформування системи публічного управління України. Це ще один фронт, де ми повинні вести боротьбу. Державна служба України з питань праці постійно працює над попередженням корупційніх проявів, націлює усіх працівників на постійне підвищення рівня знань антикорупційного законодавства, реалізації антикорупційної політики в органах державної влади та місцевого самоврядування, а також запобігання та уникнення усіх негативних явищ, пов`язаних із вчиненням корупційних правопорушень.
Номер слайду 5
Довідка. У цей день в 2003 році у мексиканському місті Меріда на політичній конференції високого рівня була відкрита для підписання Конвенція ООН проти корупції і вже 14 грудня 2005 року Конвенція набула чинності як міжнародний правовий документ, обов’язковий до виконання її сторонами. На кінець 2009 року Конвенцію підписали близько 140 держав і близько 80 – ратифікували. Україна ратифікувала цю угоду 18 жовтня 2006 року. Документ зобов’язує країни, які підписали його, відповідати перед законом. Карними вважаються хабарі, присвоєння бюджетних засобів і відмивання корупційних доходів. Згідно з одним із положень конвенції, необхідно повертати кошти до тієї країни, звідки вони надійшли в результаті корупції.
Номер слайду 6
Називати хабар хабарем є не зовсім коректно, правильніше буде - одержання неправомірної винагороди.відповідно до ч. 1 ст. 368 КК України, прийняття пропозиції, обіцянки або одержання службовою особою неправомірної вигоди, а так само прохання надати таку вигоду для себе чи третьої особи за вчинення чи невчинення такою службовою особою в інтересах того, хто пропонує, обіцяє чи надає неправомірну вигоду, чи в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища - карається штрафом від 17 000 до 25 500 гривень, або арештом на строк від трьох до шести місяців, або позбавленням волі на строк від двох до чотирьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.