Презентація до уроку географії в 9 класі "Сільське господарство, його значення в сучасному світі "містить ілюстрований матеріал та завдання для самостійної роботи учнів
Тема уроку: Сільське господарство (с/г), його значення в сучасному світі. Аграграрні відносини. Складники с/г. Землезабезпеченість
Номер слайду 2
С/г-один з найдавніших видів людської діяльностіСільське господарство — сукупність галузей, які займаються вирощуванням сільськогосподарських культур і розведенням сільськогосподарських тварин, є постачальником продовольства й сировини рослинного та тваринного походження. У ньому зайнято близько 1,1 млрд економічно активного населення світу.
Номер слайду 3
Сучасні тенденції розвитку с/г. Завдання: за мал. 29 підручника з´ясуйте, як зміниться кількість зайнятих в с/г світу з 1850 по 2050 р. та встановіть причини такої тенденції (див. с.59 -60 підручника). Відповідь запишіть в зошит.
Номер слайду 4
Роль с/г!!! Забезпечення їжею людства Демографічний вибух– продовольча проблема—проблема голоду (в світі голодує або отримує недостатнє харчування близько 1 млрд. людей)
Номер слайду 5
ФАО-продовольча та сільськогосподарська організація ООНСтворена в 1945 році. Девіз організації: «Допоможи створити світ без голоду»Головні завдання: Підвищення продуктивності с/г. Подолання голоду в бідних країнах світу. Поліпшення системи розподілу харчових продуктів
Номер слайду 6
Спеціалізація с/г. Залежить від природних умов:кліматурельєфу
Номер слайду 7
Землезабезпеченість. Земельні ресурси. Земельні ресурси- це вся поверхня суходолу. Сільськогосподарські угіддя- це землі, що використовуються в сільському господарстві, вони становлять близько 34% від земельних ресурсів: рілля-11%;луки та пасовища-20%; сади та виноградники-3%В Україні рілля займає 54% території (дуже багато!!!)
Номер слайду 8
Аграрні відносини-форми землеволодіння та землекористування, що впливають на ефективність с/г Відсталі форми аграрних відносин (в країнах, що розвиваються)Дрібнотоварний сектор –напівнатуральне гос-во, малопродуктивна ручна праця, родинна власність на землю, низька ефективність. Латифундії-великі поміщицькі володіння. Прогресивні форми аграрних відносин (високотоварний сектор) – високий рівень продуктивності,механізації, хімізації Плантації- великі рослинницькі приватні господарства (в країнах, що розвиваються)Фермерські господарства- одна з найбільш прогресивних форм (в розвинутих країнах)
Номер слайду 9
Різні способи господарювання
Номер слайду 10
Номер слайду 11
Номер слайду 12
Галузі с/г Рослинництво Тваринництво
Номер слайду 13
Підсумкове завдання. Опрацювати § 10. Переглянути презентацію, зробити конспект за її змістом та письмово виконати завдання, які вони містить. Дати усні відповіді на запитання рубрики «Перевір себе» на с. 66.