Презентація "Вимоги до якості готових виробів за органолептичними показниками" містить матеріал про органолептичні показники: зовнішній вигляд, стан м'якушки, смак, запах.
Вимоги до якості готових виробів за органолептичними показниками
Номер слайду 2
Згідно з нормативними документами, якість хлібобулочних виробів оцінюють за органолептичними (зовнішній вигляд, стан м'якушки, смак, запах) і фізико-хімічними (вологість, кислотність, пористість) показниками.
Номер слайду 3
Зовнішній вигляд. Зовнішній вигляд перш за все визначається формою виробів. Вона має відповідати даному виду виробів. У подових виробах на допускаються розпливчастість, наявність бокових випливів, притисків.
Номер слайду 4
Зовнішній вигляд. Формові вироби повинні мати дещо випуклу верхню скоринку без бокових напливів. Поверхня хлібобулочних виробів має бути гладенькою, блискучою, без крупних тріщин і підривів, а забарвлення скоринок – рівномірним, не блідим і не підгорілим.
Номер слайду 5
Стан м'якушки. Вироби хорошої якості характеризуються рівномірною тонкостінною пористістю, відсутністю пустот і ознак закалу (нерозпушених ділянок м'якушки), а також ознак непромісу. М'якушка свіжого хліба має бути м'якою, добре пропеченою, не липкою і не вологою на дотик, еластичною, після легкого натискування пальцем набирати попередньої форми. У черствого хліба з'являються жорсткість і крихкість м'якушки.
Номер слайду 6
Смак і запах. Смак і запах хлібобулочних виробів має бути характерним для кожного виду. Не допускаються присмак гіркоти, надлишкова кислотність, солоність, сторонні присмаки і запахи, а також хрусткість під час розжовування.