Військово-патріотичне виховання як складова національно-патріотичного виховання. Підготувала. Власова Ірина Іванівназаступник директора з навчально-виховної роботи. Красноградського багатопрофільного ліцею Харківської області2020 рік
Номер слайду 2
"Хто не знає свого минулого, той невартий свого майбутнього. Хто не шанує видатних людей свогонароду, той сам не гідний пошани.” М. Рильський
Номер слайду 3
Основні принципи національно-патріотичного виховання:принцип національної спрямованості виховання, який передбачає формування у молоді національної свідомості, любові до України, свого народу, шанобливого ставлення до його культури, здатності зберегти свою національну ідентичність, пишатися приналежністю до українського народу, брати участь у розбудові та захисті своєї держави;принцип культуровідповідності, який передбачає виховання як культуротворчий процес, спрямований на формування базової культури особистості, базуючись на набутому морально-етичному досвіді людства.принцип гуманізації виховного процесу зосереджує увагу на особистості як вищій цінності.принцип суб’єкт-суб’єктної взаємодії передбачає, що учасники виховного процесу виступають рівноправними партнерами у процесі спілкування, беруть до уваги точку зору один одного, визнають право на її відмінність від власної, узгоджують свої позиції.принцип цілісності означає, що виховання організовується як системний педагогічний процес, спрямований на гармонійний та різнобічний розвиток особистості, формування в неї цілісної картини світу, передбачає забезпечення наступності напрямів та етапів виховної роботи.
Номер слайду 4
акмеологічний принцип вимагає орієнтації виховного процесу на вищі морально-духовні досягнення і потенційні можливості особистості, створення умов для досягнення нею життєвого успіху, розвиток індивідуальних здібностей.принцип особистісної орієнтації означає, що загальні закони психологічного розвитку проявляються у кожної людини своєрідно і неповторно.принцип життєвої творчої самодіяльності передбачає становлення особистості як творця свого життя, який здатен приймати особисті рішення, і нести за них відповідальність, повноцінно жити і активно діяти, постійно самовдосконалюватися, адекватно і гнучко реагувати на соціальні зміни.принцип толерантності передбачає інтегрованість української культури в європейський та світовий простір, формування у вихованців відкритості, толерантного ставлення до цінностей, відмінних від національних ідей, до культури, мистецтва, вірувань інших народів, здатності диференціювати спільне та відмінне в різних культурах, сприймати українську культуру, як невід’ємну частину загальнолюдської. Основні принципи національно-патріотичного виховання:
Номер слайду 5
Завдання національно-патріотичного виховання:
Номер слайду 6
Номер слайду 7
Завдання національно-патріотичного виховання:
Номер слайду 8
Завдання національно-патріотичного виховання
Номер слайду 9
Для реалізації національно – патріотичного виховання
Номер слайду 10
Номер слайду 11
Номер слайду 12
Номер слайду 13
Військово-патріотичне виховання учнів: організація, зміст, форми і методи роботи
Номер слайду 14
Номер слайду 15
Мета та основні завдання військово-патріотичного виховання. Головна мета військово-патріотичного виховання підростаючого покоління – підготовка та виховання самовідданих, свідомих захисників Батьківщини, готових у будь-яких умовах вступити на захист територіальної цілосності та незалежності України. Основними завданнями є:
Номер слайду 16
Основні напрямками військово-патріотичного виховання:
Номер слайду 17
Основні педагогічні вимоги:- здійснювати військово-патріотичне виховання з урахуванням вікових, індивідуальних та національних особливостей учнів;- розглядати військово-патріотичне виховання як складову частину національного виховання і здійснювати у взаємозв’язку з основними ланками навчально-виховної роботи в школі;- дотримуватися принципу наступності в навчанні та використанні форм і методів військово-патріотичного виховання;- вміло поєднувати військово-патріотичне виховання з національним, моральним, трудовим і фізичним вихованням;- сприяти розвитку військово-патріотичної роботи юнацьких суспільних організацій.
Номер слайду 18
Організація, форми, зміст та методичні поради щодо проведення військово-патріотичної роботи в навчальному закладі Військово-патріотичне виховання одержало дальший розвиток у різноманітних формах позакласних заходів. Вибір заходів здійснюється з урахуванням інтересів учнів, підготовленістю організаторів, стану матеріальної бази.
Номер слайду 19
Робота волонтерів за напрямком: «Діти- ветеранам»
Номер слайду 20
Гурток козацько-лицарського виховання «Булат»
Номер слайду 21
Акція «Лист воїну АТО»
Номер слайду 22
Робота історичних гуртків «Пам’ять» та «Рубікон»
Номер слайду 23
Фестиваль інсценованої пісні до Дня Перемоги
Номер слайду 24
Почесна варта до Дня визволення міста та Дня Перемоги
Номер слайду 25
Тематичне інформування до Дня пам’яті жертв голодоморів
Номер слайду 26
День вшанування учасників бойових дій на території інших держав
Номер слайду 27
Робота музею школи та кімнати-музею «Рядок, обірваний кулею»
Номер слайду 28
Заходи національно-патріотичного спрямування
Номер слайду 29
Вивчення історії рідного краю та України
Номер слайду 30
Військово-патріотична гра Сокіл "Джура"
Номер слайду 31
Флешмоб. 21 вересня Міжнародний День Миру
Номер слайду 32
Співпраця з військкоматом. Батьківські збори
Номер слайду 33
Номер слайду 34
Очікувані результати виховної діяльності : Передбачається, що досягнення зазначених цілей та завдань виховної діяльності дає можливість сформувати духовну, високоморальну, життєво компетентну особистість у системі, яка формується і розвивається із стійкою мотивацією на здоровий спосіб життя, духовно багата, морально стійка, національно свідома, соціально адаптована.